Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do gier/VR ~7.000 zł

Komputer do gier/VR ~7.000 zł
Witam, składam dla kolegi komputer, chciałby on pograć sobie na VR, mieć wszystkie gry na ultra Wesoły 
Do zestawu proszę nie liczyć karty graficznej, bo mam Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING OC 8GB dla niego. Cena nie jest jakoś z góry ustalona, po prostu ma działać wszystkoOczko 

Pytania (kopiujecie i odpowiadacie):
- Czy zamierzasz podkręcać? TAK
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? TAK
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? TAK
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING OC 8GB
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 24 cale
- Do czego wykorzystujesz komputer? Do grania Wesoły
- Czy potrzebna ci nagrywarka ? NIE
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? Oczywiście za taką kwotę chłodzenie wodne, podświetlane części i takie bajery Wesoły)
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? W10
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer do gier/VR ~7.000 zł
z chłodzeniem wodnym to cię chyba pogrzało xD
https://pastebin.com/R0mxMrD3 - doedukuj się trochę . Szerze nie wiem skąd się ten pociąg bierze do chłodzeń wodnych bo nawet laik powinien wiedzieć że woda + elektronika to nic dobrego . A w tym wypadku dochodzi jeszcze więcej czynników .
3k to aż nadto na taki sprzęt jeżeli masz kartę . Tak naprawdę 3k by wystarczył na ryzenna 3600 [więcej ci do gier nie potrzeba] , przyzwoitą płytę główną i 16gb ram .
Ja proponuję tak :
ryzen 3600
mugen 5
msi x470 gaming plus MAX [ podaje tą konkretnie bo msi z dopiskiem max mają biosy pod serie 3000 z fabryki i nie trzeba aktualizować , jakby był problem ją dostać to weź ASROCKA X470 master SLI i poprostu załatw sobie aktualizację biosu w sklepie np morele za 30zł robi albo jakimś serwisie czy u kumpla ze starszym ryzenem , ostatecznie nawet weź jakiegoś ryzena 1600/2600/1200 , zaktualizuj i zwróc na 14 dniowy ]
Ramy to sprawdzone crucialle ballistix LT 3000mhz 2x8gb ddr4 - większość egzemplarzy się pięknie podkręca do 3466-3600 cl14-16 oczywiście po podniesieniu napięcia na 1.4V , w tej kasie to niezły interes. Jak nie to G skille Sniper X / ripjawk V 3600mhz CL19 masz około 320zł dostępne jak ci się nie chce bawić , albo irdm pro 3600mhz od goodrama .
Podstawa załatwiona to teraz kwestia zasilacza i obudowy .
Zasilacz ? Myslę że to już klasyka na forum ale najpewniejszy jest seasonic , focus GX 650w będzie odpowiednim wyborem jeszcze evga g3 lub Be quiet straight power 11 też można polecić , taniej core GM też od seasonica albo już coś niemodularnego typu pure power 11 od BQ , xfx ts gold czy też bitfenix formula .
Obudowa ... Ledy ledami , chcesz to miej ale podstawa to przewiew i żadne piekarniki ze szkłem z przodu czy plexią nie wchodzą w grę . Meshify C / s2 od fractala ? mb511/500 od cooler mastera ? P400A RGB od phanteksa {nie mylić ze starszymi p400 i p400s które mają inny przedni panel , p400 A RGB ma siatkę a stare są zabudowane i wsadzanie tam mocnego sprzętu opiewa o masohizm]
P400A ma 3 wentylatory rgb z przodu to jednie można pomyśleć o dorzuceniu jednego na tył , reszta już różnie to bywa . jak coś się zdecydujesz to bedzie można dyskutować .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
No właśnie bałem się o temperatury w chłodzeniu cieczą, ale wiesz, design ma nieporównywalnie lepszy niż zwykłe chłodzenie :D dlatego tak napisałem, myślę, że chłodzenie jakieś z MSI z funkcją Ambient Light będzie okey?
Co to procesorów nie jestem zwolennikiem AMD jakoś, dlatego nie lepiej jakąś i7/i9 zamontować?
Płyta główna raczej firma MSI? I oczywiście pod socket procesora. Format ATX?
Ramy mogą być np. te ? ADATA 16GB 3200MHz Spectrix D60 CL16 (2x8GB) (fajnie żeby świeciły RGB, komputer ma też ładnie wyglądać :D)
Zasilacz raczej z firmy Be Quiet modularny Wesoły
Dysk m.2 1 TB myślę że wystaczy.
O obudowie myślałem: SilentiumPC Armis AR5X TG RGB SPC212

Już się ładny koszyk robi :D
Jeszcze raz przeczytaj moją wypowiedź bo widzę nie dotarło NIC
Dokładnie podałem dlaczego aio nie tykamy to 1
Pisałem wprost że obudowa MUSI być przedewszystkim przewiewna a ty nie dość że dajesz piekarnik ze szkiełkiem z przodu co tylko będzie rezonować i usłyszysz każdy pisk cewki czy dźwięk łożyska wwentylatora znacznie mocniej . Już pal licho dawać tyle kasy na zestaw i kupować chińską tandetę bo to naprawdę najmniejszy problem jakby to chociaż było przewiewne i funkcjonalne ...
Spectrixy to złom , zbierają kostki z odpadów . HyperX predatory rgb albo tridenty Z rgb to coś lepszego , ewentualnie nighthawki RGB od teamgroup są spoko ale tu trzeba doczytać ktore wersje są na jakich kościach żeby nie kupić drogiego szajstwa na kościach nanya czy specteka .
Nie pomagam.
To obudowa Phanteks P400A RGB? (sam mam SilentiumPC Aquarius X70T i daje rady, więc ta firma jest dla mnie na plus, z tej firmy mają fajne obudowy + RGB fajne Wesoły
(SilentiumPC Gladius GD6 TG ARGB a ta)?
Chłodzenie chodziło mi bardziej o takie: Chłodzenie CPU Gigabyte AORUS ATC800 GIGABYTE
No to ramy raczej: G.Skill Trident Z RGB 16 GB
A dysk jaki byś polecił?
Zreformuj się człowieku bo masz myślenie jak dzieciarnia z facebooka , wszystko ładnie fajnie a potem wychodzi chińska  tandeta .
i9 9900k to największa grzałka jaką możesz na ten moment kupić wśród procesorów mainstreamowych , grzeją się pierońsko + biorą chore ilości prądu . W dodatku często pękają luty bo intel po latach wygłupów z glutem okazuje się że nie umie porządnie rdzenia już zlutować . Droga kpina z klienta , nikt kto ma pojęcie o rynku tego nie kupi .
9700k już mniej prądu wcina acz też chłodny nie jest i potrafi pęknąć lut .  W dodatku ta platforma nie oferuje ŻADNEJ rozbudowy gdzie ryzeny są już do 16 rdzeni , pod am4 wyjdzie jeszcze 1 generacja + już teraz seria 3000 jest wydajniejsza w takt , znacznie chłodniejsza i pobór  mocy takiego 9900k jest większy niż 12 rdzeniowego ryzena !
Intel najlepsze lata ma już za sobą , amd spierniczyło parę lat temu wydając serię FX która była tak nieudana że niemal doprowadziła ich do bankructwa . W tym czasie intel próżnował i co generacje dawali +5% wzrostu , liczba rdzeni od 2generacji aż do 7 się nie zmieniała .W dodatku zaaczęli stosować glut i te procki {3 do 8gen} to tykają ce bomby gdzie prędzej czy później będzie efekt gorącego procka i zimnego chłodzenia bo glut przestanie przewodzić . Nie mówiąc że odkładające się ciepło między czasie degraduje procek i wkońcu istnieje duże ryzyko upalenia rdzenia jak nie zostanie ww porę oskalpowany . Sam się 2 razy naciąłem bo jeszcze nie tak dawno raz że nie była to powszechna wiedza a 2 że większego wyboru i tak nie było bo amd aż do ryzenów nie miało NIC do gadania . Na prawie 5 lat intel zastopował rynek .Całe szczęście licencje na procki do Konsol uratowały amd i wzięli się za robotę . Dopiero ryzen ruszył rynek . A że intel przez tyle lata spał zamiast się rozwijać to podczas gdy amd ma świeżą architekturę gdzie jeszcze długo będą mogli ją pewnie rozwijać tak w tym samym czasie intel nie ma ani architektury która zastąpi godnie core ani litografi . Amd ma już duży uzysk w 7nm , natomiast intel jeżeli przecieki są prawdziwe to w 10nm nie ma nawet 50% uzysku a nowwa architektura suny cove którą powoli można spotkać w niektórych mobilnych procesorach raz że jest niezdolna do wysokich taktowań a 2 średnio sprawdza się powyżej 4 rdzeni . Gdy na 1 generację ryzena mogli odpowiedzieć poprostu zwiększając liczbę rdzeni w 8 i 9 generacji tak przejście amd na 7nm dało na tyle dużo że amd ma procesory  tańsze w produkcji z  powodu znacznie większego uzysku w czym udział ma również budowa samych procków , podczas gdy u intela doszli do granicy architektury core i nawet te 8 rdzeni już nie skaluje się w kosztach produkcji więc intel choćby chciał nie jest w stanie rywalizować ceną . Poborem prądu również siedząc na starej 14nm architekturze .Nie mówiąc o ipc gdzie ryzeny 3000 takt w takt są zwyczajnie wydajniejsze .
Intel Nie spodziewał się że konkurencja da radę się pozbierać i teraz mają nie lada problem .  Także już 2019 był dla intela kiepski bo nie mieli czym odpowiedzieć . a 2020 nie zapowiada się lepiej . Muszą jakoś przetrwać do czasu aż architektura suny cove i proces 10nm będą nadawać się do zastosowania w desktopowych prockach . Jeszcze kwestia pci 4.0 ... intel go nie oferuje bo puki co nie ma do tego technicznych możliwości . Ryzeny tak , ale tylko na chipsecie X570 - te płyty są właśnie dlatego drogie . Także do przemyślenia czy dla samego pci 4.0 warto dopłacić . jak uważasz że tak to wtedy x570-p asus , x570 TUF i x570 aorus elite . Cała reszta x570 do 1000zł to śmieci . Msi i asrock na x570 się szczególnie wygłupili , co jest ironicznie biorąc pod uwage fakt że na x470 było dokładnie odwrotnie i to msi i asrock wydali sensowne płyty a giguś + asus coś odwalali dziwnego .
Jak dla mnie kupowanie teraz procka intela to strzał w kolano , lepiej dać sobie spokój .Acz lepiej żeby intel się wkońcu pozbierał bo brak konkurencji nigdy nie jest dobry dla klientów .

x70T akurat była udaną obudową i jej jedyny minus to jakość wykonania , plastiki mają inny odcień od elementów metalowych , przepusty na kable nie są gumowane , blacha jest niezbyt gruba ... Generalnie budrzetowa obudowa . acz funkcjonalna i przewiewna bo wtedy się tak nie wygłupiali . zmiana jej na ar5X to strzał w stopę i już lepiej te x70T zostawić i co najwyżej sobie wentylatory wymienić wedle uznania .
Ten aorus to szajstwo moim zdaniem , jak na tą wielkość nie zachwyca wydajnością a montaż należy do raczej upierdliwych . Prędzej wolałbym już cryoriga h5 czy macho rev B , wydajniejsze i całkiem gustowne .
Dysk ? viper VPN100 od patriota , PNY XLR8 albo SiliconPower P34A80 czy adata SX8200 pro to dobre wybory .

GD6 jeszcze gorszy złom ./.. odrobinę wyobraźni , "postaw" sobie przedni panel tej obudowy przed ustami i zastanóww się czy byłbyś w stanie przez to oddychać ? No nie bardzo .
Tak jak mówię , raz że jakośc spc nie przystaje do takiego budrzetu a 2 że ar5x i gd6 to poprostu piekarniki i 100 razy lepiej ci wyjdzie zostawić tego x70T

Do samych gier ryzen 3600 , jak myślisz o steamowaniu albo pracy na kompie w renderze czy innym zastosowaniu to można pomyśleć o 8 rdzeniowym ryzenie 3700x/3800x choć czysto w grach niezbyt będzie z tego zysk a dopłata znaczna to pewnie bardziej opłaci się teraz 3600 a za 2-3 lata kupić używkę ryzena 4000 w 8 / 12 rdzeniach .

PS . mam nadzieje że nie zanudzam , acz jest tu o czym pisać .
Nie pomagam.
Chcesz mieć kolego problemy to bierz Intela z chłodzeniem cieczą . Co prawda będzie ci się grzało w cholerę ale przynajmniej będzie pięknie świecić . Bo ciche to to też nie będzie . A teraz bez żartów chcesz mieć porządny komputer słuchaj kolegi Atpieterman09 a jeśli wiesz lepiej to po co w ogóle pytasz .

Intel w dzisiejszych czasach jest w cholerę nieopłacalny do tego problematyczny przez politykę "tumiwisizmu " intela przez ostatnie 7 generacji AMD klepie ich jak chce !
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Co do procesorów to przekonałeś mnie do Ryzena Wesoły AMD Ryzen 9 3900X, 3.8GHz?
Płyta główna może być ta: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI?
Dysk może być ten?: SSD Intel 660p 2TB M.2 PCIe x4 NVMe
Czy szkoda dawać tyle kasy i zwykły ssd kupić 2TB?
Po co Ci 3900X do gier? Tylko po to, żeby było na znaczku napisane co siedzi w komputerze, a i tak tego nie wykorzystasz? Płyty też podał najlepsze jakie mogą być, kupisz X570 i się możesz bardzo zdziwić z temperaturami czipsetu.
To jaki proces+płyta główna polecasz Wesoły?
Najlepiej jakiś dodatek RGB (no niestety niektórzy lubią takie dodatki i jak chcą już kupić coś porządnego to żeby też świeciło :D) i fajnie by było jakby miała Wi-Fi Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne