Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do gier do 5000zł (bez karty graficznej)

Komputer do gier do 5000zł (bez karty graficznej)
Hej,

Pytania:
- Czy zamierzasz podkręcać? - NIE
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? - TAK
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? - obojętne
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? - Karta graficzna (NVIDIA GEFORCE GTX 960)
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? - 2560x1440
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry, internet
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? - TAK
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? - nic
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? - Windows 10/11

jako, że posucha na rynku kart graficznych potrzebuję skombinować zestaw komputerowy do gier do 5000zł. Zamierzam tam włożyć tę kartę, którą napisałem w odpowiedziach(czy ma ona jeszcze rację bytu w tych nowocześniejszych produkcjach chociaż na niskich/średnich?). 

Ważne jest, że komputer ma bardziej cieszyć oczy niż być wydajny. Oczywiście, że chciałbym, żeby też działał, natomiast jeśli mielibyśmy do wyboru wydajność a wygląd - wybiorę to drugie. 

Myślałem nad obudową RGB, najlepiej białą, oraz jakimiś świecącym RAMem. Konieczna jest przeszkolona obudowa i zapewne i modularny zasilacz, by nie było za dużo kabli w środku. Chłodzenie wodne raczej odpada, natomiast jeśli zmieściłoby się w budżecie i byłoby dostępne - rozważę tę opcję. Chętnie dałbym tutaj jakieś przykłady, natomiast większość zestawów komputerowych jest zabudowana i czarna, bo ludzie kierują się wydajnością, natomiast dobrze by było, gdyby było różowo i świecąco. 

Pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer do gier do 5000zł (bez karty graficznej)
GTX960 nadal ma rację bytu bo nadal jest mocniejszy od aktualnej generacji grafik zintegrowanych .

Chłodzenie wodne absolutnie odpada , szkodliwa fanaberia .

Świecąco ok , ale różowo będzie ciezko bo nie bardzo są takie podzespoły hh

Chłodzenie CPU Enermax ARGB ETS-T50 AX (ETS-T50A-W-ARGB)
268,36 zł
Pamięć Team Group Night Hawk, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL18 (TF2D416G3600HC18EDC01)
410,47 zł
Płyta główna Asus ROG STRIX B550-A GAMING
699 zł
Procesor AMD Ryzen 7 5700G, 3.8GHz, 16 MB, BOX (100-100000263BOX)
1 649 zł
Dysk SSD Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (SA2000M8/1000G)
439 zł
Zasilacz EVGA SuperNOVA G6 750W (220-G6-0750-X2)
490,75 zł
Obudowa Phanteks Eclipse P500A DRGB Biała (PH-EC500ATG_DWT01)
709 zł
Do zapłaty
4 665,58 zł + darmowa dostawa według cennika morele.net

Wedle woli wygląd ponad wydajność . Solidny zasilacz 10 lat gwarancji , 8 rdzeniowy procesor z dość sensowną grafiką zintegrowaną jakby twój GTX960 postanowił niedługo paść .
Można się zastanowić jeszcze nad 32gb ram żeby mieć większy zapas na przyszłość , acz dołożyć potem zawsze można ... tylko pytanie czy potem uda ci się identyczny zestaw kupić . Jeżeli by brać teraz 32gb to np G.Skill Trident Z Neo, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (F4-3600C18D-32GTZN) .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
https://zapodaj.net/44811ae19689c.png.html 12600K

Bardzo wydajnie pod RTXy 3000 i 4000 nawet.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Hej,

bardzo ładny zestawik w sumie - czy pod ten wyżej zestaw wejdzie ta obudowa?

Obudowa Phanteks Eclipse P500A DRGB Biała

i czy GTX960 podejdzie do tej płyty?

Pozdrawiam
(07.02.2022, 15:49)SkrytyNinja napisał(a): Obudowa Phanteks Eclipse P500A DRGB Biała
Tak, jak najbardziej.

(07.02.2022, 15:49)SkrytyNinja napisał(a): i czy GTX960 podejdzie do tej płyty?
Nie widzę żadnych przeciwskazań, złącze PCI-E pod GPU nie zmieniło się od lat, zmieniła się tylko przepustowość.
W przypadku gier przepustowość starszego PCI Express 3.0 jest w zupełności wystarczająca, a wzrost wydajności w grach w przypadku PCI 4.0, o ile występuje, to mieści się w granicach błędu pomiarowego, choć nowe Radeony lepiej już śmigają na PCI-E 4.0
Wsparcie dla nowego standardu w przypadku Nvidii zapewniają dopiero karty z serii RTX 3000.

Zasilacz za 700zł 850W, moim zdaniem, przerost formy nad treścią.
Można dać spokojnie 750W i 200zł zaoszczędzić, chyba, że masz w planach RTX 3090..
Phanteks P500A DRGB**MSI Z590 Tomahawk WiFi**i7 11700K**NH-D15**DDR4 32GB G.SKILL Trident Z RGB 3600Mhz**Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X White**Creative AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti**Samsung 980 Pro 1TB**Samsung 970 EVO 500GB**ION+2 860W**LG 27GP850-B 180Hz/Gigabyte G27Q 144Hz**W11 Pro**G703/Glorious D**AKKO ACR98**Puretrak Talent
o super, dziękuję za odpowiedź. Chyba wybiorę ten poniżej, bo od zawsze jakoś mi po drodze z Intelem i wiem z czym to się je Język Czy będzie różnica w wydajności jeśli chodzi o Intel vs Radeon? Jak to teraz wygląda? bo szczerze mówiąc zatrzymałem się aktualnie na roku 2019 jeśli chodzi o technologie :D
(07.02.2022, 13:45)forskoczek20 napisał(a): https://zapodaj.net/44811ae19689c.png.html 12600K

Bardzo wydajnie pod RTXy 3000 i 4000 nawet.

Fajnie tylko z tą płytą przeginasz , wredne ciulostwo i tyle .

P500A jak najbardziej :D

Co do wydajności to Zależy od zastosowania , żaden nie jest jednoznacznie dużo wydajniejszy we wszystkim , pobór prądu zdecydowanie niższy po stronie amd .

Mój zestaw będzie zdecydowanie ładniejszy bo starałem się wszędzie uwzględnić białe akcenty . Wersja staśka przełożona do białej obudowy nie będzie jakoś specjalnie wyglądać . Fortis 5 jest dobrym i wydajnym chłodzeniem ale wygląda tandetnie i generalnie wszystko będzie czarne tylko z zewnątrz biała obudowa a z tego co pisałeś W 1 poście to raczej nie o to ci chodzi .

Zintegrowaną grafikę AMD ma dużo wydajniejszą od intela , jak padnie ci twoja 960 to w tej kwestii jest przepaść i jak na 5700G z szybkim ramem bez grafiki pograsz w lżejsze gry , nawet te nowsze jak zejdziesz z detalami tak na 12600K nie dość że wydajność o wiele niższa to dodatkowo sterowniki intela mocno niestabilne i pojawiają się często artefakty , glitche i problemy z kompatybilnością .

Generalnie na ten moment 12gen intela mają spore problemy np z kompatybilnością gier korzystających z zabezpieczenia denuvo oraz są dość wybredne na pamięci ram . Zwłaszcza jak chodzi o microna i dlatego wybór ballistixów o ile do ryzena byłby bardzo dobry tak do 12gen mocno ryzykowny bo może nie być w pełni stabilnie .
To totalnie przebudowana architektura i na ten moment jeszcze nie poradzono sobie z problemami wieku dziecięcego . Ma potencjał i wydajność jest naprawdę sensowna , acz aktualne ryzeny mają dużo niższy pobór prądu oraz platforma jest zwyczajnie stabilniejsza . 1 generacja ryzenów miała w sumie podobne problemy co 12gen , a nawet chyba nieco większe . Miejmy nadzieje że intel się nie podda i połata biosy oraz sterowniki chipsetu a developerzy nauczą się pisać oprogramowanie pod tą architekturę .
Nie pomagam.
ok, dziękuję za pomoc wszystkim - wybrałem zestaw Pietermana z 32gb ramu, wyszło około 5200zł, więc przyzwoicie. Na początku nie zauważyłem, że faktycznie części są tak skomponowane w myśl białego, wrzuciłem losowo niektóre nazwy części i jedyne co było białe to obudowa, ale sprawdziłem dokładniej. Mam nadzieję, że wszystko będzie pasowało na Morele.

W porządku, mam jeszcze pytanko - czy ledy RGB z ramu, chłodzenia i obudowy jestem w stanie zaprogramować w jakiś spobób, by były one spójne czy to każdy sobie świeci jak chce? :D
z ramu i chłodzenia powinno się udać , co do obudowy kurde nie jestem pewien . Sam miałem obudowę phanteksa z RGB ale starszy model i tam kabel do synchronizacji z płytą trzeba było dokupić albo poprostu operować z przycisku .

Tak myślałem że nie zwróciłeś uwage na dobór pod kątem białych akcentów Język , myśle że fajnie to będzie wyglądać .
Podziel się jakimiś fotkami jak poskładasz :D

Co do sklepu to dałem cennik morele bo akurat tak mi było wygodnie , nie jest to żadna reklama tego sklepu i kupuj gdzie ci pasi lub gdzie wyjdzie dobrze cenowo :D

Ram fajnie jakby były nighthawki 32gb ale ich dostępność to koszmar i z tego względu poleciłem G skille Tridenty które też wyglądają naprawdę konkretnie . Chyba że co innego wybrałeś to się podziel . Mam nadzieje że nie corsair vengeance pro rgb bo nadto ludzi ma problemy z pamięciami tej firmy ... a ich oprogramowanie do kontroli rgb jest opasłe i woła o pomstę do nieba .
Nie pomagam.
(07.02.2022, 23:13)pieterman09 napisał(a): z ramu i chłodzenia powinno się udać , co do obudowy kurde nie jestem pewien . Sam miałem obudowę phanteksa z RGB ale starszy model i tam kabel do synchronizacji z płytą trzeba było dokupić albo poprostu operować z przycisku .

Mam obudowę Phanteks P500A DRGB biała, płytę Z590 od MSI i Tridenty RGB Język
Dodam od siebie, że za pomocą oprogramowania Mystic Light od producenta płyty głównej udało się bez problemu zsynchronizować LEDy w obudowie i RAM. Myslę, że na płycie ASUSa (Aura Sync RGB) też nie będzie problemów.
Jak w kwestii chłodzenia CPU to nie wiem, ale pamietam, że była opcja ustawień, tylko nie posiadam RGB na moim coolerze.
Phanteks P500A DRGB**MSI Z590 Tomahawk WiFi**i7 11700K**NH-D15**DDR4 32GB G.SKILL Trident Z RGB 3600Mhz**Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X White**Creative AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti**Samsung 980 Pro 1TB**Samsung 970 EVO 500GB**ION+2 860W**LG 27GP850-B 180Hz/Gigabyte G27Q 144Hz**W11 Pro**G703/Glorious D**AKKO ACR98**Puretrak Talent
Programy: Polecane / Nowe / Inne