Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do gier i renderingu do 6000

RE: Komputer do gier i renderingu do 6000
Ludzie pokapowali się co to jest i już nie chodzą tak tanio jak rok temu . A i płyty podrożały . Taka patowa sytuacja dla sandy nastała że ani zmieniać się nie opłaca ani kupować też już coraz mniej . Już nie opłaca się w to inwestować bo defakto wychodzi ci tyle samo co ryzen o tej samej ilości ilości wątków czyli ryzen 1200 a 2500k i ryzen 1400 a 2600k , płyty nawet podobnie kosztują i tylko na ramie dopłacasz ... Brzmi to śmiesznie ale to ryzen wydaje się logicznym następcą i kolejną długowieczną platformą po sandim xD
Jak się dorwie jakiś zestaw proc + płyta w dobrej cenie to dalej fajny sprzęt na jeszcze 2-3 lata ale moim zdaniem już to traci sens , bo ddr3 , zero rozbudowy ... Nie mówię nie ale to już kontrowersyjny temat i sam bym wolał ryzena bo tylko na ramie się dopłaca .
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Spoczko a jeśli chodzi o ten zestaw z intelem co go wcześnie wam pokazałem mówiłeś ,że w intelu mam znikome szanse na rozbudowe niż w amd dlaczego?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
jednorazowy chipset , nic pod to już nie wyjdzie ... a amd wspiera am4 do 2020 roku więc jeszcze minimum 2 generacje . W dodatku amd ma lutowane procesory więc nawet używany kupować ryzyko małe bo ciężko zabić go inaczej niż fizycznie , w intelu masz gluty to wpakowanie się na minę będzie mega łatwe a jak ktoś zwlekał ze skalpowaniem to może być solidnie zdegradowany , u mnie wystarczyło 2 tygodnie odłożyć i robił 4.8ghz na 1.315 a teraz na 1.35 już nie robi .. poczekałbym jeszcze 2 tygodnie i by było tylko gorzej . O ile sam krzem może wytrzymać grubo powyżej 100C to tranzystory pracujące w procesorze już nie . Degradujesz , potrzeba większego napięcia do tego samego taktowania i tylko przyśpieszasz powrót problemów ... w skrócie wpadasz w błędne koło .
Widziałem na jednym artykule ,że 1070ti to okrojona wersja 1080 i podobno czasami droższa ?
i to prawda , 1070ti jest okrojoną 1080 , a że czasami droższą to już wina koparek xD
generalnie teraz cały rynek GPU zwariował , a powoli też zasilacze 750w+ wariują ... na szczęście to dla graczy bez znaczenia bo "NAM" nie potrzeba generalnie powyżej 650w , a i 550 wystarczy 90% osób .
Kiedy minie szał na sraitirum?
nikt tego nie wie ... ale po brakach na magazynach dystrybutorów tyle mogę powiedzieć że przez najbliższy miesiąc albo 2 nic się nie zmieni niezależnie od kryptowalut bo nawet jak karty się pojawią to zaraz rozejdą się po sklepach i niedobór się utrzyma ...
A ty jesteś przeciwnikiem koparek czy zwolennikiem?
nie jestem ich zwolennikiem ... bo zdaje sobie sprawę do czego kryptowaluty są używane w deepwebie + widzę jak niszczy to rynek PC .
;0 To dobry ziomek jesteś ja mam na dzieje ,że pewnego dnia kurs tego sraitirum i srajcashu spadnie do zera
Programy: Polecane / Nowe / Inne