Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do ok. 2500. / ocena zestawu

RE: Komputer do ok. 2500. / ocena zestawu
b350 i b450 z grubsza nie różnią się poza tym że ten z wyższym numerkiem nie wymaga aktualizacji biosu do obsługi ryzenów 2000 .
Tak nada się , to przyzwoite ramiki , aczkolwiek podtrzymuje że warto 16gb wziąć , dołożyć i mieć z głowy .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Ok rozumiem, a czy jak kupię MSI X470 GAMING PLUS to czy wystarczy ona na dłużej? Czy jeden pies?
I rozumiem, że aktualizację biosa robi się przez pendrive itd? i muszę to zrobić przed instalacją windowsa?
paradoksalnie to b350 pro carbon ma lepsze audio xD Ale tak to wygląda teraz że trzeba patrzyć na model a nie na chipset bo często wysoki model ale na niższym chipsecie będzie lepiej wyposażony . Ale możesz śmiało kupować gaming plusa x470 i będzie więcej niż przyzwoity .

BIos można instalować zarówno przed jak i po windowsie ... bez znaczenia .
Nie pomagam.
Ok ale czy starczy na dłużej bo tak na prawdę to jest dla mnie najważniejsze, abym nie musiał za 3 lata kupować nowej płyty, a za nią całej reszty. Audio jest dla mnie praktycznie nieistotne.
Dlatego z tych 3 płyt która byłaby najdłużej żywa? Czy wszystkie tak samo? I czym jeszcze ewentualnie różni się gaming plus od takiego b350. Bo jeżeli nie są to znaczące różnice to zostanę przy pierwszej najtańszej, bo i tak jedyne co chciałem to zmienić tylko dysk w obecnym komputerze, ponieważ reszta jest wystarczająca. A mam asusa M5A97 r2 i fx6300.

I jeszcze jedna sprawa, jaką pastę termoprzewodzaca byś polecił?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
pastę ? misiek aeronaut albo gelid gc extreme , ale jakbyś kupował chłodzenie np fortisa to dostaniesz z nim pastę przyzwoitą, także ... na boxowym też pasta jest - marna bo marna ale pare miesięcy przeczeka a potem zmienisz czy to pastę czy chłodzenie .
Proszę cię , KONKRETNIE ... jest b350 gaming plus , b450 gaming plus , x370 gaming plus , x470 gaming plus ... Jak o coś pytasz to konkretnie bo zapewne konkretnej odpowiedzi oczekujesz .
x470 gaming plus vs b350 pro carbon to tak czy siak b350 wyposażona jest lepiej i ma lepszą sekcje zasilania także według mnie jest jednoznacznie lepsza i cenowo wypadają podobnie .
Ja cię już totalnie nie rozumiem w tym momencie co ty chcesz zmieniać ...
narpierw cały pc poza kartą , teraz piszesz że fx zostaje ... na pewno jesteś trzeźwy ?
Nie pomagam.
Ok aby nie mieszać więcej
Zostaje przy b350 carbon.
samsung evo 970 500gb
ar3 tg
masterwatt 550
amd ryzen 2600
hyperx predator 1x 8 gn 3200 (albo 2x)
A karta graficzna stara gtx660

Coś ewentualnie byś w tym poprawił/zmienił?
I dlaczego po paru miesiącach zmienię pastę lub chłodzenie?
bo boxowe chłodzenie akurat na ryzenie 2600 jest mierne a pasta marnej jakości i warto ją zmienić . Między innymi VBT kiedyś o tym nagrał . Jak dłużej poleży to potrafi zachowywać się ta pasta jak klej . O chłodzeniu wspominam bo taki fortis 3 / arctic 33 to stosunkowo nie wielki koszt , a jednak kulturę pracy i temperatury gwarantują znacznie lepsze , przy okazji można się pokusić o podkręcenie procesora wtedy ...
bo ramów to w sumie od razu , budowa ryzena powoduje jego zależność od ramu więc warto je kręcić tyle ile się uda , oczywiście na pomoc możesz liczyć . Z pudełka ramy nie licz że na 3000/3200 ci wskoczą , trzeba wczytać profil XMP w biosie lub ustawić samemu .
Nie pomagam.
Rozumiem że na tej płycie głównej b350 zrobię to bez problemu?

Ewentualnie jeszcze co byś zmienił? Bo mogę dorzucić 100-300 zł więcej na lepszy zasilacz czy lepszy dysk. Czy obudowę nawet (ale na niej akurat mi najmniej zależy)

No i w sumie najważniejsze rozumiem że zasilacz 550 bez problemu to uciagnie?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
oczywiście , tylko tak jak wspominałem ... muszą ci zaaktualizować bios , bo jak przyjdzie ze starym biosem to ci zwyczajnie ryzen 2600 na niej nie odpali i będziesz miał niby chodzący komputer ale czarny ekran .
Tak , 550w na spokojnie .
Nie pomagam.
A sam nie mogę go zaktualizować?

I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, Będę chciał zainstalować ten sam system co na obecnym dysku.
Kiedyś słyszałem, że da się wyciągnąć klucz i wklepać go do nowej instalacji windowsa, rzeczywiście da się tak zrobić ?

https://www.morele.net/zasilacz-cooler-m...u-1773921/
oraz
https://www.morele.net/zasilacz-cooler-m...u-1610844/

Który mam z nich wybrać?
Programy: Polecane / Nowe / Inne