Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do pracy 2000-3000zł

Komputer do pracy 2000-3000zł
Pytania (kopiujecie i odpowiadacie):

- Czy zamierzasz podkręcać?
NIE

- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3?
TAK CHOĆ TERAZ TO RACZEJ NORMA 

- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników?
NIE

- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)?
NIE

- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)?
POTRZEBNY JEST NOWY MONITOR NAJLEPIEJ ŻEBY SIĘ MIEŚCIŁ W PODANEJ CENIE MONITOR Z FUNKCIĄ TRUE COLOR

- Do czego wykorzystujesz komputer?
KOMPUTER BĘDZIE SŁUŻYŁ DO PRACY. OBSŁUGA PROGRAMÓW GRAFICZNYCH DO ARANŻACJI WNĘTRZ (ARANŻACJA KUCHNI SZAF WNĘKOWYCH)
 W OPISIE PROGRAMU WYMAGANIA MINIMALNE TO:
PROCESOR 3GHz
16GB RAM
KARTA GRAFICZNA 4 GB

- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)?
TAK

- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz?
MONITOR Z FUNKCJĄ TRUE COLOR

- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować?
WIN 10

KOMPUTER JEST MI POTRZEBNY NA JUŻ WIĘC NIE MOGĘ CZEKAĆ AŻ JAKAŚ KARTA GRAFICZNA WRÓCI DO OFERTY SPRZEDAŻOWEJ.
PROSZĘ O POMOC.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer do pracy 2000-3000zł
na sensowny monitor minimum 500zł trzeba odbić ... karty graficzej ci z kosmosu nie wyciągnę , albo zintegrowana albo nie ma z czego budować . acz zintegrowana + programy graficzne to ja nie widzę .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Krótko mówiąc jak wyciągniesz gdzieś z podziemi GPU to ci poskładamy rasztę ale nie oczekuj od nas że ci znajdziemy sensowną kartę dzisiaj bo kart NIE MA ! Chyba że chcesz przepłacać minimum 2 razy za takiego RX 570 który to powinien w używce kosztować 500 zł maks a kosztuje ponad 1000 zł za używaną 4 letnią grafikę . Z Gtxami jest jeszcze gorzej z tego co widzę .

Albo integry jak kolega mówi albo przepłacasz grubo za gówniane grafiki które są i tak używane . Kwestia czy potrzebujesz w tym oprogramowaniu rdzeni CUDA bo jeśli tak to karty AMD odpadają . Nie znam się kompletnie na programach wnętrzarskich więc nie wiem . Ale jak tam masz kartę minimum 4GB to integra ci nic nie da i tak ci to dobrze nie zadziała . A podejrzewam że chodzi o jakąś mocniejszą grafikę bo nie sama pamięć w kartach się liczy .

Było by łatwiej gdybyś podał co to za programy bo te wymagania to ogólnikowe strasznie podałeś .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Program to iXPlan2019. niestety komputer muszę kupić i jestem świadom, że za kartę przepłacę. Pytanie do Was jak najmniej przepłacić. Używka raczej odpada, muszę mieć na nią fakturę.
Tak przeglądam ceny kart graficznych. Serio na rynku jest tak źle, że nie jestem w stanie kupić karty graficznej poniżej 1000zł?
Co ja mam ci powiedzieć ? Sam sobie zobacz :

https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;n1000.htm

Powiem tylko tyle że taki GT1030 ma wydajność zbliżoną mniej więcej do grafik zintegrowanych Ryzena więc sam sobie odpowiedz a to najmocniejsza karta którą możesz dostać dzisiaj nową normalnie w sklepie dzisiaj do 1000 zł ona powinna kosztować maks 300 zł a widzisz ile kosztuje . Nic ci nie poradzę albo używki albo dokładasz innej rady ni ma . Używki też możesz mieć na fakturę wat tylko trzeba pytać czy sprzedawca taką wystawia potem to już nikogo interesować nie powinno czy to używka czy nówka . Chyba że bierzesz jakieś dofinansowanie i tam w warunkach masz że musi być nowy sprzęt to masz przesrane dzisiaj .

I podaj link do wymagań tego programu bo nie mogę znaleźć chce zobaczyć jakiej on tam minimum karty potrzebuje ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Sam dostałem taką lakoniczna informacje co do wymagań sprzętowych.
[Obrazek: 1ca7565b6d440.jpg]
A szefa mam takiego, że jak widzi są dwa komputery i oba mają monitor klawiaturę i myszkę to niczym się od siebie nie różnią ;D
Powiedz mu że pytałeś specjalistów i powiedzieli ci że żadna karta do 1000 zł nie spełni dzisiaj wymagań tego programy ponieważ są ogromne problemy z dostępnością sprzętu przez pandemię covidu i koparki kryptowalut i niech albo budżet powiększa albo sam kombinuje ale jeśli komputer nie będzie wyrabiać przyjdziesz do niego że sprzęt nie pozwala ci wykonywać twoich obowiązków . :D

Jak nie zrozumie przyślij go tu . Wesoły

Co do monitora też mam wątpliwości muszą się koledzy wypowiedzieć co to znaczy monitor "True Color " bo obawiam się że to jakiś profesjonalny dla grafika a takiego to nawet za 1000 zł nowego nie ogarniesz . :D

Dobra gadałem z kolegą AtMuzyk219 z forum który bardziej zna się w temacie komputerów do profesjonalnej obróbki grafiki . Co do monitora to z tego co rozumiem to "True Color " to chwyt marketingowy nie ma co na to zwracać uwagę tylko brać monitor z dobrym odwzorowaniem kolorów ale to też raczej nie za 500 zł . Co do karty to tu sprawa jest poważniejsza bo TYLKO Nvidia wchodzi w grę bo ma obsługę rdzeni CUDA których program którego chcesz używać WYMAGA kwestia tylko ile tych rdzeni musi mieć do poprawnego działania . Kolega mówi że takie minimum wg niego to taka karta do zastosowań profesjonalnych : https://www.ceneo.pl/91788540

Nic ci na to nie poradzimy monitor za ok 1000 zł nowy karta za prawie 2k i już mamy po budżecie . A gdzie płyta ram proc buda dyski zasilacz ? Szefo niech się ogarnie jak chce prowadzić PROFESJONALNĄ firmę bo teraz za ten budżet to kompa pod e lekcje ciężko ogarnąć a co dopiero kompa do obróbki grafiki z monitorem chłop jest kompletnie oderwany .

Kolega wróci z roboty to ci dokładniej wszystko wytłumaczy . Tak czy inaczej w tym budżecie zapomnij że dostaniesz kompa z monitorem który ci będzie dobrze ogarniał ten program .

dzięki wielkie za pomoc i naświetlenie sytuacji. Powalczę o większy budżet. Dzięki za info o szczególnych wymaganiach karty graficznej, w życiu nie zwracał bym uwagi na to czy karta obsługuje CUDA czy nie.
Jak mówię AtMuzyk219 ci to potem bardziej naświetli obiecał się odezwać tutaj jak ogarnie się z robotą .

Tak jak wyżej powiedział Monte, Kata graficzna będzie odgrywała tu kluczową rolę. Na tyle kluczową że koszt samej karty przewyższy dotychczasowy budżet.
Program Imos to rodzina CAD.
Potrzebujesz katy nVidii serii Quadro. Ten program koniecznie potrzebuje rdzeni Cuda i to sporo. Więc tylko karty serii Quadro.
Przyjrzałem się temu programowi dokładniej i w miarę"tanią" kartą będzie NVIDIA Quadro P2000 5GB.
Karta spełnia wymagania Imos. Koszt takiej karty to minimum 2 tys. zł. Już dwa tysiące...
Co do TrueColor.
Pojęcie True Color oznacza ilość  wyświetlanych barw.

A dokładnie,  16,77mln. A krótko mówiąc,  gadanie że monitor musi mieć True Color to określanie parametru inną, zdecydowanie mniej popularną nazwą.
Mój monitor spełnia te wymagania. AOC Porsche Design Q27T1.  To monitor 27" 1440p z pokryciem barw 107% sRGB i 93% Adobe RGB. Myślę że takie parametry powinien mieć monitor do Twojej pracy.
Koszt tego monitora to ponad 1000zł. Kwestia jakiej przekątnej potrzebujesz bo to nie jest takie oczywiste?
Pamięć ram, tak jak wymagania programu, minimum 16GB a w miarę komfortowo by było 32GB . Między 16GB a 32GB to różnica około 300-400zł więc wydaje mi się że nie warto oszczędzać na tym.
Resztę podzespołów to ułożymy jak zwiększysz budżet bo monitor + karta to już 3tys zł.
Niestety ale, 3 tys zł na potrzeby tego programu to o dwa razy za mało. Takie są realia.
Musisz porozmawiać z szefem i wyjaśnić mu jakie musi ponieść koszty. Jeśli się uprze na te 3 tys, to wybacz, ale to nie możliwe.
Programy: Polecane / Nowe / Inne