Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer do pracy biurowej (max 3500)

Komputer do pracy biurowej (max 3500)
Witam , chciałbym poprosić użytkowników tego forum o pomoc w stworzeniu zestawu.

Zastosowanie komputera : Praca biurowa, excele, maile, czasami by obejrzeć jakiś film, czy mieć konferencje na zoomie itd. Kopiuje/ przechowuje dużo plików.

· Rozdzielczość mojego monitora i model : 2 monitory - oba 27 cale

· Maksymalna kwota na komputer : 3500 ( najlepiej coś koło 2500-3000)

· Kiedy zamierzam kupić komputer? : dzisiaj

· Których części potrzebuję : wszystkich , oprócz Windowsa, myszki i klawiatury itd.

Czego oczekuję od podespołów.

1) Procesor: i7 - jakiś z tańszych

2) Dyski: Potrzebuje 1 dysku SSD 1TB, 1 dysku HDD 4TB, 1 dysku HDD 2TB

3) Obudowa: Koniecznie potrzebuje USB z przodu, minimum 4. Najlepiej jakaś obudowa z wyciszającymi panelami/gąbkami

4) Zasilacz: Jakiś cichy, i tak to będzie głownie praca biurowa

5) Karta graficzna - jakaś tańsza, ale tak by bez problemu dało się pracować na 2 monitorach, ten komputer nie będzie służył do gier

· Inne :

Zależy mi by komputer był cichy

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Zestaw będzie kupowany do pracy w firmie, będę wybierał opcję żeby złożyli go w sklepie, jako że to nie będzie mój komputer, ani jakoś specjalnie to nie moje zadanie Wesoły                      
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Komputer do pracy biurowej (max 3500)
wiesz , problem jest taki że składają byle jak + duże ryzyko części ze zwrotów 14 dniowych . Pogadał bym z tym kto odpowiada za ten temat u ciebie w firmie , bo lepiej już zamówić cześć - rozpakować obejrzeć i zanieść do jakiegoś lokalnego serwisu .
Jakieś wymagania co do wielkości ?
Generalnie twoje wymagania co do dysków zjedzą bardzo dużo budżetu a nawet jak się postaramy to 2 hdd napewno bedą najgłośniejszym elementem kompa .
Też kwestia usb z przodu ... jednak większość obudów ma 2 , a to nie budżet by dawać obudowę za 500-600zł jak na same dyski koło 1000zł pójdzie .
Generalnie też temat jest taki ze procki intela są teraz poprostu nie opłacalne + wadliwe ze względu na glut pod ihs w większości modeli ... prędzej czy później efekt zimnego chłodzenia i goracego procka wystąpi . Procek będzie się gotował od środka , degradował aż się cos uszkodzi czy to kontroler ram czy rdzeń któryś upali .

Dysk SSD HP EX900 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (5XM46AA#ABB)
512,65 zł
Dysk Toshiba 4 TB 3.5" SATA III X300 (HDWE140UZSVA)
527,62 zł
Dysk Toshiba P300 2 TB 3.5" SATA III (HDWD120UZSVA)
285 zł
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 (BN292)
259 zł
Płyta główna ASRock B450M PRO4-F
325 zł
Procesor AMD Ryzen 5 3400G, 3.7GHz, 4 MB, BOX (YD3400C5FHBOX)
645 zł
Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)
249 zł
Obudowa Fractal Design Define Mini C (FD-CA-DEF-MINI-C-BK)
359 zł
Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock 2 (BK006)
149 zł

Twoje zamówienie dostarczymy za darmo (nie dotyczy płatności przy odbiorze oraz wysyłki za granicę).
Do zapłaty
3 311,27 zł
WEDŁUG CENNIKA MORELE
ja to widzę tak , mała kompaktowa wyciszona obudowa + sensowne ciche chłodzenie na procek , 16gb ram + procek z dość mocną grafiką zintegrowaną i bardzo szybki dysk NVME
Ewentualnie mocarniejszy procek który nie ma grafiki zintegrowanej i wrzucić jakieś gt710 czy cos byle obraz wyświetlało .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Atpieterman09
dzięki za odpowiedź
1) co do wielkości , nie ma żadnych wymagań, komp będzie pod bardzo dużym biurkiem
2) co do składania to się jeszcze zobaczy, pewnie rzeczywiście się gdzieś zaniesie
3) co do obudowy to wolałbym właśnie dopłacić i mieć te 4 usb z przodu( komp będzie głównie nie dla mnie, ta osoba tak chce) , sam kiedyś prywatnie używałem dużego fractal designa wyciszonego i miał 4 usb z tego co pamiętam. Budżet można powiększyć, sam po prostu nie wiedziałem jak to wyjdzie cenowo
5) czy jest sens brać jakąś tanią kartę graficzną gdyby budżet zwiększyć do 4000-4500? jakąś kartę za 500-600 zł? Sam nigdy nie używałem kompa ze zintegrowaną kartą graficzną, więc po prostu nie wiem. Czy jak nie gra się w gry ale ma się 2 duże monitory 27 cali to potrzebna jest karta graficzna?
6) czy te dyski są jednymi z bardziej niezawodnych i cichych? wole dopłacić trochę więcej za trochę lepsze jak jest opcja
3. Define R6 oczywiście można wziąć i jest to mega funkcjonalna i super wykonana obudowa ale tak jak mówię , to jest duży koszt no i sama obudowa też dość spora wielkościowo . Też jak już bierzemy większą obudowę to adykwatnie płytę w pełnym atx pasuje wziąć choć to już nie jest duża różnica w kosztach bo np na tych asrockach b450 pro 4 wersja M nawet 50zł nie jest tańsza od pełnej .
5. wszystko zależy do czego ... w zastosowaniach które wypisałeś nie powinno być większej różnicy w kwestii grafiki . Już prędzej 32gb ram bym wpakował to będzie mógł ładować programów , kart w przeglądarce do oporu . Można oczywiscie wziąc jakaś pasywna gt1030 za 300zł , i wtedy wsadzić ryzena 2700x 8 rdzeniowego i 16 wątkowego który właśnie integry nie ma a kosztuje podobne okolice co 3400G który ma 4 rdzenie i 8 wątków ale za to całkiem mocną grafikę zintegrowaną nie wiele słabszą od właśnie takiego 1030 .
6. Dyski ssd są bezgłośne i generalnie raczej trwałe jak się od początku nie trafi wadliwy, hdd już generalnie wychodzą z użycia i coraz gorszą masówkę się robi a hałasu z ich strony nie uniknie bo wynika wprost z ich budowy , kwestia tylko jak bardzo ale to loteria nawet w obrębie jednego modelu więc za wiele tu nie wymyśli .
Nie pomagam.
Atpieterman09
To poprosiłbym o 32gb ramu, jaki polecasz? Najlepiej 2 kostki, bo czasami 4 mogą się kłócić z chłodzeniem procesora

Co do obudowy. Ja kupowałem prawie identyczną do Fractal Design Define R6, i było to w 2013 roku, teraz nadal widzę, że mają z przodu 2 usb 2.0 i 2 usb 3.0. Czy teraz standardem nie powinno być już tylko 3.0? Czy obecnie nie ma jakiś lepszych wyciszonych obudów, czy po prostu te nadal są bardzo dobre?

Jeśli żadnych lepszych nie ma to wziąłbym tą i tak jak pisałeś wziąłbym inną płytę główną
https://www.morele.net/obudowa-fractal-d...k-4999865/
chyba że polecasz coś innego

a właśnie, czy są płyty główne co mają 2 wejścia DVI-D? Czy jest jakaś różnica jak się na jeden monitor podłącza do DVI-D a drugi do HDMI? Sam mam 2 DVI-D na karcie graficznej i tak podłączam moje monitory, na jednym gram a na drugim jak go nie odłączam to mam mapy/filmy itd
zdecydowanie 2 kostki ... z wielu powodów

Dysk SSD HP EX900 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (5XM46AA#ABB)
578,05 zł
512,65 zł
Dysk Toshiba 4 TB 3.5" SATA III X300 (HDWE140UZSVA)
589,34 zł
527,62 zł
Dysk Toshiba P300 2 TB 3.5" SATA III (HDWD120UZSVA)
285 zł
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 (BN292)
259 zł
Procesor AMD Ryzen 5 3400G, 3.7GHz, 4 MB, BOX (YD3400C5FHBOX)
645 zł
Pamięć ADATA Gammix D10, DDR4, 32 GB, 3000MHz, CL16 (AX4U3000716G16A-DB10)
+10
499 zł
Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock 2 (BK006)
149 zł
Obudowa Fractal Design Define R6 (FD-CA-DEF-R6-BK)
625,99 zł
Płyta główna ASRock B450 PRO4
368,60 zł

Do zapłaty
3 871,86 zł
+ darmowa dostawa

Takie cos wychodzi po zmianie płyty i budy oraz ramu

raczej płyty główne NIE mają 2x dvi-D ... można śmiało pod hdmi podłaczać .

Fractal nadal trzyma poziom , a konkurencja od be quieta mocno odstaje funkcjonalnością , jakością wykonania i ogólnym przemysleniem konstrukcji . Zwłaszcza przewiew mocno na bakier idzie ... fractal przynajmniej boki normalnie otwiera i gdzie widac wloty to są , BQ matoły nawet tam gdzie jest siatka z tyłu zabudowują plastikiem i płacisz kupę kasy a buda się okazuje zwykły piekarnik .

A co do ramu to nie zapomnijcie żeby profil XMP włączyć żeby na 2133mhz nie chodziły , samo się nie zrobi ...
Nie pomagam.
Atpieterman09 dzięki wielkie
powodzonka , odzywaj się jak będą konkrety :p
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne