Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer nie działa poprawnie, możliwe uszkodzenie dysku

Komputer nie działa poprawnie, możliwe uszkodzenie dysku
Witam. Ostatnio ze swoim komputerem mam dość duży problem ze swoim sprzętem i nie umiem konkretnie zdiagnozować przyczyny jego szwankowania. Problem jest dość złożony, więc opiszę dolegliwości i moje działania etapami.

1. Okolo tydzien temu system zaczal dluzej sie uruchamiac. Po ekranie pokazujacycm ladowanie systemu Windows następował czarny ekran bez kursora, trwał od 10-15 sekund i dopiero po tym czasie na ekranie ukazywał się pulpit z ikonami, który również musiał jeszcze chwilę się załadować. Po tej operacji jednak wszystko działało normalnie.

2. Po kilku dniach takiego działania komputera system w końcu odmówił posłuszeństwa. Po załadowaniu systemu windows przywitał mnie blue screen i restart. Przy ponownym uruchomieniu sytuacja się powtórzyła, więc skorzystałem z zaproponowanego przez system "narzędzia do naprawy systemu". Jednak samo narzędzie nie dało rady znaleźć konkretnego powodu występowania problemu, a tym bardziej jego rozwiązania. 

3. Przy którymś restarcie uruchomił mi się chkdsk i zaczął sprawdzać partycję na której miałem zainstalowany system. Po zakończeniu jego działania udało się przejść do pulpitu, jednak na ekranie wyskoczyło mi kilka okien informujących, że niektóre programy nie mogą odnaleźć ścieżek, lub że napotkały błędy przez co nie będą działały poprawnie. Nie działała mi klawiatura. System zawieszał się po ok. 30 sekundach działania.

4. Zdecydowałem się na format systemu. Po formacie klawiatura działała, nie było problemów z włączeniem, jednak już po minucie ponownie system się zawiesił. Po restarcie chkdsk zaczął sprawdzać drugą partycję niesystemową, na której posiadam swoje pliki. Przy ponownych uruchomieniach problem się powtarzał. 

5. Przy którymś razie jednak przez krótki czas wszystko działało normalnie, lecz do momentu instalacji sterowników do karty graficznej. Usłyszałem cyknięcie dobiegające z wnętrza jednostki centralnej. System, instalacja, foldery itd. zastygły w miejscu. Po 20 sekundach wszystko "odblokowało się" i znowu zadziałało. Potem ponownie coś cyknęło i sytuacja się powtórzyła. 

6. Przy niektórych restartach przyciskiem awaryjnym dalej uruchamia mi się chkdsk, a system dalej potrafi się zawiesić po krótkim działaniu, czemu towarzyszy wcześniejsze cyknięcie dysku.

Na moje laickie oko wygląda to na dość poważny problem z dyskiem twardym. Kiedyś miałem już przygodę z innym dyskiem, który się spalił i utraciłem swoje wszystkie dane i nie chcę by podobna sytuacja miała kiedykolwiek miejsce, więc na tę chwilę nawet nie uruchamiam tego komputera bez konieczności. Jestem gotów kupić nowy dysk dla bezpieczeństwa swoich danych już w tej chwili i przywrócić komputer do pracy, jednak chcę zaciągnąć się jeszcze Waszej porady i opinii przez wydatkowaniem się. Zamieszczam screena SMART z HD Tune.

[Obrazek: gmd.jpg]

Co jest przyczyną takich dolegliwości?
Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się moim problemem związanym z PC i starali (lub nadal starają) się pomóc!

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Komputer nie działa poprawnie, możliwe uszkodzenie dysku
Spakuj pliki C:\Windows\Minidump\*.dmp > wrzuć na jakiś serwer > daj link.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Miałem podobny problem (prawie taki sam), przyczyną była paląca się płyta (tak, paląca się, paliła się podczas korzystania z peceta). Odpal jakiegoś linucha w livecd i zrób kopię danych. 
Mamalama555At Ty mi chcesz powiedzieć że ci się płyta sama z siebie żywym ogniem paliła ? Przyznam że takich rzeczy to ja w życiu na oczy nie widziałem . Tz widywałem "podsmażone " płyty czy nawet przegrzany kurz który się "dymił ",ale żeby płyta się paliła to nigdy .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Nie, nie, chodzi o to że podczas użytkowania był bluescreen, restart, a później smród spalenizny. Winda twierdziła, że to problem z dyskiem i włączyła chkdsk. Kilka razy sprawdzałem dysk, aż wreszcie po kilku restartach się nie włącza. Kilka układów scalonych na płycie lekko się nadtopiło. Żywych płomieni tam nie było, ale na wszelki wypadek wyniosłem komputer z domu na balkon Wesoły
Musiałeś mieć albo jakiegoś nonama albo używkę wątpliwego pochodzenia . Na markowym zasilaczu nie grzebanym raczej się takie rzeczy nie dzieją . Bo to ewidentnie wina zasilacza .

Autor tematu też napisał masę informacji,ale ja tu nie widzę podstaw czyli specyfikacji zestawu wraz z marką i modelem zasilacza .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Taa, u mnie wina zasilacza. Jakiś chiński noname, po jednej z wizyt w serwisie była zerwana plomba na jego obudowie. Pewnie coś grzebali.
Autorze wątku, podaj model zasilacza i płyty głównej.
Programy: Polecane / Nowe / Inne