Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer się wyłącza w trakcie grania.

Komputer się wyłącza w trakcie grania.
Grając w Battlefield 3 na ultra ustawieniach komputer mi się wyłącza to samo w Starcraft 2. Na high nie zdarzyło mi się to.

Spec:
Phenom 955 x 4 BE
gainward gtx 560 gs
goodram 8gb ram cl9 1333
zasialacz feel III 500
obudowa cooler elite 331
500gb F1 samsung

Testując w orthosie procesor dochodzi do 65 stopni, przy 70stopniach ma granice. chłodzenie mam zamówione to temperatura na domyślnym. Nie wiem jak sprawdzić czy to karta. Bo problem pojawia się na ultra dopiero. Zauważyłem zakres że bez obciążenia ma 12.3 V po obciążeniu w grze 11,7V, może za słaby zasilacz?
Jeszcze nie zaczołem podkręcać. Wesoły

W czym może leżeć problem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Komputer się wyłącza w trakcie grania.
Jak już sam napisałeś możliwe że zasilacz nie daje sobie rady. Przetestuj ten zestaw na markowym zasilaczu, zanim coś zaczniesz wymieniać.

Grafa 560 Golden Sample pobiera ponad 150W, procesor Phenom 955 ma TDP 125W co już daje ~275W, a taki Feel III nie spełniający normy 80+ jest w stanie dostarczyć w sumie dla +12 nie więcej niż 300W... Kto Ci w ogóle ten zasilacz polecił do tak prądożernego zestawu?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Wyłączanie się komputera pod obciążeniem w grach na 99% jest spowodowane przez zasilacz, który po prostu nie daje rady i ma spadki napięć na dużym obciążeniu.
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
Dodatkowo dochodzi kwestia, mam zasilacz modecom MC -400 cz może on pociągnąć. z tego co czytałem jest on znacznie lepszy ale czy wystarczy 400? Jaki możecie polecić na OC w przyszłości ?
http://forum.pcformat.pl/FAQ-Zasilacze-t
Polecam lekturę

Modecom oraz Feel jest na czarnej liscie + Na nim pisze ze 500W a to jest moc chwilowa którą może osiągnąć a jednak w realu nigdy takiej nie bedzie miał...
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
komputer się sam wyłącza przez starcraft laptop przy graniu w starcraft 2 sie wylaczaprzy star craft komputer sie eylaczastarcraft 2 komputer sie wylaczastarcraft 2 po uruhomieniu wylancza sie komputerstarcraft wyłacza sie w czasie rozgrywki