Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer się zawiesza w grach.

Komputer się zawiesza w grach.
Witam. Tym razem mój problem polega na tym iż grając w grę np. Dota 2 lub Star Wars The Old Republic rzadko ale też się zdarza w World of Tanks komputer się zawiesza a z głośników wydobywa się dziwny powtarzający się dźwięk, identyczny do tego na filmiku który znalazłem na YouTube tylko że u mnie obraz zostaje cały czas ten sam nie działają skróty klawiszowe alt+tab ctrl+alt+del nie działają również przyciski power czy sleep pomaga jedynie reset dodam że miałem kiedyś taki problem z serią od Call of Duty 4: Modern Warfare przez CoD MW2,3 oraz CoD BO oraz Grand Theft Auto San Andreas MultiPlayer rozwiązaniem było reistalacja sterowników graficznych z nowych na stare o dziwo pomagało i nie było żadnego problemu. Czym jest to spowodowane? Nie piszcie że z zasilaczem jest coś nie tak bo kumpel ma ten sam zasilacz mocniejszą grafę, co prawda słabszy procek, ram tyle samo co ja i nie ma żadnych problemów w żadnych grach czy programach. Dodam jeszcze że temperatury na karcie w stresie dochodzą do 75-80 stopni Celsjusza a na procku 54-58 stopni Celsjusza.

Mój PC:
Procesor - AMD Phenom™ 9500 Quad-Core Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), ~2.2GHz
Karta graficzna - NVIDIA GeForce 8500 GT 1GB
System operacyjny - Windows 7 32 bit
Ram - 2x1GB kingston DDR2 DIMM PC2-5300 (667MHz)
Dysk twardy - 320 GB Samsung HD321KJ 16 MB SATA 300
Zasilacz - Modecom FEEL 600 PRO 580 albo 600 wat
Płyta Główna - GIGABYTE GA-MA770-DS3 AM2 AMD770

Jeżeli potrzebujecie jeszcze jakichś informacji, ss'ów z programów albo jakichś raportów piszcie to wstawię na forum, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam m4tteo;]

Atedit
P.S
Dodam jeszcze że reinstalacja sterowników w przypadku gier Dota 2 czy SW:TOR nie pomaga niezależnie od tego czy zainstaluję stare czy najnowsze sterowniki. Paste na karcie i procku zmieniałem ~3-4 tyg temu
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Komputer się zawiesza w grach.
Procesor prądożerny a zasilacz śmieciowy = sytuacja u ciebie.
Zasilacz do wymiany, Corsair VS 450 byłby sensowny.
------------------
Pokaż jeszcze screen z programu HWMonitor pod obciążeniem komputera. Lubie mieć wszystkie cyferki ładnie na screenie przed oczami bo jak widzę takie coś: "Nie piszcie że z zasilaczem jest coś nie tak bo kumpel ma ten sam zasilacz mocniejszą grafę, co prawda słabszy procek, ram tyle samo co ja i nie ma żadnych problemów w żadnych grach czy programach. " To tracę wiarę w to że dobrze te temperatury zmierzyłeś.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Oto ss'y
Wynik testu programem FurMark po ok 17min:
[Obrazek: po17minutachobciefunmar.jpg]

ss z HWMonitor po ok 17min teście programem FurMark:
[Obrazek: po17minutachobcie.jpg]

i jeszcze ss z grania ok 10-15 min:
[Obrazek: po10minutachgrania.jpg]
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
Temperatury w miarę OK. W miarę = ja bym zmienił pastę na GPU na Arctic MX-2 - za stara karta żeby w Noctua inwestować, a tam się mógł już kamień zrobić.

------
(08.06.2013, 01:05)Danti93 napisał(a): Procesor prądożerny a zasilacz śmieciowy = sytuacja u ciebie.
Zasilacz do wymiany, Corsair VS 450 byłby sensowny.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Daj zdjęcie naklejki którą masz na zasilaczu.
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Oto zdjęcie naklejki zasilacza:
[Obrazek: 20130608145.jpg]

jakość taka sobie bo zdjęcie robione telefonem ;/

===================================================================
Atedit

(08.06.2013, 11:40)Danti93 napisał(a): ...a tam się mógł już kamień zrobić.

przy okazji sprawdziłem pastę na karcie, i jest w dobrej kondycji nie ma kamienia.
1) Sprawdź na MARKOWYM (FAQ - Zasilacze) zasilaczu o mocy 400-450W
2) Czy ktoś kazał ci sprawdzać stan pasty na grafice? Nie zauważyłem. Skoro zdjąłeś chłodzenie - teraz należy wymienić pastę bo stara jest już do niczego. Zainwestuj w np. Arctic Cooling MX-2 byle nie silikonową za 3PLN.
(08.06.2013, 12:57)januszekm3 napisał(a): 1) Sprawdź na MARKOWYM (FAQ - Zasilacze) zasilaczu o mocy 400-450W

Nie mam niestety możliwości sprawdzenia na markowym zasilaczu, nie wiem czy wniesie to coś do tematu ale jakiś czas temu podejrzewałem że może być to wina dysku lecz gdy sprawdziliśmy u kolegi GTA:SAMP i SW:TOR nie było tego zawieszenie co u mnie a przypomnę że ma dokładnie taki sam zasilacz co ja, jeżeli coś wniesie to do tematu postaram się dowiedzieć jaką on ma konfigurację komputera.
Gdybyś się zapoznał z FAQ o którym napisałem wyżej, to wiedziałbyś, że to niczego nie wnosi do tematu.

Dlaczego nie masz możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu? Masz tylko 1 kolegę tudzież brak serwisów w okolicy?
Tak mam tylko jednego kolegę który ma na tyle mocny sprzęt i nie boi się testować cudzego sprzętu. . . Serwis jest w okolicy ale jak się nie patrzy mu na ręce to wkręci Ci byle co do PC żeby za jakieś pół roku wrócił do niego z tym samym lub innym problemem więc rezygnuję z jego usług.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
swtor brak sygnalu dota 2 zawiesza siedota 2 zawiesza sie po uruchomieniuKomputer całkowicie się zacina podczas gry dota2komputer się zawieszaKomputer się zawiesza furmarkprocesor 75 stopni komputer sie wieszaworld of tanks zawiesza komputer