Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Komputer za 4k bez grafiki

Komputer za 4k bez grafiki
Witam chciałbym kupić nowy komputer ze starego komputera posiadam:

Chłodzenie procesora - Noctua NH-D14 lub d15 nie wiem już ale chyba to i to wejdzie wszędzie

Zasilacz - Thermaltake Smart SE 630W

Grafika - gtx 1080 Zotac extreme 8gb

Pytanie czy to się przyda czy chłodzenie wystarczy na i9 czy zasilacz dźwignie wszystko ?

4k to luźna kwota +- 1K

monitor mam 144hz full hd Benq i drugi samsung zwykły w przyszłości jak sie zepsuje to chciałbym 4k lub 2k oraz w przyszłości jak będzie potrzeba to chciałbym wymienić grafikę na najnowszą.

Nie siedzę w temacie komputerów będę prosił morele czy xkom o pomoc w złożeniu, wiecie przy czasem czy mogę im dostarczyć do najbliższego salonu częsci aby złożyli z resztą zamówienia ? 

Coś takiego złożyłem brakuje obudowy bo się nie znam chciałbym cichą, bez światła i z takimi filtrami przeciw kurzowymi , które mam w fractal design 3000 teraz i no fajnie zbierają kurz potem siatkę pod kran daje i git chyba, że teraz są jakieś inne innowacje to wg waszego uznania wezmę obudowę.

[Obrazek: thumb_show.php?i=66vjcrfzq]

Na zdjęciu suma to 3300zł. Komputer do gier typowo i przeglądarka i 2 monitory i film, nie używam czy nie pracuję przy programach jakiś konkretnych. Ten Dysk nvme polecacie na nim system i jakąś grę ? bo mam 2x ssd jeszcze 1 tb i 1x 260gb bo teraz trzymam system na 260 a na 1tb gry. Dziękuję za pomoc !
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Komputer za 4k bez grafiki
Miej świadomość ile taki i9 bierze prądu , jak avx będzie częściej używane to się przeliczysz ... Bo wtedy to będzie brać z 350w ...
No i do i9 to sorry ale nie taka płyta bo sobie zrobisz sam problem , ta sekcja zasilania długo tego może nie wytrzymać jak będziesz w pełni korzystał z jego potencjału . Nie lepiej zapolować na 3900x i mieć chłodniejszy, dużo bardziej energooszczędny procek ? A i płyty będą trochę tańsze to duża różnica według mnie nie wyjdzie. Tylko ram 4000 to już ci wpadnie zarówno w wypadku Intela jak i AMD w tryb asynchroniczny , dużo mniej wydajny. Chyba że będziesz mial dużo szczęścia to może się na 1:1 uda ustawić ale raczej wtedy 3600-3800mhz

Sugeruje pooglądać filmy ze składania których masz na YouTube mnustwo, wziąć instrukcje od płyty głównej i poskładać samemu . Warto znać własny sprzęt bo oszczędzisz sobie sporo nerwów w razie awarii czy przyszłych modernizacji . No i nie ryzykujesz wtedy że ci wcisną sprzęt po 14 dniowych zwrotach . Żeby się przed tym bronić to albo samemu trzeba składać albo zamówić sprzęt, rozpakować i obejrzeć czy nie ma śladów użytkowania i wtedy zanieść na jakiś serwis żeby poskładali . Jak coś to mogę pomóc przy składaniu, siądziemy razem na Skype czy na discord i w razie czego podpowiem . Już nie raz to przerabialiśmy na tym forumOczko

Generalnie też nie widzę sensu 10 prądożernych rdzeni do gier . Do gier to ci wystarczy ryzen 5600x za 1200zł i będzie szybszy , dużo mniej prądu weźmie i będzie znacznie chłodniejszy , będziesz miał PCI 4.0 jak kupisz do tego płytę b550 no i wyjdzie taniej . Wiem, 6 rdzeni ale taka jest teraz opłacalność a ta platforma daje ci możliwości rozbudowy aż do 12 rdzeni w 5900x lub 16 w 5950x jak potanieją czy to używany kiedyśOczko ... I prawdopodobnie jescze jedna generacja wyjdzie na te płyty .
10900f czy 3900x to według mnie procki do pracy nie gier .

SSD ja sugerował bym nieco lepszy, pny xlr8 cs3030 albo Samsung 970 Evo czy silicon power p34a80 albo Corsair mp510 ... Poza Samsungiem defaktko bardzo zbliżone dyski na tym samym kontrolerze . Samsung ma autorski ale równie dobry może nawet minimalnie lepszyOczko

Generalnie też nie widzę sensu 10 prądożernych rdzeni do gier . Do gier to ci wystarczy ryzen 5600x za 1200zł i będzie szybszy , dużo mniej prądu weźmie i będzie znacznie chłodniejszy , będziesz miał PCI 4.0 jak kupisz do tego płytę b550 no i wyjdzie taniej . Wiem, 6 rdzeni ale taka jest teraz opłacalność a ta platforma daje ci możliwości rozbudowy aż do 12 rdzeni w 5900x lub 16 w 5950x jak potanieją czy to używany kiedyśOczko ... I prawdopodobnie jescze jedna generacja wyjdzie na te płyty .

SSD ja sugerował bym nieco lepszy, pny xlr8 cs3030 albo Samsung 970 Evo czy silicon power p34a80 albo Corsair mp510 ... Poza Samsungiem defaktko bardzo zbliżone dyski na tym samym kontrolerze . Samsung ma autorski ale równie dobry może nawet minimalnie lepszyOczko

Co do obudowy pomyślał bym o meshify 2/ compact .. znowu wysoka jakość fractala, elegancki prosty design , bardzo funkcjonalne obudowy, przyzwoite fabryczne wentylatory , sensowna filtracja i dobry przewiew .
Ewentualnie bardzo dobrym pomysłem się wydaje się być be quiet pure base 500Dx ... Koniecznie wersja dx , bo starą to piekarnik z totalnie zabudowanym przodem i szkoda kasy . Wersja dx ma co prawda ledy z przodu co ci średnio pewnie pasuje ale nie musisz podłączać ich . Napewno funkcjonalna , równie dobrze wykonana a wentylatory ma nawet cichsze niż fractal dlatego o niej wspominam.
To takie podstawowe wybory w twoim wypadku mi się wydaje .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Co to avx ? Rozumiem faktycznie w jakiejś recenzji pisze 170 wat podczas standardowej pracy i9 10900 Wow no cóż spróbujmy zatem z ryzen i złożę sam komputer już to robiłem chciałem tylko sobie czas oszczędzić ale jak coś nie będę wiedział to się Ciebie spytam. Mogę prosić twój nick na discord w celu dodaniaOczko oczywiście za dobrą pomoc nagrodzę.
Czyli pamięć ram troszkę wolniejszą jednak wziąć ? chciałem po prostu najlepszą ;d

Chciałbym 8 rdzeni chociaż mieć tak na prawdę na przyszłość, a 5900x za drogie aktualnie jakaś alternatywa ? a nie polecasz jakiejś i9 mocnej na lata a nie tak prądożernej jak dla zwykłego gracza. Obudowa meshify 2 super wezmęOczko
No i co z tym moim zasilaczem i chłodzeniem pod cpu zamontować to pod nowy komputer czy za słabe ?

takie coś np ?

[Obrazek: 2.png]
5800x to aktualnie najwydajniejszy procesor do gier... Ale coś AMD skopało i są to mega grzałki więc ja osobiście odradzam.

5900x mimo 12 rdzeni jest dużo chłodniejszy .
Także ja sugeruje z 3700x lub 5600x wybierać. Na ten moment 5600x w większości gier wydajniejszy a zanim te 8 rdzeni coś da to już mocniejsze procki potanieją i zmienisz na 5900x... Tak ja bym zrobił, jak uważasz. 3700x to też dobra opcja .

Intel od 6 generacji używa tej samej architektury aż do 11 gen... I przez to procki powyżej 4 rdzeni do których była ta architektura projektowana są naprawdę prądożerne . A 11gen jescze pogorszył efektywność energetyczną gdybyś miał taki pomysłPłacze

Ram według mnie ponad 3600 to sztuka dla sztuki .

Noctua d14 to świetne chłodzenie nawet po latach, tylko musisz napisać do noctua w sprawie zestawu montażowego pod AM4 jak się na ryzena zdecydujesz żebyś mógł to zamontować .

Zasilacz masz dość słaby jakościowo , jak masz kasę to można pomyśleć o zmianie ale jak zmieniać to na coś porządnego . Jak masz na kolejną budżetówkę to sobie daruj . Jeżeli by został to sugeruje go rozebrać , wydmuchać z kurzu i obejrzeć kondensatory dla pewności czy nie są wybulone , zardzewiałe , nie podcieka elektrolit itd

Według mnie b550 tomahawki to dobra płyta ale 750 to cena z kosmosu bo względem b550 aorusa Elite czy Asusa b550 tuf plus nic konkretnego nie oferuje więc dopłata bez sensu .

Avx to instrukcja procesora .. jedna z bardziej obciążających procesor . Już jest parę gier które wymagają procesora z zestawem instrukcji avx . Generalnie te 170w na i9 to przy lekkim obciążeniu gry która nie wykorzystuje ani wszystkich rdzeni ani nawet tego co wykorzystuje to nie w 100% . Jak chcesz zobaczyć jakie są temperatury i pobór prądu to odpal prime 95 na smallFFT albo occt test CPU z avx i wtedy zobaczysz . Już i7 10700f potrafi wtedy koło 260w bić ... I9 nie sprawdzałem ale jeżeli skalowanie z ilością rdzeni jest adekwatne to 20% wyżej musi wziąć a wiedząc jak słabo się skaluje ta stara architektura Intela obawiam się że gorzej niż te 20%
Nie pomagam.
ryzen 5 5600x do tego noctua 14 a na allegro za 50zl mam mocowania pod am4
zasilacz polec prosze jakis dobry bo w tym temacie nie wiem nic
pamiec po prostu z 3600mhz 16 gb w 2 kosciach ? patrzec na wysokosc tych kosci najlepiej tez polec jakies i
obudowa jednak dark base be queit 500dx
plyte wezme w takim razie za 500zl
Płyta główna Gigabyte B550 AORUS ELITE V2
Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 4000MHz, CL18 (F4-4000C18D-16GVK) jednak 4000a co mi tam hehe do płyty pasują i procka ?
W procki R5 5600x pisze DDR4-3200 obsługiwana pamięć to oznacza że 4000mhz nie wejdzie czy to oznacza że 3200mhz minimum ?
Dziękuję za pomoc i szybkie odpowiedzi jesteś na prawdę wszechwiedzący :D
A jeszcze jedno te radiatory z noctua mają 7 lat są czyste z kurzu bo co roku odkurzane pędzlem ale może tłuste trochę mógłbym do kranu z mydłem czy potem rdza czy coś ?
Napisz do producenta - noctua to dostaniesz po koszcie wysyłki albo nawet za darmoOczko
Ja bym uznawał 3200 za minimum do tego procka ale producent ma co innego na myśli. .już mniejsza o to bo nie chce mi się tłumaczyć , zawiły temat .

Zasilacz ? Fractal iON gold lub Platinum, seasonic focus gx , evga G3, albo np MSI gf . Myślał bym o 650w ale jak chcesz to możesz 750 na przyszłość wziąć , nie jest konieczne ale nie zaszkodzi twoja wola .

Możesz pod kran śmiało tylko dobrze wysusz , to aluminium i nie zardzewiejąOczko

Nikt nie jest wszechwiedzący , sztuką jest potrafić się do tego przyznaćOczko
Nie pomagam.
750w styka pod przyszłe rtxy ?
Oki czyli to co napisałem w ostatnim poście plus Twój zasilacz i kupuję no ok napisze do noctua nawet mam stare pudelko czy paragon hehe dziękuję bardzo bardzo
tak , 750w daje spokojny zapas nawet z rtx3080 ... który i tak jest dość prądożerną kartą .
Nie pomagam.
No to git wszystko wiem zamawiam w takim razie dziękuję za wielką pomoc
Jasne , odzywaj się jak to poskładasz i pochwal efektami :D
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne