Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Konfiguracja drugiego routera TP-Link WR340G, komp przez Wi-Fi nie ma Internetu.

Konfiguracja drugiego routera TP-Link WR340G, komp przez Wi-Fi nie ma Internetu.
Witam mam problem z konfiguracją routera Router TP-Link WR340G.
Internet pobieram od lokalnego dostawcy pronet ( http://www.p-net.pl/ ). Od ich anteny sygnał biegnie do mojej anteny. Stamtąd do routera numer 1 również produkcji tp-link, a następnie z portu lan 1 do jednego z stacjonarnych komputerów a z lan 2 do drugiego z stacjonarnych. Ostatnio nabyłem laptopa. Żeby nie musieć ciągle ciągnąć za sobą kabla kupiłem router TP-Link WR340G (router numer 2) , jest to router z antenką. Podłączyłem router numer 2 do routera numer 1 kablem lan a następnie router numer 2 z komputerem stacjonarnym numer 2. Sygnał z routera numer 2 mial iść bezprzewodowo do laptopa. Dla ułatwienia dodaję obrazek.
[Obrazek: sieh.jpg]
Problem jest taki że po instalacji oprogramowania z płytki dołączonej do routera oraz zmianie ustawień na opisanych w instrukcji, tłumaczonej z angielskiego poprzez translator, niby jest połączenie a jednak nie ma. To znaczy odbiera sygnał, kontrolki się palą niby, ma bajty odbierane i wysyłane. Niby połączone a jak próbuję wczytać stronę internetową to nie działa... Mój windows xp na wszystkich kompach.

Nieprawidłowy temat wątku.
andsze1
[Obrazek: sygna3n.png]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Problem z konfiguracją routera TP-Link WR340G
Rozumiem, że routerowi 2 zmieniłeś IP LAN na niekolidujace z routerem 2 i wyłączyłeś serwer DHCP?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
tia router pierwszy ma IP 196.168.1.1 a drugi 196.168.1.2 . DHCP wyłączyłem w --- Advanced Settings --- > DHCP Settings >DHCP Server:

EDIT: a tak nawiasem nic nie kumam...
[Obrazek: sygna3n.png]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Ale czego tu nie kumać? Komputery IP dostają? Jaki adres bramy?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
196.168.1.1196.168.1.1 nie łączy z tp tylko z d linkiemprogramowanie drugiego routera router tl-wr340g brak połączenia z drugim komputeremrouter tp link wr340g nie dziala wifitp link konfiguracja drugiego routera do tego samego internetuwr340g ram