Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Krótkie zwiechy,dźwięk,zanikanie kursora

Krótkie zwiechy,dźwięk,zanikanie kursora
Witam was o poranku.

Wczoraj kilka razy grając w grę pojawiły się artefakty i komputer do zrestartowania,tego samego dnia również komputer się zawiesił i restart.
Dzisiaj rano uruchamiam system i zauważyłem iż komputer co jakiś czas na krótko się zawiesza/znika kursor myszy i przy tym wydaje charakterystyczny dźwięk PIP PIP.

Intel Core i5 2500k + be quiet dark rock advanced
Asus p8p67 pro rev 3.1
8gb ram kingston hyperX 1600mhz
Palit GTX 460 1gb
Samsung SSD 830 64GB + 1 TB HDD na dane od Seagate
Be Quiet Straight Power E9 CM 580W Gold

Dodam że z kartą graficzną problemy były od momentu zakupu,tzn artefakty w grach lecz sprzedawca nie chciał uznać gwarancji.Temp core temp w normie.O czym mogą świadczyć te objawy ? proszę was o pomoc Smutek
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Krótkie zwiechy,dźwięk,zanikanie kursora
Na jakiej podstawie sprzedawca nie chciał uznać gwarancji. Taka usterka jak artefakty jest spowodowana uszkodzeniem karty grafiki i bez dyskusji podlega naprawie gwarancyjnej.
Chyba, że coś majstrowałeś przy grafice.
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
Co do tej karty graficznej..

Po zakupie GTXa 460 1GB już tego samego dnia w grze Might and Magic Heroes VI pojawiały się artefakty i jedynym ratunkiem na wyjście z tej sytuacji był restart.Czasami w Windowsie ekran gasł na chwilę a po chwili pojawiał się komunikat "sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność".Problem artefaktów pojawiał się w różnych grach.Karta była wkładana do innego komputera i było to samo.

Oddałem więc kartę na gwarancję,sprzedawca był chamowaty i odsyłal mnie do CHIN gdyż to tam jego zdaniem mieści się serwis Palita.Karta przyszła lecz jego zdaniem usterki żadnej nie stwierdzono !! straciłem sporo nerwów.

Czy wiesz może co może być przyczyną zawieszania się komputera/zanikanie kursora/dziwny dźwięk lecz nie ciągły..przerywany pip pip. Smutek Pomocy
Jak na razie musisz reklamować tą kartę. Nic innego nie pozostaje.
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
kursor myszki sie zawiesza i znikazanikanie kursora myszki na rkranie