Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kto nie może oglądać 3D

Kto nie może oglądać 3D
W instrukcji obsługi telewizorów 3D firmy Samsung można znaleźć szereg ostrzeżeń - jak się okazuje, sporo osób nie może, albo przynajmniej nie powinno, oglądać telewizji 3D.
Czytaj więcej o "Kto nie może oglądać 3D"...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Kto nie może oglądać 3D
Witam!

Jakoś tego nie pojmuję... Po co w takim razie są produkowane odbiorniki 3D, skoro oglądanie telewizji trójwymiarowej niesie za sobą takie konsekwencje na zdrowiu oglądającego?Oczy

To całe 3D uważam za jeden wielki niewypał.

Zresztą w normalnych TV (nie 3D) również widać naturalną, trójwymiarową budowę ludzi, samochodów, itp. - a nie jakieś płaskie obrazki...
I przynajmniej nie ma to tylu ograniczeń, co technologia 3DOczko.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
(15.04.2010, 10:55)~Anonim napisał(a): Witam!

Jakoś tego nie pojmuję... Po co w takim razie są produkowane odbiorniki 3D, skoro oglądanie telewizji trójwymiarowej niesie za sobą takie konsekwencje na zdrowiu oglądającego?Oczy
z takiego samego powodu z jakiego produkuje sie wodke i fajki - wszyscy maja gdzies twoje zdrowie, interesuje ich tylko twoja kasa.

zreszta z artykulu specjalnie nie wynika, ze sa szkodliwe, po prostu wyciag z instrukcji dla amerykanow~~
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Nawet nie wiedzialem ze takie telewizory maja wyjsc Wesoły jestem ciekaw ceny, pozatym ile to mozna obejrzec filmow w 3D? ich nie wychodzi tyle ze bedziemy mieli do wyboru setki tysiecy filmow, wiec az tak bardzo nam to chyba nie zaszkodzi, zanim wyjdzie wiecej filmow powinni juz opracowac technologie ktora szkodzic nie bedzie nikomu Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
AtDawidsab:
Zwykłe monitory, zwykłe telewizory też szkodzą na wzrok, alkohol na wątrobę, papierosy na płuca(i oczywiście nie tylko), a jednak są normalnie dostępne. I nikt na zwykłej imprezie nie odmawia picia, bo mu to szkodzi. Tak samo siedzenie przed kompem samo w sobie jest po prostu niezdrowe Wesoły a gry komputerowe mogą powodować padaczkę...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
z tym 3D to tak samo jak z telewizją w HD. na początku będą problemy, materiałów do oglądania jak na lekarstwo ale powoli się to zacznie rozkręcać. teraz jest boom na 3D więc ten kto pierwszy wypuści sprzęt zgarnie sporo kasy i tylko na tym mu zależy...

myślę że 3D na pewno będzie się rozwijać a dzięki temu może i 5D stanie się bardziej opłacalne;]

At dawidsab
3D zapewnia inne doznania wzrokowe i to nie jest to samo co zwykła TV no chyba że film który jest zrobiony w 3D jest po prostu skopany i wypuszczony do kin aby szybciej.
Zapraszam do mojej małej galerii;)

>>Galeria<<
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Dzisiaj przeczytałem taki artykuł, że telewizja 3D dopiero się rozwija, a już grozi jej zahamowanie dalszego rozwoju ze względu na możliwość wystąpienia skutków ubocznych po oglądaniu telewizji w trójwymiarzeOczko.

Chyba jednak miałem rację - i produkcja telewizorów 3D zakończy się, zanim się jeszcze na dobre zaczęła.
Oglądałem program na tym telewizorku 3D i jakoś nie przypadło mi to do gustu - rzeczywiście widać co nieco ale wydaje się to trochę nienaturalne.
(15.04.2010, 10:55)~Anonim napisał(a): Zresztą w normalnych TV (nie 3D) również widać naturalną, trójwymiarową budowę ludzi, samochodów, itp. - a nie jakieś płaskie obrazki...
Przecież na ekranie wszystko widać w 2D - nie masz trójwymiarowego widoku - tak samo jak z grami.
Jej ten 3D bo juz odtwarzałem u siebie to masz Dawid tak ze jak by gosc z telewizora stał przed telewizorem widać go dokładnie itp.

A co do zastrzeżen to heheh wiadome ze moze powodować zawroty głowy i dezorientacje bo powoduje xD ciezko sie jest połapac co gdzie jak na początku.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne