Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kto uratuje obrońcę

#1
Kto uratuje obrońcę
Programy antywirusowe mają w założeniu ratować użytkownika przed całym syfem jaki zmierza do jego komputera z internetu. A co w sytuacji gdy zaatakowany zostanie obrońca? I to niekoniecznie na polu na którym umie się dobrze bronić. Określenie sytuacji w jakiej aktualnie znalazła sie firma Kaspersky, mianem, że są w czarnej d... to bardzo łagodne potraktowanie sprawy.
http://www.pcformat.pl/Komentarz-Kto-ura...nce,nc,478
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#2
RE: Kto uratuje obrońcę
Cytat:Właściciel firmy - Jewgienij Kaspersky zarzeka się, że jego firma, a już na pewno nie celowo, nie szpiegowała i nie wykradała tajnych dokumentów.

W warunkach licencji programów antywirusowych jest napisane, że producent może zbierać i przetwarzać pliki, które uzna za podejrzane, a przy instalacji ktoś takie warunki zaakceptował. Widziały gały co brały. W czym problem?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
#3
RE: Kto uratuje obrońcę
Niestety, programy antywirusowe działają w sposób podobny do wirusów przed którymi chronią, z tą różnicą, że ich wydawcom ufamy. Jak widać, zaufanie to nie powinno być bezgraniczne. Wiadomo, że firmy amerykańskie współpracują ze swoimi służbami, tak więc ich działanie jest podobne. Nie ma co się łudzić, że w takich Chinach jest inaczej. Dlatego wpuszczając na komputer jakikolwiek antywirus, należy być świadomym, że otwiera on drogę do Twoich plików innym podmiotom, w niekoniecznie dobrym celu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Kto uratuje obrońcę)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kto rozpozna Jacka Dorseya? admin 0 922 13.10.2019, 09:05
Ostatni post: admin
  Kto bogatemu zabroni? admin 0 731 22.03.2019, 19:10
Ostatni post: admin
  Kto zawinił? admin 4 1309 11.04.2017, 11:00
Ostatni post: ptrick

Skocz do: