Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kupno nowego mebla - Błąd Sklepu - Odpowiedzialność Karna

Question  Kupno nowego mebla - Błąd Sklepu - Odpowiedzialność Karna
Zakupiłem witrynę ze sklepu na Allegro ktoś w sklepie się pomylił i zamiast witryny jedno drzwiowej dostarczono dwudrzwiową droższą o 90 zł. Poinformowałem o tym fakcie sklep i poprosiłem o instrukcje montażu, gdyż producent mebli nie załącza instrukcji montażu. Sprzedawca się zgodził na dostarczenie nowej instrukcji i teraz następuje główne czy sprzedawca może mnie podać na policję o wyłudzenie 90 zł.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Kupno nowego mebla - Błąd Sklepu - Odpowiedzialność Karna
Może. Dostałeś towar droższy, niż zakupiłeś, więc nadmiarowo się wzbogaciłeś. Sklep może oczekiwać dopłaty lub zwrotu towaru. Dodatkowo sam w takiej sytuacji zgłosiłbym się do sprzedającego w takiej kwestii z czystego nie bycia członkiem.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Taki towar trudno zwrócić ze względu na gabaryty i materiały szklane. Druga rzecz to sam sprzedający okazał się ......... gdyż sam nie stosuje się do swoich terminów i na witrynę czekałem 31 dni oczywiście żadnego kontaktu z jego strony nie było a po kontakcie z mojej strony to zaczęła się lawina wymówek. Na swoją witrynę czekałbym znowu miesiąc i nie wiadomo, w jakim stanie by została dostarczona.

A co ma jedno do drugiego? Masz prawo zrezygnować z zamówienia w dowolnym momencie + 14 dni po zamówieniu przez internet. Jeżeli to było Allegro to być może masz nawet darmowy zwrot. Jeżeli nie, no to Twój problem. Twoim obowiązkiem jest poinformować sprzedawcę, że otrzymałeś przedmiot niezgodny z zamówieniem i o innej wartości, niż zamawiałeś. Do sprzedawcy należy kwestia tego, co z tym zrobi. W takiej sytuacji koszt przesyłki powinien pokryć on i raczej Allegro stanie za Tobą w tej kwestii, jeżeli zgłosiłbyś spór przy problemach ze sprzedawcą. Jeżeli tego nie zgłosisz, sprzedawca ma prawo zażądać od Ciebie zwrotu nieprawidłowego towaru, a na ścisłość nawet pociągnąć do odpowiedzialności prawnej, bo jego błąd był, ale sam też nie poinformowałeś go o tym, że dostałeś inny towar. To, że nie trzymał się terminu przesyłki, czy był słaby kontakt nic nie znaczy i nie usprawiedliwia Ciebie. Od tego jest ocena sprzedającego po zakupie.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(26.08.2020, 14:09)lactoral napisał(a): Taki towar trudno zwrócić ze względu na gabaryty i materiały szklane. Druga rzecz to sam sprzedający okazał się ......... gdyż sam nie stosuje się do swoich terminów i na witrynę czekałem 31 dni oczywiście żadnego kontaktu z jego strony nie było a po kontakcie z mojej strony to zaczęła się lawina wymówek. Na swoją witrynę czekałbym znowu miesiąc i nie wiadomo, w jakim stanie by została dostarczona.
Czemu się przejmujesz błędem sprzedawcy? I co cię obchodzi że "towar trudno zwrócić"? Niech sobie sprzedawca zabiera.

Ty zgłosiłeś, że dostałeś nie to co chciałeś. IMO masz czyste ręce. A sprzedawca niech robi co chce. Wysłał Ci nowe instrukcje, więc pewnie machnął na to ręką. Ciesz się droższym meblem i nie marudź.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Patrick czy ty w ogóle mnie czytałeś i widziałeś co wykonałem. Sprzedawca ma do mnie dwa numery telefonów i jeden e-mail i dotąd jest brak jakiekolwiek reakcji. Ty łączysz pewne rzeczy, które nie są absolutnie ważne w moim wątku. Forumowiczu Kamel nowej instrukcji sprzedawca nie dostarczył po prostu wszystko olał. Chyba nie kupowałeś mebli na Allegro. Powiedz mi, w co ja mam zapakować taką witrynę karton już dawno na wysypisku. Druga rzecz, gdy witryna przyjedzie uszkodzona do sprzedawcy to udowadniaj, że nie ty uszkodziłeś. Kolejną rzeczą jest to, że znowu czekałbym na witrynę miesiąc i nie wiadomo, w jakim stanie przyjedzie.

Sprzedawca ma takie obroty w towarze że pewnie olał fakt pomyłki i nie będzie dochodził zwrotu 90 zł. bo tyle samo wyniosłaby przesyłka zwrotna.

Na swoim przykładzie.
Kupiłem pilota Samsunga do TV, cena około 55 zł. który nosił delikatne ryski na obudowie, prawdopodobnie wada fabryczna. Wystawiłem negatywa sprzedawcy po czym oddzwonił do mnie i przepraszał że nie sprawdził przed wysyłką i wysłał drugiego, nie chcąc zwrotu pierwszego, więc mam dwa.

Kupiłem materiał, konkretnie firanę czy woal, jak zwał tak zwał, miał dojść w czwartek, doszedł w poniedziałek, potrzebny był na sobotnie wesele. Poszedł negatyw sprzedawcy. We wtorek telefon i prośba o usunięcie negatywa z obietnicą zwrotu pieniędzy bez zwrotu towaru do sprzedawcy. Firana czy tam woal został u mnie za 8,90 zł. bo tyle kosztowała opłata za przesyłkę InPost.

Widać że sprzedawcy nie mają czasu i ochoty na bujanie się ze zwrotami.
Musiałby wysłać witrynę na własny koszt i odebrać na własny koszt co przekroczyłoby koszt 90 zł.
Ty mogłeś domagać się przysłania zamówionej witryny i czekać na rozwój wypadków bo możliwe że dwudrzwiowa zostałaby ci podarowana w prezencie.

Zamykam na prośbę autora.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
Nie pomagam na PW, od pomocy jest forum !

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne