Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kupno nowego telewizora do 3200 zł.

Kupno nowego telewizora do 3200 zł.
Witam.
Moi rodzice chcą kupić nowy telewizor. Wybór jest trudny, bo telewizora nie kupuje się na kilka dni tylko na pare lat. Do gustu przypadł im samsung rs7000
Oto ich wymagania:
-przekątna co najmniej 40 cali
-full hd
-led
-internet
-3D
-dobre odświerzanie ( co najmniej 300-400 gHz)
-kamerka*
-smartTV*
-pobieranie małej ilości energii.
Więc chyba to wszystkoJęzyk
Proszę o szybkie i pomocne odpowiedzi Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Kupno nowego telewizora do 3200 zł.
Wpisałem w wyszukiwarkę te wszystkie wymagania, i wyszedł mi właśnie ten telewizor, który podałeś (a właściwie jego nieco starszy i gorszy brat), więc nie ma się co zastanawiać. Samsung obecnie chyba odstawił konkurencję w telewizorach. Ja bym go brał
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
ja terz tak sądze, lecz mego zdania o samsungach nie uwzględnia ojciem co mówi że najlepsze są sharpy aquos net i sony bravia Język Ale największym problemem jest to że ten samsung mimo świetnego obrazu, wydaje się strasznie mały a o niewiele większa jego wersja jest droższa o tysiąc zł. ostatnio oglądałem równierz lg, i zainteresowała mnie ichfunkcja dual play
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
1. LG mają o wiele mniej widgetów w InternetAtTV.
2. Sony Bravia mam. Powiem krótko. Nie polecam. Samsunga też mam. Polecam.
3. Co do Sharpów, to poszukaj tu na forum. Było sporo wątków o tym, jak się psują. Po za tym pod względem ilości i jakości Widgetów (czyli dostępnych stacji internetowych), nikt nie przebije Samsunga.
Pozdrawiam.
Ajgor
(10.12.2012, 23:29)marcin908 napisał(a): mego zdania o samsungach nie uwzględnia ojciem co mówi że najlepsze są sharpy aquos net i sony bravia

TV wybiera się według potrzeb i warunków w domu.
Od siebie mogę polecić Sharpa LC40LE830E chociaż jak dołożysz kilka stówek to dostaniesz 46' bo obecnie jest promocja.
Co prawda NET+ jest ubogi także jeśli jako priorytet stawiasz sobie za wzór Smart TV Samsunga to albo kupisz Samsunga albo do innego TV np. w/w Sharpa dokupisz takie cudo z Androidem 4.0 np. Measy U1A lub np. Cabletech Smart TV Android Dongle URZ0193.
Jest tego więcej i jest bardziej funkcjonalne niż Smart TV w Samsungach.

Sharp LE830E ma matową aktywną matrycę i jeśli chodzi o jakość obrazu to zostawia inne w tyle chociażby przez matrycę Quattron z czwartym żółtym kolorem.
Zresztą wszystko masz w linku.

(10.12.2012, 23:57)Ajgor napisał(a): Co do Sharpów, to poszukaj tu na forum. Było sporo wątków o tym, jak się psują.

Ajgor, mocno przesadzasz.
Wszyscy wiedzą, że jesteś fanatykiem Szajsunga i polecasz tylko i wyłącznie Szajsungi ale żeby krytykować inne marki ?
Ja mam Sharpa, Sony i Panasonica. Wcześniej miałem Samsunga i Philipsa i wszystkie chodzą do dziś bo wiem gdzie są Wesoły
A Sharpy wcale się nie psują częściej czy rzadziej niż inne marki. Wszystko się psuje, nawet Mercedes.
Na koniec, Sharp LE830E jest Made in Japan, a nie jakaś China jak w Sony czy Uzbekistan w Samsung Oczko :D :D :D
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
Nie pomagam na PW, od pomocy jest forum !

No wiesz. Co do Sony, to też mam. Kicha straszna. A co do Sharpów, to nie krytykuję. A w każdym razie nie JA krytykuję, tylko ci, co je mają. Ja tylko polecałem odnalezienie wątków przez nich pisanych.
Co do Mercedesa - mam kilku kumpli z mercami. I mam wrażenie, że one się psują o wiele częściej, niż zwykłe fiaty. Moja Tempra przez 5 lat jeżdżenia nie zepsuła się ani razu (a miała, jak ją sprzedawałem, 15 lat), kumpla Siena tez się nie psuła chyba nigdy, a kilku kumpli cały czas coś wymienia w mercedesach. Ale za to mieli MERCA Wesoły Ale to już nie temat na ten dział Wesoły
Po za tym sam napisałeś, że NET w Sharpach jest ubogi. Dla mnie to jest ważny czynnik. A stosowanie półśrodków w postaci zewnętrznych dekoderów to tak, jak by do roweru dokupić silnik samochodu i powiedzieć, że przecież to to samo Wesoły Samsung w tym względzie jest bezkonkurencyjny. Zawsze śmieszą mnie reklamy, jak to w telewizorze możesz sobie pogodę sprawdzić Wesoły

Co do telewizorów - ja nie jestem fanem Samsunga, tylko po prostu uważam, że oni robią najlepsze telewizory (a najgorsze aparaty i kameryWesoły ). I miałem okazję jakiś czas temu się przekonać, jak jest w rzeczywistości. Pisałem tu już o filmach które spreparowałem do testowania telewizorów. Z kumplem objechaliśmy chyba wszystkie większe markety w Legnicy. W każdym dawaliśmy sprzedawcom pendriva z filmami nagranymi w różnych formatach, różnych rozdzielczościach (od FullHD przez SD do jakichś niestandardowych), z różnymi kodekami itp. We wszystkich sklepach efekt był dokładnie ten sam - Samsungi były jedynymi telewizorami, które radziły sobie ze wszystkimi filmami. Żaden (ŻADEN!!!) inny telewizor sobie nie radził ze wszystkimi plikami. Poza Samsungiem jedynie LG radziły sobie z większością filmów, ale często się przycinały, albo obraz był kiepski itp. A te rewelacje typu Sony, Panasonic, Sharp i inne najczęściej w ogóle albo nie widziały plików, albo pisały, że format nie rozpoznany, albo zaczynały i zaraz się cięły. I to już nie jest mój fanatyzm, tylko czyste fakty. Zresztą w instrukcji Samsunga sama lista odtwarzanych formatów zajmuje drobnym drukiem o ile pamiętam, dwie strony Wesoły A od czasu jej wydania było kilka aktualizacji firmware, i w kolejnych wersjach dochodziły dodatkowe formaty.
Pozdrawiam.
Ajgor
Jeden woli córkę, a drugi teściową LOL

Jeśli mamy porównywać Smart TV Samsunga i dongla z Androidem to:
Smart TV Samsunga ma tylko te aplikacje które da Samsung.
Android ma wszystko to co jest w Google Play https://play.google.com/store
Wynik jest jednoznaczny.

Wolę super obraz Sharpa i dokupić dongla niż zapłacić za Smart TV z dodatkiem w postaci kiepskiego telewizora Oczko

No, teraz to ja przesadziłem Lol2

Hahaaa. I tu Cię mam. Na prawdę wolisz dongla Androida? To mi tam znajdź na przykład Iplex. Nie ma. Samsung go obsługuje standardowo. A to jest kilka tysięcy filmów z całego świata. Chyba obecnie największy serwis tego typu dostępny w Polsce. Innych nawet nie chce mi się sprawdzać. Po za tym do SmartTV tez można dokupić dongla Androida. I masz lepiej wyposażony telewizor z tym samym donglem Szczerbol Czyli cały sklep Play PLUS SmartTV.
I nie wiem, gdzie Ty widzisz w Sharpie lepszy obraz niż w Samsungu. Akurat obraz jest porównywalny.

A zresztą ja podałem to, co ja uważam za najlepsze, a Ty to , co Ty uważasz. Autor ma większy wybór, więc niech sam wybierze, co woli. I tak najlepszy był telewizor Rubin 714p, bo dodatkowo ogrzewał pomieszczenie, i można było zaoszczędzić na węgluOczko Oczywiście pod warunkiem, że nie wyleciał w powietrze.
Pozdrawiam.
Ajgor
Kumpel miał Rubina serii 700, ja miałem Elektrona też serii 700 coś tam.
Ale to nie były telewizory, to były meble z kineskopami, a ile to ważyło, hohoho Lol2

Ot to taki OT Oczko

Rubin to była starsza generacja. Elektron był później. Miał 8 czerwonych podświetlanych przycisków. Miałem Rubina 714. O takiego:

http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/im...329028.jpg

a później takiego Elektrona:

http://img02.tablica.pl/images_tablicapl...roclaw.jpg

Ależ to był wypas Wesoły Nie lampowy, czyli super hiper nowoczesny.
Ale to już faktycznie się robi OT.
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
www.dekoder cabletech ciagle sie psuje plpo aktualizacji oprogramowania tv samsung ue40es6800 mam gorszy obrazkupno telewizora dual playjaki telewizor do 3200jaki kupić telewizor za 3200 plnjaki kupić telewizor led do 3200 złfirmware urz0193film testowy do kupna nowego tvelektron telewizorcabletech urz0193 aktualizacja forum