Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kurs PHP

Kurs PHP
Witam mam narazie darmowy servwr żeby zobaczyć jak to jest mieć strone :D ale kumpel powiedział ,że musze ją napisać spytałem się jaki jest najlepszy sposub on odpowiediał PHP szukałem kursu w necie ,ale znalazlem tylko HTML i XHTML ,ale mi jakoś niepodszedł Rozpacz ma kroś jakąś strone ,albo cos ? [/font]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Kurs PHP
Zdecydowanie najlepszym miejscem do nauki PHP jest podręcznik PHP, dokumentacja PHP, czy też PHP manual (jak kto woli): http://www.php.net/manual/pl/.
dobra dzienki :D
Wydaje mi się, że nawet jak się nauczysz PHP to HTML i tak Ci się przyda, a przynajmniej chociaż podstawy. Do tego dochodzi CSS. Przydaje się też czasem Java Script. Uczyłam się wszystkich tych języków i PHP wydaje mi się dużo trudniejszy niż HTML.

Podaję kilka linków, jakbyś tak się zdecydował podszkolic w innych językach Wesoły

HTML + CSS + Java (wg. bardzo fajna i przystępna stronka)
http://www.kurshtml.boo.pl/
Różne przydatne kursy (css, html, xhtml, javascript, php, mysql)
http://webmade.org/kursy-online/kurs-php.php

Nie wiem na ile zaznajomiłeś się z różnymi językami, ale z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że jesteś raczej początkujący. Być może to już wiesz, ale na wszelki wypadek podaję kilka przydatnych informacji. Jak nie Ty, to może ktoś inny z nich skorzysta Wesoły

Żeby skrypty php działały serwer www musi być wyposażony w interpreter php. Do nauki php najlepiej wykorzystać serwer www uruchomiony na własnym komputerze. dzięki temu nie trzeba za każdym razem po napisaniu czy edycji skryptu wrzucać stron na serwer. Wystarczy, że umieści się je w określonym katalogu na dysku. Na samym początku należy zainstalować serwer www i interpreter php. Jednym z darmowych serwerów jest Apache. Najprostszy sposób aby wszystko działało jak trzeba to zainstalować pakiet KRASNAL SERV 2.7. Wesoły Znajdziesz go np. tu: http://www.download.net.pl/288/KRASNAL-Serv/

I tu pewnie ktoś się ze mną nie zgodzi, bo zna lepszy serwer czy tez pakiet, ale jak napisałam - ten jest w miarę prosty w obsłudze i bardzo dobry dla kogoś, kto dopiero zaczyna zabawę z php Wesoły
Sprzęt w profilu
Nie mów, że coś jest do d**y, jeśli nie masz na to argumentów. Wpieniony

Netykieta | Google | Ważne ogłoszenia
Uczyć się PHP bez HTML'a to głupota....
HTML to jest podstawa podstaw i to trzeba znać....

Nauka php bez html'a to tak jak posadzić osobę przed instrumentem, która nigdy na niczym nie grała i kazać jej zagrać Mozarta.
Jeżeli by się siedziała miesiące to by i się nauczyła.... ale co dalej?'

Edit:
Tym bardziej, że HTML jest banalny. To jest pikuś w porównaniu z htmlem czy programowaniem
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Przede wszystkim bez znajomosci html praktycznie nie da sie nic sensownego w PHP stworzyc. Bo co z tego, ze poznasz obsluge baz SQL z poziomu PHP, co z tego, ze stworzysz pętle, instrukcje warunkowe itp, skoro nie bedziesz wiedzial, jak wyniki wyzucic na ekran. A do tego potrzebna jest znajomosc html.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
~Anonim napisał(a):Uczyć się PHP bez HTML'a to głupota....

Nauka php bez html'a to tak jak posadzić osobę przed instrumentem, która nigdy na niczym nie grała i kazać jej zagrać Mozarta.
Ajgor napisał(a):Przede wszystkim bez znajomosci html praktycznie nie da sie nic sensownego w PHP stworzyc.
Nie uogólniajcie zastosowania PHP wyłącznie do tworzenia dynamicznych stron internetowych...

Bez znajomości języka HTML nie da się stworzyć "sensownej" strony internetowej, a nie ogólnie "nic sensownego".

Ja napisałem w PHP prosty notatnik, a HTML-a się nawet nie tykałem...
O ile dobrze mi wiadomo w KateOS graficzne programy konfiguracyjne są napisane w PHP z użyciem GTK+.
(18.01.2009, 10:30)~Anonim napisał(a):
~Anonim napisał(a):Uczyć się PHP bez HTML'a to głupota....

Ajgor napisał(a):Przede wszystkim bez znajomosci html praktycznie nie da sie nic sensownego w PHP stworzyc.
Nie uogólniajcie zastosowania PHP wyłącznie do tworzenia dynamicznych stron internetowych...

Bez znajomości języka HTML nie da się stworzyć "sensownej" strony internetowej, a nie ogólnie "nic sensownego".

Ja napisałem w PHP prosty notatnik, a HTML-a się nawet nie tykałem...
O ile dobrze mi wiadomo w KateOS graficzne programy konfiguracyjne są napisane w PHP z użyciem GTK+.

Ale wątek dotyczy strony internetowej, więc kolegom napewno nie chodziło o nic innego jak własnie o stronę...
Sprzęt w profilu
Nie mów, że coś jest do d**y, jeśli nie masz na to argumentów. Wpieniony

Netykieta | Google | Ważne ogłoszenia
Programy: Polecane / Nowe / Inne