Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania

#31
RE: Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania
Wykresy te wskazują na pewną prawidłowość.
Brązowe pola na wykresach dotyczą pobierania i są zawsze bardzo podobnej wartości. To samo, bieżące dane w pierwszej tabeli pod wykresem, które też dotyczą pobierania. Wartości te zawsze oscylują koło 4800 KB/s.
Natomiast niebieskie pola na wykresach i dane z dolnej tabeli dotyczą wysyłania. I tu, podczas testów na których upload na konsoli miał poniżej 9 Mb/s, wartość wysyłania oscylowała koło 220KB/s (10 pierwszych wykresów i od 12 do przedostatniego). Natomiast w dwóch przypadkach, gdy prędkość uploadu na konsoli była w okolicy 75 Mb/s wartość uploadu na wykresie przekraczała 880 KB/s.
I to wszystko, co ja mogę z tych danych wywnioskować.
Nic mi te dane nie mówią i nadal nie wiem jaka jest przyczyna takich skoków tylko i wyłącznie uploadu podczas wielu testów tego samego urządzenia do tego samego serwera. A tylko to chciałbym wiedzieć, czyli poznać przyczynę.

Dla porównania wrzucam test wykonany na laptopie połączonym z routerem przez wifi.


       
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
#32
RE: Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania
No właśnie, tylko problem jest taki, że 220 KB/s to jest 1760 Kb/s, czyli 1,76 Mb/s. 880 KB/s to jest 7040 Kb/s. czyli prawie 7 Mb/s. Nijak się to ma do wartości osiąganych na konsoli. Porównaj zmianę ilości wysłanych danych po teście każdym, z czego najlepiej by wtedy tylko jedno urządzenie było podpięte pod router w czasie testu.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
#33
RE: Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania
Coś mi się wydaje, że tematu nie rozwiążemy, bo ...
Przed chwilą rozmawiałem ze specjalistą w temacie łączy internetowych i właścicielem firmy oferującej tylko i wyłącznie symetryczne łącza do 1 Gb/s. Okazało się, że ma on dokładnie taki sam problem jak ja, gdyż też posiada konsolę PS4. Przeprowadzane przez niego testy na łączu 1Gb/s też pokazują upload poniżej 10 Mb/s i co najgorsze, też nie wie jaka jest przyczyna. Pewne jest, że to nie wina operatora, bo sam dla siebie jest też operatorem :D Podejrzewa, że to wina Playstation i ostatnich aktualizacji, bo wcześniej też nie miał tego typu problemu. Obiecał, że spróbuje dotrzeć do sedna sprawy i da znać co udało mu się ustalić.

Tak więc dziękuję wam za zaangażowanie i dotychczasową pomoc. Obiecuję poinformować was, jak będę wiedział co się wydarzyło.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
#34
RE: Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania
No cóż, jak wspominałem wcześniej, próbowałem uzyskać jakieś informacje w PlayStation Network ale żadnej pomocy z "wsparcia" nie otrzymałem i po 3 tygodniach korespondencji z co chwilę innym/inną specjalistą wsparcia otrzymałem od nich stek bzdurnych porad, w stylu - "podłącz konsolę przewodem, zaktualizuj oprogramowanie, włącz przekierowanie portów, skonfiguruj właściwie swoje urządzenia i skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu" - i żadnej odpowiedzi czy choćby nawet sugestii, co może być przyczyną takiego spadku uploadu.

Jedynie niejaki pan Tomasz, z COK PS, ujawnił nieco rąbka tajemnicy i na moje pytanie, co jest powodem takiego spadku prędkości przesyłania do serwerów PSN odpowiedział, że - "... nikt ręcznie nie blokuje nikomu prędkości łącza, a prędkości te są regulowane przez automatykę zainstalowaną na serwerach sieci PSN ...", a także na pytanie, czy prędkości uploadu wrócą kiedyś do poprzednich wartości, odpowiedział, że -"... nie możemy udzielić takiej informacji, bo prędkości połączenia do serwerów PSN, jakie będą w przyszłości, to tajemnica biznesowa firmy ...".
Więc PSN nie przyzna za nic na świecie, że ten spadek uploadu to ich "dzieło", a w związku z tym nie podają też powodu, dla którego to "dzieło" zostało wprowadzone w życie.

A innego wyjaśnienia nie ma, bo zarówno informatycy mojego dostawcy internetu, jak i niezależny specjalista od budowy sieci internetowych, po sprawdzeniu wszystkiego, co tylko możliwe i przeanalizowaniu danych jednogłośnie orzekli, że sprawcą spadku uploadu są serwery PSN.

Bo nie może być inaczej, gdy prędkości połączenia rzędu 80/6Mb/s dotyczą tylko konsoli PS3 i PS4 podczas łączenia się do serwerów PSN, a podczas łączenia się każdego innego urządzenia (laptop, tablet, smartfon, a także konsole PS3 i PS4) poprzez zainstalowane w nich przeglądarki, do dowolnego serwera w kraju i na świecie, poza serwerami PSN, prędkość uploadu jest relatywnie taka sama, jak prędkość downloadu, więc tak, jak to powinno wyglądać przy łączu symetrycznym, jakie posiadam. Więc skoro wszystkie urządzenia współpracują z dowolnymi serwerami na świecie poprzez łącze symetrycznym, a jedynie połączenia do serwerów PSN wykazują prędkości wskazujące na łącze asymetryczne, to gdzie szukać winowajcy, jak nie w sieci PSN i automatyce sterującej jej serwerami?

Niestety, PSN nie chce w ogóle na ten temat rozmawiać, więc jest wielce prawdopodobne, że do prawdy nigdy nie dojdziemy.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Łącze symetryczne - skacząca prędkość wysyłania)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słaba prędkość internetu fazik352 4 7733 10.05.2021, 11:15
Ostatni post: Pentium4320
  Słaba prędkość Internetu przez wifi sledzi18 4 7141 24.04.2021, 13:50
Ostatni post: Lexan
  Wolna prędkość internetu tylko na moim komputerze? EdenZhiweis 1 7858 01.04.2021, 11:10
Ostatni post: Bodzio Chomik

Skocz do: