Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ładowarka do akumulatorków

Ładowarka do akumulatorków
Witam, 

Mam pytanie. Posiadam obecnie ładowarkę Panasonic BQ-4FE. Została zakupiona ok. 10-12 lat temu. Do tej pory miałem akumulatorki Ni-Cd i w niej takie ładowałem. Obecnie przymierzam się do kupna nowych akumulatorków, a z racji tego że większość sprzedawanych teraz akumulatorków to Ni-Mh, które mają większą pojemność m.in. I mam teraz pytanie, czy tą ładowarką Panasonic BQ-4FE będę mógł też ładować akumulatorki Ni-Mh? 
Z góry dzięki za odpowiedzi.
 System operacyjny: android Przeglądarka: safari
RE: Ładowarka do akumulatorków
Będziesz mógł, ale może to trwać wieki - wszystko zależy od prądu, jaki podaje ta ładowarka, oraz od pojemności akumulatorków.

Ładowarka jest dość wiekowa i nie ma detekcji delta - rozłączenie następuje przez mechanizm czasowy. To bardzo słabe rozwiązanie i z pewnością skróci żywotność akumulatorków oraz nie da gwarancji, że akumulatorki są w pełni naładowane.

Kup sobie zestaw Eneloop z ładowarką, które na Allegro możesz mieć już za 50-60 złotych - wystarczy na lata.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
RE: Ładowarka do akumulatorków
Na wtyczce ładowarki są podane wartości napięcia i prądu ładowania jak poniżej:

[Obrazek: 20150817_084329.jpg]

Jak ja rozumiem, to jeśli dany akumulatorek ma większą pojemność niż przewiduje to co jest podane na wtyczce to po 3h i tak dalej ładuje. Bo po 3h zapala się zielona lampka, ale ładowarka chyba cały czas ładuje, bo wtyczka ładowarki jest gorąca. Dopiero stygnie, gdy się całkiem odłączy od zasilania.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne