Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop 2 w 1 do 2000

Laptop 2 w 1 do 2000
Witam serdecznie ! 

Szukam poręcznego laptopa 2 w 1 do codziennego użytku (multimedia itp) dla mamy na prezent w budżecie do 2000 plus minus. Wiem że ciężko znaleźć coś nowego w tej cenie, dlatego zastanawiam się też nad laptopem poleasingowym. W oko wpadły mi dwa modele, jeden nowy z gorszą specyfikacją, a drugi poleasingowy z dużo lepszą specyfikacją:

https://www.neonet.pl/laptopy/acer-spin-sp114-31-c33r-celeron-n4500-4gb-128gb-ssd-14-fhd-win10.html?tduid=43267111479053c4b817b5f5db1ae15f&affId=3202603&utm_source=tradedoubler&utm_medium=afiliacja

https://www.computer-alliance.pl/p/dell-latitude-7389-core-i5-7300u-16gb-ddr4-256-gb-ssd-ekran-13-3-full-hd-dotyk-klasa-a/

Warto wybrać laptopa poleasingowego ? A może polecicie coś innego ? 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Laptop 2 w 1 do 2000
Zobacz tego lapka:
Lenovo IdeaPad 3-15 i3-1115G4/8GB/512
Jego kosz, to 2000 zł. Zobacz oferty na Ceneo itp., poczytaj recenzje i opinie.

Te twoje też są całkiem niezłe w tej cenie. Acer może być, ale tam bym od razu więcej RAM włożył.
Za to Dell wydaje się z twoich propozycji najrozsądniejszy. Pytanie, czy taka przekątna ekranu Cię zadowoli, jaką on ma. Jak tak, to w sumie dobry sprzęt. Zawsze możesz, kupując przez internet zwrócić w razie czego do 2 tygodni bez podawania powodu.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Akurat ten co zaproponowałeś nie jest 2 w 1, a na tym mi zależało i też zaznaczę że to jest na prezent dla mojej mamy. Wiem że jeśli chodzi o parametry to najlepiej wziąć Dell, tylko wiadomo że to poleasingowy, trochę starszy sprzęt ale gwarancję dają na 12 miesięcy i niby najwyższa jakość A+. Acer ma trochę słabą specyfikację ale to nowy sprzęt i też kusi, mam dylemat. Czy może nie warto brać laptopa 2 w 1, nie mają one jakiś wad, nie są czasem awaryjne ?
Co do awaryjności i wad, to ... jest różnie, zależy od szczęścia, każdy sprzęt się z czasem psuje. Każdy ma jakieś wady, nie zawsze one przeszkadzają i nawet zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wadliwe, że mogłoby być lepiej.
Poczytaj recenzje, opinie. To coś więcej powie o danym sprzęcie i zadecydujesz na tej podstawie czy warto go brać, czy też nie. Co do mamy to może podpytaj jaki woli sprzęt, bo często wydasz na coś kasę co i tak potem nie będzie w pełni wykorzystywane. Może się okazać ze mama raczej nie będzie wykorzystywać tej opcji tabletu.
No i jak to prezent dla mamy, to może faktycznie wystarczy ten Acer. Zalezy do czego mama go będzie potrzebować i czy potrzebuje tak wydajnego lapka jak Dell? Jak wystarczy Acer, to bierz Acera.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Ja bym brał Della za 2k Celeron gdzie w normalnym laptopie za podobną cenę mam Ryzena 6 lub 4 rdzeniowego zależy jak trafisz na promocje to by mnie tyłek bolał nie powiem . Nie sztuka kupić bajer na celeronie i potem marudzić . Niech się autor zastanowi czy mu na pewno ten 2w1 koniecznie potrzebny zwykły laptop do ok 2k będzie znacznie wydajniejszy od tego co tu podał .

Tylko trzeba przejrzeć Peppera jakiś Hpk z R5 4500/5500 R3 5300/4300 :

To tak tylko informacyjnie że się da chciałbyś coś więcej się dowiedzieć pytaj ( linki w spoilerach z powodu regulaminu ) wszystkie będą znacznie wydajniejsze od tego co podałeś . Ale właśnie to są klasyczne modele BEZ dotykowego ekranu modele 2w1 zawsze będą sporo gorsze wydajnościowo od zwykłych szczególnie w tak małym budżecie . Ja bym się w to nie ładował no chyba że dotykowy ekran to MUS i nie da się inaczej . Ja bym się w to nie ładował mam laptopa z takim ekranem i go praktycznie nie używam osobiście wole klawiaturę i touchpad dla mnie wygodniejsza a już najlepiej klawiatura i mysz . Ale każdy ma swoje preferencje nie oceniam ale to tak jak kolega wyżej pisał zastanów się czy ten dotykowy ekran to nie bęzie taki bajer użyty może ze 2 razy a potem mama wróci do starych rozwiązań bo wtedy nie opłaca się przepłacać . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Zamówiłem już poleasingowego Della Latitude 7389, dzisiaj przyszedł i wygląda na prawdę jak nowy. Jest lekki, poręczny, wydaje mi się że mama będzie zadowolona. Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc !
Myślę że będzie Wesoły model dobrze wykonany z dyskiem SSD będzie działał płynnie.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2022 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne