Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop 2000-2500 zł

Laptop 2000-2500 zł
Cześć,

poszukuję laptopa który będzie głownie używany do pracy na co dzień: głownie praca biurowa ale też przeglądanie Internetu, oglądanie filmów.
Jest sens kupić poleasingowego laptopa o przyzwoitych parametrach tak za 1500 zł - do 2000 zł czyli lepiej wydać 2500 zł i kupić nowego? 

1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa? - nowy do 2500 zł,  używany do 2000 zł. 

2. Wielkość matrycy(w calach) - 15,7 , ewentualnie 14

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet) -  głownie praca biurowa, przeglądanie Internetu, filmy.

4. Czy musi być z systemem? tak

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)? nie

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy) - dobrze gdyby nie odbijała otoczenia, bodajże matowa, dysk SSD. 

Dzięki i pozdrawiam!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: edge
RE: Laptop 2000-2500 zł
Do takiego użytkowania praktycznie jeden i drugi się sprawdzi.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Nowy do 2500 tyś to będzie plastikowy szrot nie ma się co oszukiwać po gwarancji albo coś padnie albo obudowa się połamie bo jest robiona z gównolitu . Jeszcze w budżecie do 2500 tyś dzisiaj dostaniesz najgorszą słabą taniochę taka prawda . Nie ma się nawet co nad tym zastanawiać w tym budżecie dla twoich zastosowań jedynym sensownym wyjściem jest poleasingówka z jakiegoś pewnego źródła żebyś się potem nie denerwował . Wiem co mówię widziałem te budżetowe laptopy wiem z czego to się robi bo czasem przychodzi mi to to kleić zresztą osobiście mam jednego Asusa co się w rękach rozlatuje . :D
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
okej.

A czy dla takiego lapka specyfikacja jest dobra w stosunku do ceny 2000 zł?

Wydaje mi się że przy 8 gb ramu i dysku ssd laptop powinien śmigać przy zwykłym użytkowaniu.

Dell Latitude 5480 i5-6440HQ 8GB 240GB SSD 1920x1080 Klasa A- Windows 10 Home
Będzie ok tylko doczytaj co to znaczy to "A - " bo czasem to znaczy ryski na obudowie a czasem porysowana matryca zależy od sprzedawcy .

W tej kasie masz ogromny wybór w przedziale 14,15,3 Lenovo Thinpad T540/T550 / Dell E7470/ ultrabook Lenovo X1 Carbon/ Lenovo T460 do wyboru do koloru .Wesoły Patrz na specyfikację stan oczywiście gwarancję .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Czy opłaca się kupić procka i3 do zwykłego użytkowania np. Dell Inspiron 3593 i3‑1005G1/8GB/256/Win10P Czarny czy lepiej już dopłacić np. do Dell Vostro 3591 i5-1035G1/8GB/512/Win10P mieć i5 , i na dłuższy czas mieć spokój z wydajnością?

Przeglądałem używane lapki które polecałeś ale ciężko coś znaleźć w miarę dobrym stanie. Bateria w tych używkach też będzie raczej kiepska więc zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić nowego lapka i mieć spokój z wydajnością/gwarancją/baterią.
Jak sobie tam chcesz baterię zawsze możesz sobie wymienić a co zrobisz jak ci po gwarancji obudowa popęka wymienisz sam na nową ? Jak zawias się rozwali ? O wydajność się nie martw do twoich zastosowań polisingówqki z I5ką poradzą sobie spokojnie jeszcze dłuugo chyba że planujesz coś więcej niż internet .

I3 10035G1 poradzi sobie z internetem spokojnie . ale modele które podajesz to typowe plastiki dość średniej jakości po upływie gwarancji różnie może z nimi być jak mówiłem modele skrajnie budżetowe . Plus że mają sloty na ram wiele modeli aluminiowych takich jak np Huawei MateBook D 14 ma pamięć zalutowaną na stałe potem nieświadomy użytkownik po kilku latach chce sobie rozszerzyć ram albo wymienić bo kość padła a tu zonk nie ma kupuj nowego laptopa ! Dlatego nie lubię jednorazówek trzeba uważać co się bierze i uważnie czytać opisy bo się można naciąć porządnie nawet o tym nie wiedząc .

Wracając do używek to ja nie wiem gdzie ty szukałeś takich laptopów jest setki w dobrym stanie często na gwarancji sprzedawcy . Jedynym problemem jest bateria którą można wymienić ba często same sklepy proponują taką usługę wymiany baterii na nową za dodatkową opłatą . Osobiście polecam AMSO i PRECIO może nie są najtańsi na allegro ale opisy mają legitne stanu sprzętu sam kupowałem w AMSO dwa razy . Ja cię na siłę zmuszać nie będę ale powiem tylko że nie wydałbym swojej kasy na nową budżetówkę to 2500 tyś z systemem bez systemu w sumie też nie za dużo tego widziałem/naprawiałem . Mi wystarczy że cała obudowa potrafi popękać przy byle rzuceniu nacisku czy głupim zamknięciu ekranu na kablu przez przypadek . Zrobisz jak zechcesz .

dorzuć jeszcze MTJ electronix i electro garden , też spoko sklepy - mają również profile allegro
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne