Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop Asus ROG Strix G531GUe - zawieszenia/crash systemu

Laptop Asus ROG Strix G531GUe - zawieszenia/crash systemu
Cześć,
kilka dni temu pojawił się u mnie problem crashów/zawieszeń systemu. Przeważnie następują one zaraz po włączeniu laptopa ale później działa już cały dzień lub czasami jeszcze na koniec dnia potrafi się zawiesić.
W trakcie takiego zawieszenia nic nie można zrobić, żadna kombinacja przycisków nie działa. Ponadto mam dodatkowy monitor na którym obraz wygląda normalnie.

Tak to wygląda:
[Obrazek: foto-no-exif.jpg]

Przewertowałem już Internet w poszukiwaniu podobnych problemów i próbowałem takich rozwiązań:

FurMark – stress test zarówno dedykowanej i integrowanej grafiki, nie pojawił się problem
Sfc /scannow – 0 problemów
Prime95 – brak problemów i crashów
Brak błędów i ostrzeżeń przed crashem w Event Viewer
Brak raportów w Windows/LiveKernelReports
Windows zaktualizowany
Sterowniki zaktualizowane
Przeskanowane antywirusem oraz MalwareBytes’em
Temperatury w porządku

Specyfikacja:
Karta graficzna: GeForce GTX 1660 Ti
Karta graficzna zintegrowana: Intel® UHD Graphics 630  (1024 MB)
Procesor: Intel® Core™ i7-9750H CPU At 2.60GHz
Dysk: INTEL SSD PEKNW512G8
RAM 16GB

Jako, że jestem trochę zielony chciałbym się doradzić czy jest szansa coś na to zaradzić, gdyż aktualnie laptop jest mi bardzo potrzebny i wolałbym uniknąć serwisu (szczególnie, że serwis gwarancyjny ASUS może trwać dość długo). 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Laptop Asus ROG Strix G531GUe - zawieszenia/crash systemu
Najpierw zrobiłbym świeżą instalację systemu . Win 10 ma czasem takie odpały sam miałem coś podobnego choć nie identycznego czysta instalacja rozwiązała problem . Można oczywiście bawić się grzebać szukać może któraś z aktualizacji spowodowała problem ale wbrew pozorom format tu będzie szybszy .

Powiedz jeszcze jakie temperatury masz w stresie na procesorze i grafice ? I czy na monitorze zewnętrznym telewizorze też masz taki objaw ?

PS A nie doczytałem się że masz dodatkowy monitor i obraz jest ok . Więc niestety wina systemu staje się teraz mało prawdopodobna najpewniej coś z samym ekranem bądź taśmą łączącą go z płytą . Niestety w takim wypadku bez serwisu gwarancyjnego się nie obędzie . Smutek Bo noszenia do serwisów zewnętrznych i tracenia gwarancji oczywiście NIE POLECAM !
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
RE: Laptop Asus ROG Strix G531GUe - zawieszenia/crash systemu
Dziękuje za odpowiedź AtMonteCristo.
Mam niestety podobne podejrzenia. Zrobię formata na wszelki wypadek i jeżeli nic się nie zmieni to będę kombinował z serwisem gwarancyjnym.

EDIT: format nie pomógł
EDIT2: Dla osób mających podobny problem: był to uszkodzony slot RAM. (Podobne objawy może dawać również uszkodzony most (info z serwisu).
Programy: Polecane / Nowe / Inne