Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

(Laptop do 2300zł) lepsza karta czy procesor ?

Ściana  (Laptop do 2300zł) lepsza karta czy procesor ?
Witam, planuje zakup laptopa za kwotę maksymalnie 2300zł. Rozmiar matrycy jaki mnie interesuje to standard 15-17 cali, nie przeszkadza mi brak systemu. Przechodząc do sedna problemu, laptopa będę używał do różnych celów i tu jest problem, będę wykorzystywał go do pracy w programach graficznych, może zdarzyć się również sporadycznie, że będzie to grafika 3d (Cinema4d) ale rzadko. Będzie to również sprzęt którym będę chciał cieszyć się na co dzień czyli internet, filmy, muzyka. Jeżeli chodzi o gry to mam do tego celu parę konsol więc ta sprawa odpada chociaż, w starsze tytuły w które tam nie zagram mogę chcieć odpalić tutaj. Jeżeli chciałbym już włączyć coś nowszego to niskie detale mi wystarczą. Mój problem polega na tym, że przy takim zastosowaniu nie wiem czym się kierować, lepszy procesor tak jak np. i7 4700 ale w połączeniu z nvidią 820m czy np. sporo słabsza i5 po to aby był tam lepszy układ graficzny np. GT740m.

Póki co znalazłem to:
http://allegro.pl/lenovo-g710-i7-4702mq-...45728.html - znalazł się tu nawet malutki dysk SSD

http://allegro.pl/wyprzedaz-asus-k56cb-i...53837.html - tutaj właśnie jest ten gt740m ale z testów wynika, że procesorowi sporo brakuje do tamtej i7 wyżej.

http://www.x-kom.pl/p/202277-notebook-la...f840m.html - ewentualnie coś takiego

Z góry dzięki za pomoc, proszę o porady i/lub propozycje laptopów Wesoły
Hurtownia akcesoriów meblowych z własnym sklepem online! Wszystko co niezbędne do produkcji mebli. Akcesoria meblowe sklep online
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: (Laptop do 2300zł) lepsza karta czy procesor ?
(30.08.2014, 15:36)uzytkownik112 napisał(a): znalazł się tu nawet malutki dysk SSD

Całe te opisy z allegro, dysk hybrydowy Seagate SSHD
http://www.seagate.com/internal-hard-dri...rid-drive/
GF820M to bardzo stary i bardzo słaby układ. W porównaniu do GF840M jest ~40-50% słabszy.
[Obrazek: JR2oPAn.png]
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
(30.08.2014, 20:50)Jaro070 napisał(a): GF820M to bardzo stary i bardzo słaby układ. W porównaniu do GF840M jest ~40-50% słabszy.

Tylko słaby.
Atfxj

W porównaniu do czteroletniego GT435M jest tylko wykonany w niższym procesor technologicznym. Reszta specyfikacji jest taka sama.
(30.08.2014, 21:04)Jaro070 napisał(a): Atfxj

W porównaniu do czteroletniego GT435M jest tylko wykonany w niższym procesor technologicznym. Reszta specyfikacji jest taka sama.

I o to Polska walczyła. Tak stara architektura (ale sprawdzona) o zmniejszonym poborze energii i dużym uzysku na wafel i w tym segmencie na nic lepszego nie należy liczyć.
Atfxj

[Obrazek: Triple-facepalm.jpg]

Zanim coś napiszesz, to zastanów się 3 razy. GeForce GF820M jest KOMPLETNIE NIEOPŁACALNY ze względu na wydajność porównywalną do Intela HD4600. Fermi to jeszcze większy bubel niż FXy. GT740M-128b oraz GF840M są 40-50% wydajniejsze!
(31.08.2014, 12:32)Jaro070 napisał(a): Zanim coś napiszesz, to zastanów się 3 razy. GeForce GF820M jest KOMPLETNIE NIEOPŁACALNY ze względu na wydajność porównywalną do Intela HD4600. Fermi to jeszcze większy bubel niż FXy. GT740M-128b oraz GF840M są 40-50% wydajniejsze!

Czytaj ze zrozumieniem. Przecież to układy budżetowe, chyba wszyscy to rozumieją.
Temat można zamknąć. Trochę mnie nie było ale piszę już z nowego laptopa. Pomógł mi głównie przez PW użytkownik fxj i bardzo mu za to dziękuję. Znalazłem sobie takiego laptopa http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbook...b-w8.bhtml
Podobno używanego 7 dni za 2550zł. Wszystko było opakowane w folie i zaplombowane, obowiązuje jeszcze rok gwarancji także myślę, że zakup mi się udał i w tej cenie nie dostał bym nic lepszego, a do windowsa 8 dotykowy ekran jednak się przydaje. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Hurtownia akcesoriów meblowych z własnym sklepem online! Wszystko co niezbędne do produkcji mebli. Akcesoria meblowe sklep online
OMG... mogłeś dostac laptop z matryca IPS (najlepsza do grafiki) w tej cenie spokojnie w o wiele lepszej konfiguracji.
A ekran dotykowy jest bardziej awaryjny...
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne