Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop do 3000 zł.

Laptop do 3000 zł.
Przymierzam się do zakupu nowego laptopa. Ma on mi służyć głównie do pisania, oglądania filmów, słuchania muzyki i podstawowych prac.

Zależałoby mi na tym aby:

- ekran był matowy z dobrą matrycą
- przekątna ekranu 15,6: 1920x1080
- aluminiowa obudowa
- bez systemu operacyjnego (ale z procesorem, który będzie obsługiwał Windows 11)
- z dobrą jakością głośników
- długą wytrzymałością baterii
- 16 GB RAM
- 512 GB SSD

Znalazłem coś takiego. Nada się?

Acer Aspire 5 R5-4500U/16GB/512 IPS Srebrny

admin: usunęliśmy link. W dziale Sprzęt obowiązuje zakaz linkowania do sklepów internetowych. 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Laptop do 3000 zł.
Nada się jak najbardziej ale w tych samych właściwie pieniądzach masz wersję z nowszą generacją procesora Ryzen 5 5500 :

Acer Aspire 5 R5-5500U/16GB/512/Win 10

http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Acer jest dobrym wyborem, tylko ona ma klapę aluminiową, sama konstrukcja jest z tworzywa.

Jeżeli chodzi o bardziej aluminiową obudowę to jest jeszcze ASUS
ASUS VivoBook S15 M533UA R5-5500U/16GB/512/W10
Wyposażenie bardzo podobne do Acer.

Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2022 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Też bym polecam RYZENA 5500 U jest ok. 30% bardziej wydajny od 4500U , jednak trochę ciężko go dostać w przyzwoitych pieniądzach. Ale jak dobrze zapolujesz to powinieneś złapać z 16GB w kwocie do 3000 zł
I tak i nie, realnie w takim użytkowaniu nie odczuje dużej różnicy między tymi procesorami.
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2022 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Witajcie ponownie!

Zakup został odłożony w czasie, a wspomniany ASUS już jest niedostępny. Powiedzcie proszę, czy ten oto laptop nadawałby się jako nowy strzał?

Planuje rozpocząć zabawę w programach FL Studio i Adobe Photoshop (laptop ma być natchnieniem do nauki, która obecnie jest niemożliwa, gdyż przyjaciele HDD i 4 GB RAM wyciskają swoje ostatnie poty na skuteczne zaniechanie tego pomysłu, ukazując przepiękne Braki Odpowiedzi w najzacniejszych momentach...).

Czy karta dźwiękowa, bateria i matryca będą na zadowalającym poziomie w tej cenie, czy może jest w laptopie jakiś feler na który warto zwrócić uwagę i zastanowić się nad czymś innym?
Do amatorskiej nauki Photohopa jak najbardziej powinien być ok cena dobra wykonanie jak na tą cenę i matryca też dołożyłbym do 32 GB ramu do Photoshopa ponoć 16 to MINIMUM .

Zresztą poczytaj sobie ten temat https://forum.pcformat.pl/Laptop-do-3500-PLN--585476-t

Jest tam mowa dokładnie o tym samym laptopie do podobnych zastosowań poczytaj wypowiedzi użytkownika Atmuzyk219

Chociaż z tego co widzę x-kom strasznie sobie liczy za 32GB 900 zł dopłaty do 32GB to żart jest jak dla mnie szukać wersji z 32GB ram gdzie indziej albo brać 16GB i z czasem sobie rozbudować ale to też trzeba ogarnąć czy się opłaca bo jak są kości 2 x 8GB ( a pewnie są ) trzeba cały komplet wymienić co już drogo wychodzi i lepiej od razu dopłacić  . Uczciwa dopłata do wersji 32GB z 16GB to ok 350/400 zł jak dla mnie . Nie 900 ! Nie wiem co ten x -kom odwala niedawno było po 350 zł taka zamiana .

Osobiście jeszcze bym do nich napisał o ofertę że chcesz dokładnie ten model z linku tylko z 32GB ram jak dadzą ofertę 350/450 zł brać jak 900 zł za taką zmianę niech na drzewo spadają i szukać taniejgdzie indziej i tyle .

Słabszy delikatnie procesor ale też nie znowu jakiś słaby moim zdaniem da radę spokojnie drożej o 500 zł niż budżet przewiduje ale w cenie 32GB ramu + 1 TB dysk SSD opłaca się bardziej niż dawać w tamtej ofercie 900 zł za sam ram . 260 zł możesz oszczędzić biorąc dysk 512GB ale szczerze nie wiem czy się opłaca taka oszczędność . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Konfiguracja na plus, sam laptop ok, tylko matryca przeciętna choć do amatorskiej to wystarczy.
Jak kolega wyżej wspomniał. Do amatorskiej obróbki w PS, matryca wystarczy. Prawda jest niestety taka że o ile zewnętrzny monitor możemy kupić w miarę tanio i z dobrym pokryciem barw co w obróbce zdjęć jest istotne, o tyle szukanie laptopa z matrycą z dobrym pokryciem barw to koszt od 6-8 tys w górę. Zwyczajnie nie ma półki dla zaawansowanych amatorów fotografii.
16GB ramu uciągnie i PS i LR lecz to zależy na ile będziesz użytkował PS-a i jakiego typu operacje będziesz w nim wykonywał. Przy małej ilości warstw i niezbyt wielu krokach zmian, 16GB starczy. Komfort jednak na przyszłość to zdecydowanie 32GB. Tak jak Monte powiedział, prawdopodobnie przy 16GB ramu są to dwie kości po 8GB. Wymiana na w sumie 32GB czyli 2x16GB jest sporym kosztem i też uważam że jeśli już myśleć o ramie to szukać od razu 32 GB. No, chyba że gdzieś będzie laptop z jedną kością 16GB, wtedy dołożenie kolejnej kości 16GB nie będzie zbyt kosztowne. Jednak raczej nie znajdziesz laptopa z jedną kością 16GB. JA takiego jeszcze nie widziałem.
Zaznaczam jednak że to rodzaj pracy, rodzaj używanych narzędzi i ilości poprawek w Photoshopie decydują czy 16 wystarczy czy momentami będziesz chciał mieć komfort z 32GB ramu. Jeśli będziesz początkującym w PS to myślę że 16GB tez styknie i może zaoszczędzisz trochę. CO do dźwięku, nie wiem jaki dźwięk może być w tym laptopie. Podejrzewam że mizerny. NIe wiem na ile słyszysz różnice w dźwięku więc trudno doradzić konkretnie.
Dobrym pomysłem będzie zewnętrzna karta dźwiękowa. Np: Audiotrak Prodigy Cube. Dźwięk 2ch. Żadnych 5.1 To znana skrzynka i często polecana. Koszt ok 400zł. Posiada możliwość manualnej wymiany kości modyfikując w ten sposób dźwięk do własnych upodobań. Nie będę się na ten temat rozpisywał bo w necie jest sporo poradników co i jak wymienić. Nadmienię tylko że to wymiana bez ingerencji jakichkolwiek lutownic itp. To jak z kością ram. Wyjmujesz jedno i wkładasz drugie. Tyle.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
To zapewne głupie pytanie, ale już nie pamiętam jak to się miało do kości RAM. W lapku są 2x 8GB, jest możliwość w przyszłości wyjęcia tylko jednej kości 8 i dołożenia np. 16/24, czy to jest nieopłacalne/niemożliwe?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne