Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop do 3500 PLN

Laptop do 3500 PLN
1. Ile chcesz przeznaczyć na laptopa?
Myślę że do 3500zl - jak sprawdzi się dobrze tańszy to też może być

2. Wielkość matrycy(w calach)
15 lub 17

3. Do czego będzie wykorzystywany? (np. gry*, grafika 3d, internet)
Głównie internet, trochę Photoshopa, może również drobna obróbka filmów

4. Czy musi być z systemem?
Niekoniecznie

5. Czy zwracasz uwagę na wykonanie oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)?
Nie

6. Dodatkowe uwagi (np. preferowany rodzaj matrycy)
Wolę matowa.

Interesują mnie propozycje nowych jak i używanych laptopów. Kwestia opłacalności.
Głównie potrzebuje laptopa który poradzi sobie z każdą możliwą strona internetowa bez zbędnych zacięć.
Może jakimiś filmami FHD lecz 4K też fajnie by było żeby udźwignął.
Kolejna sprawa będzie szybki dysk - łącze 1Gb - dobrze byłoby je wykorzystać.
Ściągane pewnie będzie sporo.
Będę pracował również na więcej niż 1 ekranie.
Docelowa laptop + monitor.
Nie szukam sprzętu do gier ale zależy mi na jak najlepszej wydajności. Nie chciałbym sytuacji gdy muszę skorzystać np z Photoshopa z grafiką w dużej rozdzielczości a komputer nie daje rady.

W miarę możliwości jakaś solidniejsza konstrukcja oraz możliwość podpięcia pod stacje dokująca.

Znajdą się jakieś rozsądne propozycje w tych ciężkich dla elektroniki czasach ? Wesoły
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Laptop do 3500 PLN
Może coś takiego ?

HP Pavilion 15 - R7-5700u/16GB/Vega 8/960GB

8 rdzeniowy 16 wątkowy Ryzen najnowszej generacji 512GB  dysku SSD 16GB ram w miarę mocna grafika zintegrowana myślę że do Photoshopa wystarczy . Aluminiowa obudowa matryca IPS 2 sloty ram możliwość rozszerzenia do 32GB w razie potrzeb białe podświetlenie klawiatury .

Jeśli wolisz jednak mocniejszą grafikę  kosztem procesora ramu i budżetu :

Acer Nitro 5 R5-5600H/8GB/512 RTX3050 144Hz

Lepsza grafika kosztem dysku procesora i ramu lepsza matryca IPS 144 hz 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Trochę mały budżet na tego typu sprzętKwaśny chyba że używana stacja robocza?
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2022 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
MonteCristo - przyjrzę się im w wolnej chwili.

Gajwer - hmmm... Na jakie kwoty miałbym się nastawić żeby miało to ręce i nogi ?
Podalbyś jakaś propozycję.
Przyjrzę się i może zwiększę limit.
Zależy czy mówimy o jakichś profesjonalnych działaniach czy amatorsko bo jeśli o profesjonalnych to chyba tu tak czy siak będzie lepszy PC nawet przy dzisiejszych cenach sensowna grafika Quadro powinna być do dostania w używce do 1k zł bo to się do gier nie nadaje do kopania chyba też średnio a jest właśnie tworzona do takich celów jak obróbka wideo czy Photoshop . Skoro i tak laptop docelowo ma pracować z monitorem ? Ale moja wiedza nie sięga serii profesjonalnych do pracy . Niech autor pyta kolegi AtMuzyk817

Nie zapominajmy że do nawet semi profesjonalnej zabawy w Photoshopie ogromne znaczenie ma matryca odwzorowanie kolorów pokrycie itp . Co do internetu czy filmów będzie dobrą matrycą do photoshopa w profesjonalnym zastosowaniu może być nie do przyjęcia bo paleta kolorów nie wystarczająca . Ale to mówi to nie na moją głowę ja jestem od laptopów do internetu ew do gier a taki użytkownik nie jest aż tak bardzo wymagający odnośnie jakości wyświetlanych kolorów . Do internetu czy materiałów 4k te laptopy nadadzą się oczywiście to nie problem mówię o odtwarzaniu takich materiałów
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(21.12.2021, 23:21)MonteCristo napisał(a): Zależy czy mówimy o jakichś profesjonalnych działaniach czy amatorsko

Raczej amatorsko. Bardziej rozchodzi się o to że jak zachce mi się czymś pobawić to żeby było na czym Wesoły
Dawno dawno temu spodobał mi się AfterEffects którym się bawiłem\uczylem. Stary PC wtedy dawał radę ale to było z 12-15 lat temu.
Pierwsza propozycja od Monte jest ok ale w wersji 32GB Ramu. 16 Gb przy Photoshopie to dzisiaj minimum. 32GB to już komfort i nie martwienie się na zapas o brak potencjału laptopa.
Także proponowałbym 32GB Ramu zamiast 16. To 250zł więcej. Moim zdaniem, uczciwa cena.
Niestety, w laptopach do obróbki zdjęć które sam robię, nie mam za wiele wiedzy ze względu na to że Nie ma żadnych konkretnych testów jakie pokrycie barw ma matryca. Te dane są skrzętnie pomijane przez producentów laptopów. Są dedykowane laptopy do obróbki zdjęć ale to koszt 2-3 razy większy niż tu zakładany bo to są laptopy dla profesjonalistów. W segmencie amatorskim raczej nie ma takich laptopów. Przeważnie amator jedzie na w miarę sensownych laptopie takim jaki właśnie podał Monte w pierwszej propozycji kosztem nieznanej matrycy. Coś za coś.
Druga sensowna odmiana to właśnie drugi monitor który spełni wymagania barw. Laptop będzie tylko sprzętem do klikania.
Jeśli tak jak sam zaproponowałeś opcja laptop+drugi monitor CI odpowiada to już lepiej.
Sam pracuję na 27" w rozdzielczości 1440p. Uważam ze to wystarczająca rozdzielczość do amatorskiej obróbki zdjęć czy edycji video.
Jeśli nie chcesz za dużo szukać to proponuję Ci to czego sam używam. AOC Q27T1.
27" matryca IPS, matowa. Pokrycie barw 107% sRGB i 93% Adobe RGB.
Monitor moim zdaniem wręcz idealny dla amatora ze względu na dobrą cenę w stosunku do możliwości.
Mnogość ustawień jest super.
Mój kosztował 1,5 roku temu trochę ponad 1000zł. Dzisiaj to koszt ok 1450zł.
Na niemieckim Amazonie jest za 1330zł. Zawsze to ponad stówa w kieszeni.

Jeśli natomiast brałbyś pod uwagę również stacjonarną jednostkę to daj znać, wtedy coś sie poskłada w oparci o kartę Quadro która w używkach ceni sie ok 1000zł. Nowa to już minimum 1800zł więc musisz ewentualnie zwiększyć budżet by zmieścić resztę.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
To może w tą stronę bym uderzył?

Laptop zostałby polecony przez MonteCristo HP Pavilion 15 z tym że zamiast dysku 960 GB wziąłbym 512 GB (myślę że wystarczy - dysków zewnętrznych na magazyn mam od groma)
Kosztem dysku wziąłbym 32 GB RAM zgodnie z założeniem muzyk219.
Rozumiem że taka konfiguracja powinna sobie poradzić z mniej skomplikowanymi zadaniami?
Trzymając się już tego Photoshopa - powiedzmy przestawienie jakiegoś obiektu/warstwy bez zbędnych zacięć. W takim przypadku nie będzie miało znaczenia pokrycie barw na laptopie. Do tego monitor np polecony przez muzyk219 bardziej już na przyszłość bo pewnie jednak bez tej jednostki stacjonarnej się nie obejdzie.

Dobrze to widzę czy nie do końca ? Wesoły
Dobrze to widzisz.
32GBramu jest zdecydowanie bardziej korzystną opcją kosztem mniejszego dysku. - dobre posunięcie.
jakakolwiek żonglerka warstwami nawet na ogromnej ilości warstw przy tym procesorze i ilości ramu nie zrobią na tym tamdemie żadnego wrażenia. Bez problemu.
Co do monitora, jeszcze Raz przejrzałem co obecnie jest za ok 1,5zł i nadal uważam że w/w monitor nie ma równych. Pokrycie barw docenisz z czasem. Zaczniesz zauważać różnice w odcieniach itd.
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne