Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop gubi wifi

Laptop gubi wifi
Witam.
Wiem, że takich wątków w Internecie są setki jednak jak dotąd nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Mianowicie - laptop gubi wifi. Miałem półtora dnia spokoju jednak dzisiaj od rana znowu nie może się połączyć. Problem trwa od dawna jednak kiedy już złapałem wifi, bagatelizowałem problem ciesząc się z możliwości korzystania z komputera. Na ikonie połączenia z internetem pojawia się żółty trójkąt. W tym samym czasie internet na wifi na telefonie działa normalnie (iPhone 4s). Tak samo na iPodzie Touch. Początkowo wystarczyło wyłączyć i włączyć laptopa jednak teraz już nawet to nie pomaga. Korzystam z Acer Aspire V5-573G, router Tp-Link TL-WR740N, karta sieciowa Qualcomm Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter, internet radiowy. Na innych forach pisali żeby wejść przez przeglądarkę na router po ip jednak strona się nie wczytuje. Czytałem też żeby usunąć i ponownie zainstalować sterowniki jednak mam znikomą wiedzę na ten temat. Wifi gubione jest niezależnie od tego czy komputer stacjonarny (połączony kablem z routerem, bez problemów) jest włączony czy nie. Obecnie piszę dzięki podłączeniu kabla sieciowego do laptopa. Jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? Jak już wspominałem - nie jestem obeznany z komputerami dlatego prosiłbym odpowiadać prostym językiem. Za wszelkie rady z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Adrian
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Laptop gubi wifi
Sterowniki od karty sieciowej aktualne?
Tak, szukałem czegokolwiek w opcjach, trafiłem właśnie na sterowniki i próbowałem aktualizować ale wersja jest ok.
Zauważyłem, że zrywanie połączenia to ogólny problem w laptopach z Win8. Pracowałem na kilku urządzeniach z tym systemem i na 3 zrywało połączenie. Pomagało włączenie i wyłaączenie karty sieciowej bądź reset routera. Też chciałbym wiedzieć ocb.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
W 3/4 przypadków pomaga podłączenie laptopa pod kabel sieciowy i powrót na wifi.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
laptop gubi wifiod rana nie dziala wifi w laptopiegubienie sieci wifi w laptopiekomputer gubi sielaptop gubi moje wifilaptop gubi sygnal wifilaptop gubi wflaptop lenovo gubi wifi