Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptop za 5500 max.

Laptop za 5500 max.
Witam serdecznie!

Bardzo proszę o pomoc w doborze laptopa za wyżej wymienioną kwotę - nakreślę w miarę krótko swoja sytuacje może pomoże to dobrać odpowiedni do potrzeb sprzęt. Jeśli ktoś nie ma cierpliwości wytłuszczonym drukiem poniżej tekstu opisze konkrety.

Jestem przewlekle chory i dość często spędzam czas w szpitalu - czasami jest to tydzień innym znowu razem trochę dłużej. Żeby odciągnąć głowę od choroby gram - kiedyś bardzo dużo czytałem ale czytanie książek w warunkach szpitalnych z 5 innymi pacjentami na oddziale wśród jęków czy chrapania stało się dla mnie nie lada wyzwaniem. W domu korzystam z komputera stacjonarnego niestety w ostatnim czasie nastąpił ostry rzut choroby i nie jestem w stanie wysiedzieć przy nim dłuzej niż 30-45 minut. Do szpitala w którym się lecze mam 2 godziny drogi samochodem więc jestem odcięty zarówno od rodziny jak i znajomych toteż chciałbym sobie stworzyć chociaż namiastkę rzeczywistości którą znam. Tutaj zrodził się pomysł kupna laptopa który mógłby z powodzeniem zastąpić mi komputer stacjonarny na czas kiedy przebywam w szpitalu lub leżę obłożnie chory i nie mogę skorzystać z tradycyjnego komputera.

To tyle słowem wstępu teraz kryteria:

Ekran - szukam kompromisu pomiędzy mobilnością a jakością użytkowania i myślę że 15" w pełni spełnia te potrzeby.

Zastosowanie - jak nadmieniłem miałby to być trochę zamiennik komputera stacjonarnego toteż wszystkiego po trochę - głównie jednak gry. I to głównie single player jako że z netem w szpitalu bardzo ciężko chociaż ostatnim razem siostra pomogła mi zorganizować starszy 8 letni laptop i wyposażyć go w taki internet zewnętrzny na sticku - więc pewnie i tym razem bym coś takiego podłączył żeby napisać parę słów na FB do rodziny i przyjaciół.

Wymagania specjalne - Kilka sobie wyszczególniłem :

Dysk - najlepiej SSD minimum te 250 gdyby dało radę 500 to już w ogóle fantastycznie. Na dysku HDD w ogóle mi nie zależy. W razie czego mam dostęp do zewnętrznego na USB.

Karta Graficzna - z tego co zdązyłem się zorientować opcji jest kilka ale te które dotyczą mojego przedziału cenowego to głównie GTX 1050ti i GTX 1060. Pytanie do jakich gier zamierzam go używać - na ostatnim laptopie grałem w Solitaire bo nic innego nie poszło i wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najbardziej lubię grać w gry cRPG - zwłaszcza w rzucie izometrycznym ale może się zdarzyć że będę siegał po jakieś Stalkery, Skyrimy, Metro czy Wiedzmin 3. Ważniejsze od Ultra grafiki jest dla mnie jednak komfort użytkowania - mogę zrezygnować z ustawień graficznych jeśli oznaczać to będzie płynne 60 fps i nie będzie oznaczać posiadania 50 stopni pod lewą ręką. Nie chcę go eksploatować do granic tak że padnie w ciągu roku.

Matryca - na tym się kompletnie nie znam z tego co jednak wyczytałem najlepiej gdyby to jednak była matowa matryca IPS. Zdjęć na niej nie zamierzam obrabiać ale chciałbym żeby to było coś przyzwoitego na co przyjemnie popatrzeć a nie coś co pozostawia wiele do życzenia, jest zbyt ciemne albo trzeba wcześniej mocno konfigurować żeby osiągnać przyzwoity efekt.

System operacyjny - może ale nie musi - zwłaszcza jeśli mogłoby to oznaczać większy dysk SSD, lepsze chłodzenie czy coś w tym stylu.

Osobiste preferencje - w zasadzie to żadnych - złącze USB żeby podłączyć optyczną myszkę czy nawet pada, może tego sticka do internetu, złącze na słuchawki. Na wodotryskach i bajerach mi nie zależy im mniejszą uwagę będzie przykuwał tym lepiej.. Chociaż ta klawiatura podświetlana wydaje się nie głupim pomysłem.

Podsumowując - szukam solidnego laptopa z dobrym chłodzeniem i ogólnym komfortem użytkowania, nie chce też maszyny która odpala Wiedzmina 3 w Ultra Detalach w 60 klatkach jeśli ma to oznaczać zbytnie się nagrzewanie panelu roboczego czy też hałas jak przy włączonej suszarce. Szukam kompromisu pomiędzy dobrą jakością użytkowania a wydajnością która z powodzeniem mogłaby zastąpić komputer stacjonarny.

Jeśli zajdzie taka potrzeba mogę podać parametry swojego komputera żeby było wiadomo na czym aktualnie funcjonuje.

Druga sprawa - mam kilka opcji na oku podyktowanych rezencjami z internetu i propozycjami podanymi już tutaj jednak nie udało mi się znaleźć takiej która przekonała by mnie bez reszty. Są kwestie kadłubków które podobają mi się ze względu na ogromne możliwości konfiguracji ale obawiam się o ich jakość - że to sprzęt który w teorii wygląda fantastycznie ale w praktyce pozostawia wiele do życzenia, jakieś trzeszczące plastiki, mocno nagrzewające się obudowy ogólnie są lichej jakości. Z drugiej strony oferty niektórych sklepów gdzie mam do czynenia z "nie-kadłubkiem" że się tak wyraże - nie mają możliwości konfiguracji ale mogę w nich wziąć sprzęt na raty 0% plus częściej spotykam się z opinią że są solidniej wykonane. Chciałbym jednak wysłuchać Waszych propozycji jeśli po przeczytaniu powyższego jakieś się pojawią. Dziękuje za cierpliwość Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Laptop za 5500 max.
Witam,

Długa lektura lecz współczuję też dużo przebywałem w szpitalu laptop dawał radę aby nadrobić sporo seriali Wesoły
Moim zdaniem bardzo ciekawy model Dell Vostro 7570 i5-7300H/8GB/128+1000/10Pro GTX1060
Matryca FULL HD IPS, ciekawy design nie jest ala gamingowy, bardzo dobry serwis i 3 letnia gwarancja.

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256+1000/Win10 GTX1060
Praktycznie to samo co wyżej tylko model konsumencki skrócona inna gwarancja i gamingowy wygląd.

Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/16GB/256 GTX1060
Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty,  dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Z kadłubków Hyperbook N85 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1060
Matryca FULL HD IPS całkiem niezłej jakości jak na kadłubek, dobra wydajność grafika 6 GB vramu, stabilna praca nawet pod obciążeniem, wygodna klawiatura podświetlana (RGB), łatwy dostęp do podzespołów, bogaty zestaw złączy, wymienny akumulator bez integracje w obudowę dzisiaj to rzadkość. Jest to Polski kadłubek na bazie Clevo.

Linki Ci wyśle na prywatnej wiadomości
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? Listopad 2019 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Gajwer dziękuje Ci serdecznie za pomoc i za propozycje które podesłałeś - odwalasz naprawdę kawał świetnej roboty na forum w tym dziale! Zarówno Dell jak i Lenovo przypadły mi do gustu - jeśli chodzi o Della rozważam dołożenie trochę grosza i kupienie go w konfiguracji z mocniejszym procesorem jeśli zaś chodzi o Lenovo - poczytałem o wersji Y720 i wydaje się krokiem naprzód dla 520.

Rozpisałem sobie mniej więcej co mi się podoba w obu laptopach a co niekoniecznie, kwestia podjęcia decyzji i zdecydowania się na jakiś konkretny.

Po krótce wygląda to mniej więcej tak :

Lenovo Legion Y720

+ Solidny
+ Wydajny
+ Świetna kultura pracy zarówno cichy jak i nie grzejący się
+ Dobra klawiatura
+ Przyzwoity dźwięk

- ciężki 3.1 kg
- ekran z błyszczącą szybą
- Przeciętna bateria

Dell Inspiron 7577

+ Solidny ( może za wyjątkiem matrycy która nieco się gibie ale w normie )
+ Wydajny
+ Dobra klawiatura
+ Przyzwoita kultura pracy
+ Przyzwoity dźwięk

- Słaba bateria ( chociaż jest quickcharge )
- Przeciętny ekran głównie jego jasność
- waga na poziomie 2.8kg

Dodatkowo wspomniałeś coś o tym Hyperbooku. Przeglądałem ofertę producenta i nie wydają się takim złym pomysłem. Design mi odpowiada, wydajnościowo wyglądają przyzwoicie, nie wiem tylko jak z kulturą pracy. Na stronie producenta można wybrać opcje dodatkowego chłodzenia za opłatą rzecz jasna. Czy masz jakieś info na temat tych kadłubków - jak wyglądają temperatury w stosunku do takiego Lenovo? Jest jeszcze Hyperbook SL503VR ale nie wiem czy on bardzo się różni od N85 pod względem obudowy czy chodzi jedynie o VR i G-Sync. Generalnie sprawa wygląda tak że jeśli nie ma sensu się bawić w te kadłubki bo generują duży hałas to chyba wezmę tego Lenovo jeśli nie jest tak źle to skłonny byłbym zaryzykować..
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Jeżeli chodzi o N85 nie ma przeciwwskazań do kultury pracy. Model SL to slim inna bajka nie brałbym go pod uwagę.

Lenovo Legion Y720 jest lepiej wykonany (aluminiowa obudowa) też dobry wybór.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? Listopad 2019 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne