Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Laptopy dla ucznia - drugie podejście.

Laptopy dla ucznia - drugie podejście.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9331...jscie.html

Jakie macie zdanie na ten temat?

Ja jestem stanowczo przeciw temu.Jest to bardzo niesprawiedliwe (wiem nie ma sprawiedliwości na tym świecie),szczególnie dla uczniów uczących się obecnie.Ile ich rodzice musieli wydać pieniędzy na komputery. Niby jest dziura budżetowa ,długi,przez to afera o OFE itp. Rząd nie ma na co wydawać pieniądze?Może chodzi o to aby uczniowie przynosili netbooki na lekcje?Tego sobie nie wyobrażam.Zapewne będzie dużo przypadków kradzieży.Szkoły nie są na to przygotowane.Ogólnie jestem przeciwko rozdawnictwem
(nie chodzi mi tu o ludzi naprawdę potrzebujących).Albo każdemu albo nikomu.

Cytat:Ministerstwo liczy, że miliard wystarczy na netbooki dla pięciu roczników pierwszoklasistów. Co potem? Nie wiadomo. Koszt jednego urządzenia resort szacuje na ok. 400 zł.
Hahaha
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Laptopy dla ucznia - drugie podejście.
Cytat:- Nie ma takich komputerów - śmieje się prof. Maciej M. Sysło, informatyk z Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert MEN ds. nowych technologii. Podaje, że teraz wykorzystywane w szkołach netbooki kosztują co najmniej 1,5 tys. zł za sztukę, i to w zestawach promocyjnych. Tablety też nie są tańsze.
Nie ma jak ekspert MEN, bez komentarza.

Niech wprowadzają, z Twoim podejściem nigdy nie będzie informatyzacji szkół, bo nigdy nie będzie wystarczająco dużo pieniędzy na wszystkie szkoły.
Sukcesywnie zaczną to wprowadzać i w końcu dosięgnie to gimnazjów i szkół średnich.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Według mnie jest to forma przekupstwa, za publiczne pieniądze. Po co dzieciom w klasach I-III netbooki i laptopy.
[Obrazek: 19071.jpg]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Haha dobre. Ostatnio Tusk w sobotę sam mówił, że nie wywiązał się z tego, bo nie ma pieniędzy.
(28.03.2011, 17:39)~Anonim napisał(a):
Cytat:- Nie ma takich komputerów - śmieje się prof. Maciej M. Sysło, informatyk z Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert MEN ds. nowych technologii. Podaje, że teraz wykorzystywane w szkołach netbooki kosztują co najmniej 1,5 tys. zł za sztukę, i to w zestawach promocyjnych. Tablety też nie są tańsze.
Nie ma jak ekspert MEN, bez komentarza.

Niech wprowadzają, z Twoim podejściem nigdy nie będzie informatyzacji szkół, bo nigdy nie będzie wystarczająco dużo pieniędzy na wszystkie szkoły.
Sukcesywnie zaczną to wprowadzać i w końcu dosięgnie to gimnazjów i szkół średnich.
Nie jestem przeciw informatyzacji szkół.Niech wyposażają szkoły w nowe komputery,niech one służą następnym rocznikom.Wiadomo nigdy nie będzie pieniędzy na wszystkie szkoły na raz.Nasz kraj jest na to za biedny.Nie ma ważniejszych problemów do rozwiązania?Wybory się zbliżają.
Hmm...Co by tu dać?

(28.03.2011, 17:40)mikimich napisał(a): Według mnie jest to forma przekupstwa, za publiczne pieniądze. Po co dzieciom w klasach I-III netbooki i laptopy.
Lepiej nie wygłaszaj swoich poglądów politycznych.

Im wcześniej tym lepiej, w końcu może wezmą się za porządną zmianę systemu szkolnictwa, który w dobie nowoczesnej technologii od lat pozostaje niezmienny. Domyślam się, że i tak nie zostanie to wprowadzone, bo Polsce brakuje pieniędzy, ale pomysł jest ciekawy. Gdyby zaoferować kupno takiego sprzętu za 300zł to może ludzie skusiliby się?

Poza tym są specjalne tablety dla uczniów, ale pewnie nikt o nich nie słyszał. Za specjalnie dostosowanym sprzętem jestem za, za standardowym przeciw.
Pomysł jako taki uważam, że jest dobry.
Jednak dzieci w podstawówce?
Ma to swoje zalety i wady.
Im szybciej opanują tym będzie lepiej i łatwiej, ale z drugiej strony to uczy też trochę lenistwa...
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
(28.03.2011, 17:47)~Anonim napisał(a):
(28.03.2011, 17:40)mikimich napisał(a): Według mnie jest to forma przekupstwa, za publiczne pieniądze. Po co dzieciom w klasach I-III netbooki i laptopy.
Lepiej nie wygłaszaj swoich poglądów politycznych.

Im wcześniej tym lepiej, w końcu może wezmą się za porządną zmianę systemu szkolnictwa, który w dobie nowoczesnej technologii od lat pozostaje niezmienny. Domyślam się, że i tak nie zostanie to wprowadzone, bo Polsce brakuje pieniędzy, ale pomysł jest ciekawy. Gdyby zaoferować kupno takiego sprzętu za 300zł to może ludzie skusiliby się?

Poza tym są specjalne tablety dla uczniów, ale pewnie nikt o nich nie słyszał. Za specjalnie dostosowanym sprzętem jestem za, za standardowym przeciw.

Tak niech wprowadzają, niech dzieci zamiast uczyć się tabliczek mnożenia kalkulatorów używają. Znajoma jakieś 10 lat temu w Kanadzie matematyki uczyła i tam wszystkie szkoly miały komputery i jak im światło zgasło to lekcji prowadzić nie mogła bo nikt mnożyć pod kreską nie umiał.
A teraz właśnie w panoramie było o tym pomyśle i dziecko się wypowiadało, że poznało kwiatki dzięki komputerowi super. Lepiej by ich na dwór wyprowadzili i prawdziwe kwiatki pokazali.

Łukasz teraz dzieci w wieku 6-7 lat lepiej obsługują komputer niż większość nauczycieli więc nie wiem kto tu miałby coś opanowywać.
[Obrazek: 19071.jpg]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Dobra. Co ta "informatyzacja szkół" ma dawać? Jeśli na komputerach nie będzie zabezpieczeń to dzieci będą sobie grać, oglądać eghem i robić co sobie chcą. Czyli minus. A jak będą te zabezpieczenia to... Dobra, już widzę jakiej jakości byłyby te zabezpieczenia Oczy

(28.03.2011, 17:30)seba4000 napisał(a): Niby jest dziura budżetowa ,długi,przez to afera o OFE itp. Rząd nie ma na co wydawać pieniądze?

Dobre Szczerbol Gdyby tak nasz drogi rząd zajął się w końcu tym co ma robić zamiast się... eghem... zamiast gnuśnieć, to byłaby kasa na takie inwestycje (i nie tylko). A że kradną, dość intensywnie w dodatku, to jest ograniczenie w postaci funduszy.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Atzawias, opiekun będzie zainstalowany. Jakbym dostał w swoim liceum takiego kompa na lekcje to pozbyłbym się z niego windowsa, albo śmigałbym na livecd, bo zabezpieczenia w mojej szkole są przeuj. (debian; hasło root: toor).
Programy: Polecane / Nowe / Inne