Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Lekki laptop do montażu filmów, ok 5000 zł

Lekki laptop do montażu filmów, ok 5000 zł
Witam, szukam bardzo lekkiego i zarazem wydajnego laptopa do montowania filmów głównie w fHD, oraz czasami w 4k. 
Szczególnie zależy mi na wadze (najlepiej około 1,2 kg), wejściu na kartę micro SD, 16GB+ szybkiego ram, przynajmniej 500GB SSD, dobrym, jasnym wyświetlaczu (myślę o 14"). Potem czas pracy na baterii i cena. Szacuję około 5000 zł, ale mogę podnieść budżet jeśli naprawdę warto.

Zamierzam nosić go w plecaku przez wiele miesięcy, nagrywać i montować filmy w różnych warunkach (może być gorąco, wilgotno i jasno), dlatego nie może się przegrzewać. Wysoka kultura pracy jest wymagana. Szukam sprzętu z systemem.

Nie śpieszy mi się, jeśli za kilka-kilkanaście tygodni przewidywane są premiery nowych modeli lub podzespołów albo promocje, mogę poczekać.

Pytanie bonusowe: czy wszystkie zasilacze są duże i ciężkie? Jego też będę cały czas nosił i zastanawiam się czy są wersje mini.

Dziękuję za wszelkie porady  Jupi

EDIT:
Zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami, jednak nie jestem jeszcze przekonany
ASUS ZenBook 14 UX425EA-KC192T 14'' Intel® Core™ i7-1165G7 - 16GB RAM - 1TB SSD Dysk - Win10 (4500zł)
albo
Laptop MSI Prestige 14 Evo 14"/i7/16GB/512GB/Win10 (A11M013PL) (4500zł)

znalazłem jeszcze ten, z mocniejszym CPU, jednak wolniejszym ramem (tylko 2600 zamiast ponad 4000). Nie wiem jakie przełożenie to ma na montowanie filmów. No i jest już cięższy, bo 1,5kg
Huawei MateBook 14 R7 4800H/16GB/960/Win10 (4700zł)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Scared  RE: Lekki laptop do montażu filmów, ok 5000 zł
Poleciłbym tą maszynkę, mam jej mocniejszego brata nieco i naprawdę sensowny sprzęt.

admin: w dziale Sprzęt umieszczanie linków do Allegro jest dozwolone po ukryciu w spoilerze. 
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
RE: Lekki laptop do montażu filmów, ok 5000 zł
Intel Core i7-10510U At 1.80GHz CPU Mark: 6,901 Rank: 793 10
procesor znacznie słabszy niż
Intel Core i7-1165G7 At 2.80GHz CPU Mark: 10,657 Rank: 504
Prawda, jest to słabszy nieco CPU, ale masz za to NVIDIA QUADRO P520. Aplikacje z Adobe Suite używają akceleracji graficznej. A z tego co widziałem z listy który podałeś jest to jedyny laptop z Quadrą.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Myślę jeszcze o Macbooku Air i teraz tak:
Nigdy nie używałem sprzętu apple. Czy jest intuicyjny? Czy Air ma jakieś wady poza małą ilością portów (tylko 2x USB-C i jack)?
Zastanawiam się czy porównując z ASUS ZenBook, więcej mocy zrekompensuje wady Macbooka air, czyli (256GB vs 1TB, troszkę mniejszy wyświetlacz, brak portów, brak czytnika kart, droższy o 1000 zł). Czy montując (póki co amatorsko) wideo w fullHD poczuję różnicę, porównując go do ZenBooka pierwszego postu?
Używam na co dzień sprzętów Apple od 2012 roku, MacBooków Pro akurat i z mojego punktu widzenia jako Administratora Linux z zawodu jest to naprawdę dobre rozwiązanie. System jest prosty i intuicyjny, ale odpalasz terminal i jestem "Panem wszystkiego" plus dużo aplikacji z Windowsa ma swoje wersje na MacOSa.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Pod tym względem jednak Apple z M1 będzie najlepszym wyborem
Apple MacBook Air M1/8GB/256/Mac OS Space Gray

Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne