Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Lokalizatory na telefon - pilna sprawa

RE: Lokalizatory na telefon - pilna sprawa
A jakie to ma znaczenie? Zawsze (nie daj Boże) córka może znaleźć się w niebezpieczeństwie. Z resztą autor nie podał informacji, może dziewczyna ma 10 lat? Poza tym, coś takiego może się przydać w przypadku zgubienia/kradzieży telefonu, co na wakacjach jest dość powszechneOczko
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(03.08.2013, 00:44)szkodnikPL napisał(a): Wg tego co ja znalazłem, jest to właśnie około 5000 dzieci, ale nie ma określonego wieku. Jesteś w stanie powiedzieć mi ile dzieci się nie odnajduje?

Ciężko powiedzieć ponieważ statystyki mają postać zaginęło/odnaleziono - a więc mogą zaginąć w tym roku i zostaną odnalezione za dwa lata - statystyki tego nie odczują a więc ważniejsza jest liczba zaginionych w tym wypadku a nie odnalezionych jako że brak ważnej informacji.. Nigdzie nie podaje się ile średnio poszukuje się jednej osoby.

Tak czy inaczej - ja nie ryzykowałbym zdrowiem dziecka mogąc łatwo się zabezpieczyć, choćby częściowo.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
to coś poradzicie, a próbował ktoś ,,Bezpieczna Rodzina" na NOKIA 2700, próbowałem ale gdy chciałem jej pobrać aplikacje, to wyskakiwał błąd że brak jest pakietu, może coś doradzicie, córka ma telefon na abonament
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ile lat ma rzeczona pociecha? Nie uważam za uczciwe niejawne szpiegowanie dorastającego dziecka (w mojej ocenie, wyjątkowo negatywna kwalifikacja moralna). Należy podchodzić do życia racjonalnie i nie popadać w skrajności - Rincewind. Mówię to jako ojciec dwóch już dorosłych synów, którzy nie jeden raz fundowali mi bezsenne noce. Pomimo wszystko nigdy nie zgodziłbym się na ingerencje w wolność osobistą moich dzieci.

Statystyki zaginięć naznaczone są błędem strukturalnym w swojej funkcji informacyjnej. Pamiętam za młodu - nie jednemu zdarzało się nie wracać do domu przez pięć dni (na tyle średnio wystarczała jedna wypłata)... Teraz też się to często zdarza - stąd znaczna znaczna część zaginionych odnajduje się po kilku lub kilkunastu dniach.
Żaden kraj nie może być dobrze rządzony, dopóki wszyscy jego obywatele nie będą pamiętać, że oni są strażnikami prawa.

System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Kiedy byłeś młody świat był nieco inny niż obecnie. Wesoły

A co do ingerencji w wolność dziecka - jeżeli samo nie zarobiło na wakacje to nie ma o czym dyskutować.

(04.08.2013, 16:45)Rincewind napisał(a): Kiedy byłeś młody świat był nieco inny niż obecnie. Wesoły
Był zdecydowanie inny. Nie oznacza to jednak, że obecnie pojawiły się jakieś czynniki, które w mojej ocenie - byłyby legitymacją do szpiegowania dziecka.
Cytat:A co do ingerencji w wolność dziecka - jeżeli samo nie zarobiło na wakacje to nie ma o czym dyskutować.
Wystrzegałbym się tak ochoczego i szybkiego wyzucia młodej osoby z prywatności. Pamiętajmy, że człowieka - nawet młodego (a może przede wszystkim młodego?) - należy traktować jako cel sam w sobie a nie środek do celu (parafrazując Kanta). Dziecko nie jest własnością rodzica, należy w mojej ocenie szanować jego wolność osobistą. Nie mając dobrze ugruntowanych przesłanek takie działania w mojej ocenie są gwałtem na racjonalnych principiach relacji rodzic-dziecko (zaufanie). Niestety obecny system prawny ma poważną wadę. Stawia rodziców po stronie władzy a nie służby. To co nazywa się władzą rodzicielska winno być prawem stanowienia pieczy nad dzieckiem a nie posiadania nad nim władzy. Bo przecież wychowanie dziecka to służba a nie władza. Sporo ludzi o tym zapomina.
Żaden kraj nie może być dobrze rządzony, dopóki wszyscy jego obywatele nie będą pamiętać, że oni są strażnikami prawa.

System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Nikt nie mówi o szpiegowaniu - zacznijmy od tego. Dyskusja dotyczy możliwości zlokalizowania aparatu telefonicznego, nie stałego nadzoru. Nie widzę nic złego w możliwości sprawdzenia pozycji telefonu w razie nagłej sytuacji. Nie wiem skąd przekonanie, że będzie służyło to nadmiernemu szpiegowaniu dziecka.

Czy jest to wada? Nie sądzę by zaufanie w dojrzałość rodzica było błędem. Większe niebezpieczeństwo stanowi uznanie dziecka bez doświadczenia życiowego, podejmującego decyzje pod wpływem chwili czy otoczenia za odpowiedzialne na tyle by decydowało całkowicie o swoim losie.

O ile masz rację - masz ją tylko jeżeli mówimy o całkowitej i bezmyślnej ingerencji w wolność drugiego człowieka. Ja mówię natomiast o dodatkowym środku ochrony uruchamianym w sytuacjach nagłych - czyli kiedy na przykład dziecko jest pierwszy raz samo na wakacjach i nie daje znaku życia przez dobę. Chciałbym i powinienem mieć w takiej sytuacji możliwość zareagowania w sposób inny niż siedzenie na tyłku czy wydzwanianie po znajomych dziecka którzy mogą bagatelizować problem lub zwyczajnie ze strachu przed konsekwencjami wprowadzić mnie w błąd.

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
lokalizacja telefonu bez wiedzy użytkownikaprogram do lokalizacji tel. bez wiedzy uzytkownikagdzie jest dziecko lokalizator hakerskilokalizatory dla dziecilokalizatory na telefonlokaluzacha trl bez wiedzy