Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Magnez w kawie

RE: Magnez w kawie
Najwięcej łatwo przyswajalnego magnezu mają pestki dyni. 120 gramów dziennie wystarczy żeby pokryć zapotrzebowanie na magnez.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
RE: Magnez w kawie
Jeśli chodzi o badania na temat braku wpływu witamin w tabletkach na rzeczywiste zdrowie człowieka, to nie do końca się zgadzam. Mało wychodzę na słońce, przez co mam braki witaminy D. I widzę na sobie, że odbija się to na moim wzroku - jeśli powiedzmy przez tydzień w ogóle nie wychodzę na słońce i nie biorę witaminy D, to zaczynam źle widzieć, obraz mi się rozmazuje. Jeśli wezmę dzienną dawkę tej witaminy w tabletce + luteinę, to na drugi dzień wszystko jest ok - widzę normalnie. Także jakiś tam wpływ muszą mieć. No chyba, że jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę ;d. 
Zmienić dietę też dość ciężko. Jak człowiek od wielu lat je cały czas to samo (kanapki, pizze, kebaby itp.), to trudno jest nagle przerzucić się na owoce, warzywa i pestki owoców.
A chory na pewno nie jestem, bo ostatnio miałem badania (m.in krwi) - zdrowy jak ryba Wesoły. Po prostu kawa wypłukuje mi magnez i potas, stąd jego braki.
Do kawy jestem zbyt przyzwyczajony, żeby zmienić ją na coś innego (np. guaranę). 
Dzięki za odpowiedzi. Myślę, że zostanę przy mojej aktualnej diecie. Przynajmniej wiem, że nie mogę mieszać magnezu z kawąOczko.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne