Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Masowe tworzenie folderów + segregacja plików wg nazwy

Masowe tworzenie folderów + segregacja plików wg nazwy
Witam,

nie wiem czy pisze w dobrym temacie, ale bioróąc pod uwagę, ze jest mi to potrzebne do sklepu intenretowego spróbujęWesoły

mam listę 10tys. produktów widniejących w WF-MAGu pod indeksami handlowymi odpowiednio BS000001, BS000002, BS000003 ITD do produktów mam zrobione zdjecia które także są opisane indeksami handlowymi, do każdej pozycji występuje 4-5 zdjęci więc są one dodatkowo opisane literą BS000001(pierwsze zdjęcie), BS000001a(drugie), BS000001b(trzecie), BS000001c(czwarte).

Do sedna z racji, że robota jest jak monotonna szukam patentu (program, skrypt itd.).

Potrzebuję do każdej pozycji utworzyć folder na dysku, a następnie do folderów poprzenośić/ skopiować zdjęcia zgodnie z nazwami katalogów, czyli KATALOG: BS000001, ZDJĘCIA zawierające kod BS000001, BS000001a, BS000001b itd

foldery już wiem jak zrobić jest taki program Text 2 folder, ale ma ktoś pomysł na segregację Wesoły ?

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Masowe tworzenie folderów + segregacja plików wg nazwy
Jeśli da się jakoś wyeksportować tą listę produktów do na przykład pliku tekstowego i dodatkowo zdjęcia są fizycznie na dysku to bez problemu da się to wykonać.

Daj znać czy da się tak uczynić.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
da się zdjęcia mam w katalogu na dysku twardym a listę z excela można zapodać do notatnika
Napisz na maila:
darekg11Attlen.pl

I podeślij kilka przykładów indeksów handlowych i zdjęcia do nich żebym mógł to testować.
Poszło Wesoły
Możesz powiedzieć jak dokładnie wygląda ta lista? Można napisać bardzo prosty program w C# który wrzucisz do katalogu ze zdjęciami i listą i który Ci to posegreguje. To jakaś godzina roboty pod warunkiem że lista ma jakiś sensowny układ.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
Chyba można zamknąć bo dokładnie to mu zrobiłem i podziękował więc chyba wszystko śmiga, a problem rozwiązany.
Programy: Polecane / Nowe / Inne