Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Master/Slave - Jak podłączyć?

Master/Slave - Jak podłączyć?
Cześć. Mam mały problem związany z dyskiem i napędem dvd pod IDE. Na płycie głównej mam jedno gniazdo IDE i chcę podłączyć dysk twardy i napęd dvd pod jedną taśmę IDE. Jak ustawić te tryby Master i Slave żeby wszystko działało dobrze?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Master/Slave - Jak podłączyć?
Dysk twardy jako Master a napęd jako Slave.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
No okej. To teraz jak i gdzie to podłączyć? Bo w tej chwili mam tak podpięte, że dysk działa i napęd działa, tyle że napędu nie wykrywa a dysk tak.
Na HDD zworka musi być na pinach oznaczonych Master. Dvd, zworka musi być na pinach oznaczonych Slave. Piny i ich oznaczenia znajdziesz na tyle podzespołów.
Okej. Już mam wszystko dobrze podłączone - dysk pod master, napęd pod slave. Obie rzeczy działają, ale jak włożę płytę do napędu DVD to jej nie czyta. Nie mam pojęcia o co chodzi. Dysk normalnie działa, bo uruchamia się windows.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Przyczyną może być uszkodzony laser napędu DVD. Spróbuj włożyć płytę CD i zobacz czy będzie odczytywana.
bartocha, mój Boże, twoja rada nie ma sensu. Niestety optyka nie ma w takiej sytuacji żadnego znaczenia.

Po 1. sprawdź czy napęd DVD jest wykrywalny z poziomu menadżera urządzeń systemu Windows.

Jeśli jest wykrywalny, to usterka jest do naprawy poprzez modyfikację rejestru systemu Windows. Instrukcję jak o zrobić znajdziesz na pewno na tym Forum w moich wypowiedziach.

Pozdrawiam serdecznie.
Właśnie aktualnie nie mogę sprawdzić czy go wykrywa, bo muszę zrobić formata. Jak go zrobię (może poprzez pendrive) to się ode zwę.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
master slaveslave mastermaster czy slavemaster/slavemaster i slavejak podłączyć dysk na slavemaster slave jakdysk i naped na slavejak podlaczyc dysk na masterjak podlaczyc dysk jako master