Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Matura 2013

RE: Matura 2013
(05.01.2013, 14:25)Maciej13 napisał(a): Ja również matura w tym roku i cieszę się, że obowiązuje mnie stara matura, bez pytań podanych przez Łukasza parę postów wcześniej. Jako, że nie lubię czasów starożytnych, antyku, interesują mnie jedynie czasy od pozytywizmu w górę, strasznie męczyłbym się próbując na nie odpowiedzieć, pewnie skończyłoby się to negatywnie. Oczko

Bez przesady, to jest podstawowa wiedza, którą przyswajasz na j. polskim.
Maturę miałem rok temu, a nadal lwią część tych pytań wypociłbym na jakieś 3/4 pkt. z marszu ( tak myślę ).
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(05.01.2013, 14:28)Edward Elric napisał(a): Bez przesady, to jest podstawowa wiedza, którą przyswajasz na j. polskim.
Maturę miałem rok temu, a nadal lwią część tych pytań wypociłbym na jakieś 3/4 pkt. z marszu ( tak myślę ).

Wiadomo, każdy inaczej przyjmuje wiedzę, którą nauczyciele przekazują. Jeśli coś mnie nie interesuje, zdaję i zapominam. Mi one typowo nie leżą, dla innych mogą być banalne.
Cyk, cyk, cyk, zegar tyka.

KUTNOTRANS - usługi transportowe
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(05.01.2013, 13:16)lukasz2146 napisał(a): Przepraszam za jakość, ale nie mam chwilowo dostępu do skanera i zrobiłem zdjęcia telefonem.
http://i46.tinypic.com/25k055y.jpg
http://i49.tinypic.com/21ovkee.jpg

Jestem w 1 lo i na 3/4 tych pytań bym nie odpowiedział aktualnie. Może jednak zmądrzeją i zrobią coś innego, a nie te pytania ...
Bo to zły podpis był [R.I.P]

Konto Allegro
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(05.01.2013, 14:56)Suchar napisał(a):
(05.01.2013, 13:16)lukasz2146 napisał(a): Przepraszam za jakość, ale nie mam chwilowo dostępu do skanera i zrobiłem zdjęcia telefonem.
http://i46.tinypic.com/25k055y.jpg
http://i49.tinypic.com/21ovkee.jpg

Jestem w 1 lo i na 3/4 tych pytań bym nie odpowiedział aktualnie. Może jednak zmądrzeją i zrobią coś innego, a nie te pytania ...

ROFL.
Z tego co widzę to wszystkie pytania z antyku powinieneś już przerobić w 1 półroczu LO na polskim, no może w 2 bo nie wiem jak z programem idzie podstawa.
Czego ty tu nie rozumiesz...do każdego pytania masz podany utwór jak na tacy, to taki problem wytłumaczyć na czym polega tragizm Edypa, wymienić parę mitów i krótko opisać czy np. opisać szczęścia z ,,Obrony Sokratesa"...przecież to chyba najpopularniejsze z utworów.
A całą filozofie grecką na pewno mieliście przerabianą bo to praktycznie sam początek I LO.

Jednak chyba coś jest w twierdzeniu o głupiejącym społeczeństwie...świadczą z resztą o tym, tegoroczne wyniki egzaminu gimnazjalnego, gdzie ludzie mieli problem 3 czasy z ang. ogarnąć czy maturalnego, gdzie gubili się w elementarnych zadaniach na matmie...
YES
WE
CAN
5 lat temu pewnie bym odpowiedział na te pytania, obecnie nie. O czym to świadczy? Przez 5 lat nie znalazłem ani jednej sytuacji by te wiedzę wykorzystać. Smutne ale prawdziwe.

Wiedzę społeczeństwa czy ogólnie człowieka powinno się oceniać na podstawie wartościowych informacji jakie przyswoił a więc takich które są mu niezbędne do samodzielnej egzystencji a nie informacji bez których jest w stanie funkcjonować. Tworzy to fałszywe przekonanie o własnej inteligencji u jednostek przeciętnych które uczą się typowo pamięciowo.

Co z tego, że ktoś zna trzy czasy lub wszystkie mity jeżeli nie potrafi przykładowo zatamować sobie krwotoku z nosa czy też rozkręcić pilota bądź wykazać się odrobiną kreatywności. Widziałem tego typu przypadki na studiach - osoby które jechały na samych piątkach, maturę niby też zdały niesamowicie a kiedy trzeba było na zajęciach wymyślić dowolny produkt i to jakoś uzasadnić, napisać tekst reklamy bądź w wypadku krwotoku z nosa jedna przez drugą przekrzykują się żeby odchylić głowę do tyłu.

Nie generalizuję, ale to wiedza dla samej wiedzy której wykorzystanie w rzeczywistości jest bardzo ograniczone. Oczywiście, nie mówię tutaj o matematyce i innych przedmiotach. Nie podoba mi się tylko stwierdzenie, że społeczeństwo głupieje bo nie zna 3 czasów z angielskiego bądź nie interesuje się mitami.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: chrome
Jestem także w 1LO, ale na profilu humanistycznym. W pierwszej klasie jest tylko rozszerzenie z języka polskiego, dopiero w drugiej dochodzi historia i język angielski na poziomie rozszerzonym.

Kolega wyżej ma rację. Jest styczeń. U mnie antyk był już bardzo dawno dokładnie przerobiony. Następnie Biblia, a teraz kończymy średniowiecze.

Jeśli ktoś uczy się systematycznie oraz uważa na lekcji, powinien spokojnie sobie dać radę z tymi pytaniami. Tylko, że niektóre z tych utworów (w nawiasach) nie były po prostu przerabiane.

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(05.01.2013, 15:18)Rincewind napisał(a): 5 lat temu pewnie bym odpowiedział na te pytania, obecnie nie. O czym to świadczy? Przez 5 lat nie znalazłem ani jednej sytuacji by te wiedzę wykorzystać. Smutne ale prawdziwe.

Wiedzę społeczeństwa czy ogólnie człowieka powinno się oceniać na podstawie wartościowych informacji jakie przyswoił a więc takich które są mu niezbędne do samodzielnej egzystencji a nie informacji bez których jest w stanie funkcjonować. Tworzy to fałszywe przekonanie o własnej inteligencji u jednostek przeciętnych które uczą się typowo pamięciowo.

Co z tego, że ktoś zna trzy czasy lub wszystkie mity jeżeli nie potrafi przykładowo zatamować sobie krwotoku z nosa czy też rozkręcić pilota bądź wykazać się odrobiną kreatywności. Widziałem tego typu przypadki na studiach - osoby które jechały na samych piątkach, maturę niby też zdały niesamowicie a kiedy trzeba było na zajęciach wymyślić dowolny produkt i to jakoś uzasadnić, napisać tekst reklamy bądź w wypadku krwotoku z nosa jedna przez drugą przekrzykują się żeby odchylić głowę do tyłu.

Nie generalizuję, ale to wiedza dla samej wiedzy której wykorzystanie w rzeczywistości jest bardzo ograniczone. Oczywiście, nie mówię tutaj o matematyce i innych przedmiotach. Nie podoba mi się tylko stwierdzenie, że społeczeństwo głupieje bo nie zna 3 czasów z angielskiego bądź nie interesuje się mitami.

Masz racje, ale bardziej odnosiłem się też do twierdzenia jakoby ta wiedza była trudna do przyswojenia...jeśli dla kogoś tak proste rzeczy, które szybko można nawet na pamięć się nauczysz to spora bariera, to co z innymi, które już zaczną wymagać nie tylko "pamięci" a także o zgrozo myślenia?

Chociaż to w sumie też nie do końca trafiłeś...twoim zdaniem brak tak elementarnej umiejętności jak posługiwanie się j.angielskim w stopniu podstawowym nie jest już pewną formą dysfunkcji...
YES
WE
CAN
Dla niektórych jest. Przykładowo dla mnie. Jak już wspominałem - nie potrafię zapamiętać 5 cyfr w kolejności a jednocześnie potrafię zapamiętać rzucając tylko okiem schemat elektroniczny czy skomplikowane zagadnienia związane z językami programowania, marketingiem czy mechaniką. Kwestia indywidualnych predyspozycji, zresztą miałem nawet na ten temat opis który pozwolę sobie tutaj zacytować:
Cytat:Wiesz co jest naj­większą tra­gedią te­go świata? Ludzie, którzy nig­dy nie od­kry­li, co nap­rawdę chcą ro­bić i do cze­go mają zdol­ności. Sy­nowie, którzy zos­tają ko­wala­mi, bo ich oj­co­wie by­li ko­wala­mi. Ludzie, którzy mog­li­by fan­tastycznie grać na fle­cie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żad­ne­go in­stru­men­tu mu­zyczne­go, więc zos­tają oracza­mi. Ludzie ob­darze­ni ta­len­tem, które­go nig­dy nie poz­nają. A może na­wet nie rodzą się w cza­sie, w którym mog­li­by go od­kryć.

Moim zdaniem idealnie to odzwierciedla to o czym mówisz. Czasem ludzie zwyczajnie nie mają do czegoś talentu, Ty na ten przykład do geometrii podczas gdy ja przykładowo jestem w stanie dowolną bryłę rozłożyć i rozrysować w głowie przez co w 90% zadań z liceum nie potrzebowałem nawet kartki. Nie każdy kto czegoś nie umie jest głupi czy leniwy.

No dobra, przeargumentowałeś mnie ( nawet nie wiem czy istnieje takie stwierdzenie xd ), co nie zmienia faktu, że nadal nie rozumiem co może być trudnego w zapamiętaniu kilku dość prostych rzeczy czy posługiwaniu się 3 czasami w języku, którego ktoś uczy się około 9 lat i jest to także jeden z najprostszych i najbardziej popularnych języków na świecie.

Okej w 1 wypadku ta wiedza faktycznie jest raczej zbędna ( chociaż pewne rzeczy z filozofii greckiej sprawdzają się po dziś dzień ), natomiast nie wyobrażam sobie, aby elementarne braki w znajomości języka nie mogły przeszkadzać w życiu.
Co najbardziej mnie zastanawia, słyszałem w radiu, że problem ze znajomością angielskiego podczas egzaminu gimnazjalnego miał dość dużą skalę, a przecież był na poziomie podstaw-podstaw.
YES
WE
CAN
A rozumiesz coś takiego jak dysgrafia czy dysortografia? Dodaj do tego inny język. Sam mam ten problem z dysortografią przez co potrafię czytać i tłumaczyć niemal każdy tekst ale nie umiem zbudować poprawnego gramatycznie i ortograficznie zdania "Dzisiaj wyszedłem do parku na spacer i po drodze kupiłem dwie pizze z anchois".

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
przewidywane lektury na mature 2013zestaw komputerowyprzewidywane tematy maturalne 2013matura 2013 przewidywaniajaka lektura na maturze 2013przewidywania matura 2013matura 2013 jaka lekturaprzewidywania na mature 2013przewidywania lektur matura 2013jaka lektura będzie na maturze 2013