Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Matura 2013

RE: Matura 2013
(14.04.2013, 19:52)Missqu napisał(a):
(13.04.2013, 13:44)Edward Elric napisał(a): Podobno w technikach od zawsze matma jest na żenującym poziomie. ^

To wszystko zależy od szkoły... Nie można pisać, że LO zawsze ma dobry poziom, technika są słabe, a do zawodówek trafiają wyrzutki społeczeńśtwa. Wszystko to to marne stereotypy powielane przez nauczycieli co potem się odbija na uczniach...

Opinia kolegi z technikum, który ma kolegów też w innym ( oba ponoć b.dobre w skali kraju ) - zgodnie twierdzą, że matma w porównaniu z LO to leży i kwiczy. Szczerbol
A nie słyszałem jeszcze żeby ktoś narzekał, na jakość matmy w LO.
A zawodówka to cóż...tam idą ludzie, którzy już wiedzą czym chcą się zajmować, a przynajmniej wiedzą, że uniwerek / mgr. to nie dla nich.
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
technikum do którego chodzę, a jest ono w małym mieście osiąga od paru lat najlepszy wynik zdawalności matury z matematyki w województwie, razem z technikami i LO. Można?

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Dużo zależy od szkoły, znam technika elektryczne/elektroniczne gdzie absolwenci poziomem matematyki mogli zawstydzić niejeden mat-fiz. Znam technika budowlane, gdzie swego czasu, rok do roku wychodzili olimpijczycy z historii (laureaci lub finaliści poziomu ogólnopolskiego). Każdą szkołę należy wybadać nim się do niej pójdzie lub można spróbować liczyć na szczęście. Ja akurat tak zaryzykowałem i poszedłem do liceum, które miało dopiero 3 lata. Z perspektywy czasu, uważam tę decyzję za bardzo trafną. Wesoły

PS z własnego, subiektywnego doświadczenia wiem, że najgorszy poziom matematyki i umiejętności programowania/projektowania/analizy mają osoby po informatycznych liceach lub technikach. Jeżeli ktoś myśli poważnie o programowaniu lub pracy przy analizie i projektowaniu aplikacji, to powinien omijać takie szkoły/klasy z daleka.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Coś o tym właśnie mogę powiedzieć. Właśnie dziwi mnie to dlaczego na moim profilu "Elektryk" jest rozszerzona matematyka i fizyka (z której przydałyby się jedynie liczby zespolone,jednakże materiał matematyki w szkole średniej nie obejmuje liczb zespoloncyh), a już na takim profilu informatycznym matematyka i fizyka jest na poziomie podstawowym( i doprawdy godnym pożałowania).
Czemu jestem uzależniony od gry, która mnie zwyczajnie wkurza ? Wściekły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Cytat:PS z własnego, subiektywnego doświadczenia wiem, że najgorszy poziom matematyki i umiejętności programowania/projektowania/analizy mają osoby po informatycznych liceach lub technikach. Jeżeli ktoś myśli poważnie o programowaniu lub pracy przy analizie i projektowaniu aplikacji, to powinien omijać takie szkoły/klasy z daleka.

Z technikum się zgodzę, ale z LO to już niezbyt.
Co prawda to prawda - infy w LO to prawie w ogóle nie ma ( nawet na roz. ), ale tam dużo ludzi pracuje samodzielnie, a samą matematykę mają świetną.
Tak przynajmniej było w moim LO ( pierwsza setka w PL, nie pamiętam która pozycja dokładnie ) - wiem bo mam dużo znajomych właśnie z tamtejszych klas informatycznych ( tzn. mat-fiz-inf ) i matmę mieli ogarniętą a co lepsi programowania uczyli się samodzielnie.

Powiedźcie lepiej panny jak tam wasze przygotowania.
Angielski codziennie podciągam ( głównie gramatyka / słuchanie / słownictwo ), geografie to dopiero zaczynam, ale spokojnie - teraz mam takie okienko w robocie, że sobie otworze repetytorium i te 30 stron dziennie zrobię ( licząc wieczór ) więc raczej się wyrobie.
Matmą się nie przejmuje bo tylko podstawa - nie jest trudna, z resztą mam "tricka" opracowanego przez AtDyzajash sensei więc jestem dobrej myśli. :D
YES
WE
CAN
[quote='Edward Elric' pid='3214674' dateline='1366225684']
[quote]

Powiedźcie lepiej panny jak tam wasze przygotowania.
Angielski codziennie podciągam ( głównie gramatyka / słuchanie / słownictwo ), geografie to dopiero zaczynam, ale spokojnie - teraz mam takie okienko w robocie, że sobie otworze repetytorium i te 30 stron dziennie zrobię ( licząc wieczór ) więc raczej się wyrobie.
Matmą się nie przejmuje bo tylko podstawa - nie jest trudna, z resztą mam "tricka" opracowanego przez AtDyzajash sensei więc jestem dobrej myśli. :D
[/quote]

Angielski - cienko, cienko Język
Polski - mam zamiar brać się i czytać jakieś ważniejsze streszczenia, a nóż trafi się to Język
Matma - jest okej, jednakże możesz zdradzić ten trick, może się przyda :D
jedno jest w 100% pewne, będzie zadanie z nierówności kwadratowej, więc gwarantowane 4% już mam :D
(17.04.2013, 21:21)KtosCos napisał(a): [quote='Edward Elric' pid='3214674' dateline='1366225684']
Cytat:Powiedźcie lepiej panny jak tam wasze przygotowania.

Polski - mam zamiar brać się i czytać jakieś ważniejsze streszczenia, a nóż trafi się to Język
jedno jest w 100% pewne, będzie zadanie z nierówności kwadratowej, więc gwarantowane 4% już mam :D

Podstawa z angola jest prosta, gorzej z roszerzeniem bo jest pomiędzy FCE a CAE, tzn. gorzej bo chcę na 90%+.
Polski - w sumie możesz olać, ja nic przed polskim nie powtórzyłem a jakoś 80% wpadło, wystarczy pisać to co we fragmentach masz.

Matma - pisz na pw do "Dyzajash".
YES
WE
CAN
(17.04.2013, 21:21)KtosCos napisał(a): [quote='Edward Elric' pid='3214674' dateline='1366225684']
Cytat:Powiedźcie lepiej panny jak tam wasze przygotowania.

Jeszcze zadanie z modelowania, a to już 10%.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
O, matura. Faktycznie, mam takie coś w tym roku Szczerbol

A tak na serio, to przygotowania już jakoś idą.

Matma - tu jak na podstawie nie będzie co najmniej 90%, to będę bardzo zły. Do tego rozszerzenie zdaję, musi pójść dobrze - innego scenariusza pod uwagę nie biorę Krzywy
Polski - jak w ogóle zdam, to będzie dobrze
Angielski - Nie ma problemuOczko
Do tego zdaję rozszerzenie z geografii, ale traktuję to na zasadzie - jak zdam, tak zdam.
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!! Zrozumiano?! || Komputery robiego

[Obrazek: K3jq35I.png]
 System operacyjny: macos Przeglądarka: opera
Polski - nie mam zamiaru się w ogóle uczyć. Z pisemnego będzie 50-60% bez problemu, na ustną w maju napiszę plan ramowy a w trakcie wywodu będzie Wielka Improwizacja.
Angielski - Pisemny bez problemu w granicach 95%, ustny trenuję w zasadzie co dwie lekcje więc nie może pójść źle
Matma - na podstawę nic nie robię bo to za proste, na rozszerzenie godzinka dziennie + dwa razy w tygodniu zostajemy z kumplami w szkole po lekcjach na 2-3h, dostajemy salę i można się uczyć.
Informatyka - rozszerzenie - zrobiłem kilka poprzednich arkuszy i wyniki w granicach 90% więc powinno być OK. Na wszelki wypadek jak nie mam co robić powtarzam sobie jakieś euklidesy etc
Fizyka - podstawa - na razie nic nie robię, w maju przejrzę podręczniki żeby kojarzyć co oznaczają wzory, zadania nie wyglądają raczej na wymagające szczególnego kombinowania i wprawy (w sumie to nie wiem po co sobie fizykę wpisałem).
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
przewidywane lektury na mature 2013zestaw komputerowyprzewidywane tematy maturalne 2013matura 2013 przewidywaniajaka lektura na maturze 2013przewidywania matura 2013matura 2013 jaka lekturaprzewidywania na mature 2013przewidywania lektur matura 2013jaka lektura będzie na maturze 2013