Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów

RE: Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów
Cytat:Atedit: Czym jest AMS?

Chyba tym co wcześniej wymienił - Akademia Morska w Szczecinie.
Ogółem też słyszałem o AMSie, podobno mają najlepszą logistykę w Polsce bo idzie celować w niszę - transport morski, aczkolwiek nie weryfikowałem tych informacji, po prostu coś mi się tak kojarzy.

Cytat:Edward Elric - nie wiem, czy celowo, czy specjalnie, ale zmieniasz sens mojej wypowiedzi. Pisałem o jednym, konkretnym wydziale na PW

Yyy...to chyba to samo.
W każdym bądź razie - nie brzmi to zbyt wiarygodnie, ot jest sobie jeden magiczny wydział, po którym 100% ludzi ma dobrą prace...a świstak tam siedzi i zawija w te...Szczerbol

Cytat:Na przykład rozmawiając z pewnym poważnym człowiekiem z tego forum, z innej części Polski jego zdanie było podobne. Przypadek? Nie sądzę.

Mogę Ci podać identyczny przykład i ta sama zasada - przypadek(?), nie sądzę.

Atptrick żelazna zasada - we wszystkim słuchaj się Wujka AtDyzajasha, stosuje ją od niedawna i dobrze na tym wychodzę. :D

W sumie to tak zbudowałem to zdanie, że aż mi się przypomniało:

http://www.youtube.com/watch?v=sEgk9WCmeio

1:04 - 1:09 Szczerbol
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Cytat:Czym jest AMS?
AMS = AM Sz. = AMa = Morska = Akademia Morska w Szczecinie (jest jeszcze trochę określeń, ale z tymi spotkasz się najczęściej)

Cytat:Ogółem też słyszałem o AMSie, podobno mają najlepszą logistykę w Polsce bo idzie celować w niszę - transport morski, aczkolwiek nie weryfikowałem tych informacji, po prostu coś mi się tak kojarzy.
Logistyka i mechatronika (spec. elektronika) jest u nich na wysokim poziomie. Tam dostać się nie problem, ale trudniej jest przetrwać (szczególnie elektronika daje w kość)Oczko

Cytat:Atptrick żelazna zasada - we wszystkim słuchaj się Wujka AtDyzajasha, stosuje ją od niedawna i dobrze na tym wychodzę
Oj tam, już bez przesadyzmu.

Atptrick poznańska ma jeden z lepszych wydziałów elektrycznych w Polsce. Mam dwóch znajomych po tamtejszej elektrotechnice i elektronice i sobie bardzo chwalą. Miałem też kumpla z infy, ale po drugim roku przeniósł się na PŁ (za mocno go cisnęli z elektroniki i dał sobie siana).

i jeszcze jedna kwestia:
Cytat: bo nie mam pojęcia jaką mam szansę na akademik
100km+ od uczelni i już masz ponad 70% na akademik. Dodaj do tego niskie zarobki czy coś w tym stylu + zgłoś się zaraz po otwarciu rekrutacji na akademik, a dostaniesz go na 100%.

//edit:

Cytat:nie brzmi to zbyt wiarygodnie, ot jest sobie jeden magiczny wydział, po którym 100% ludzi ma dobrą prace..
AMS (oraz AMG) mechanika (spec. eso dokładnie) oraz mechatronika (spec. elektronika). Szansa na pracę 100%. Zarobki minimalne: 2-3tys euro (umowa lojalnościowa na 5lat na ich warunkach + wymóg posiadania mgr. Po wyrobieniu II oficera zwykle kaska skacze do 5-6tys. A wyrobić ten stopień to kwestia 2lat pływania)

i co do słów konetona:
Cytat: Co do problemów z przemysłem w Polsce, to większość absolwentów EiTI pracuje w IT i ma się tam bardzo dobrze.

Muszę je potwierdzić. Ten wydział jest tak ciężki jak WATowski WML (elektronika i telekomunikacja). Ale efekty widać, bo ludzie stamtąd wychodzący są doświadczeni w bojach. Sam myślałem co by na PW EiTI nie iść, ale to dla mnie za duże ryzyko.
♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Bo Panu EE wydaje się, że wszyscy którzy tam zaczynają to kończą. Myślę, że nie skłamię jeżeli napiszę (na podstawie obserwacji), że w terminie broni się tam nie więcej niż 30% studentów. Odsiew coroczny to jakieś 10-15%, najwięcej po pierwszym semestrze oraz pierwszym i trzecim roku. Ukończyć ten wydział naprawdę nie jest łatwo.Oczko
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
(28.05.2013, 06:29)koneton napisał(a): Bo Panu EE wydaje się, że wszyscy którzy tam zaczynają to kończą. Myślę, że nie skłamię jeżeli napiszę (na podstawie obserwacji), że w terminie broni się tam nie więcej niż 30% studentów. Odsiew coroczny to jakieś 10-15%, najwięcej po pierwszym semestrze oraz pierwszym i trzecim roku. Ukończyć ten wydział naprawdę nie jest łatwo.Oczko

A wiesz może coś o mechanice i budowie maszyn na SiMRze oraz MEiL?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
MEiL jest znany z tego, że jest dobry. Jeżeli interesuje Cię ten temat i jesteś bardziej zainteresowany sprzętem niż informatyką, to na pewno powinien być to trafny wybór. Wesoły SiMRu niestety nie znam, więc nie jestem wstanie o nim nic powiedzieć (ani dobrego, ani złego).
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(28.05.2013, 01:25)Dyzajash napisał(a): Atptrick poznańska ma jeden z lepszych wydziałów elektrycznych w Polsce. Mam dwóch znajomych po tamtejszej elektrotechnice i elektronice i sobie bardzo chwalą. Miałem też kumpla z infy, ale po drugim roku przeniósł się na PŁ (za mocno go cisnęli z elektroniki i dał sobie siana).

i jeszcze jedna kwestia:
Cytat: bo nie mam pojęcia jaką mam szansę na akademik
100km+ od uczelni i już masz ponad 70% na akademik. Dodaj do tego niskie zarobki czy coś w tym stylu + zgłoś się zaraz po otwarciu rekrutacji na akademik, a dostaniesz go na 100%.

No właśnie jak tak patrzę to PP wydaje się na serio dobrą opcją. Gdańsk, czy też trójmiasto stał się dla mnie nagle przereklamowany, za dużo tam osób, które mówiąc szczerze, ostro mnie denerwują.

Co o akademika, mieszkam 250 km od Poznania najkrótszą trasą wg. google maps. Szczerbol Mógłbyś może przybliżyć mi jak wyglądają zgłoszenia na akademik? W sensie jest to w portalu rekrutacyjnym czy osobne podania jakieś?
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Nie wiem jak w Poznaniu, ale w Warszawie zdarzało się, że dochód na osobę wymagany do otrzymania miejsca w akademiku był podobny jak opłata za miejsce w nim. Plusem za to, było to, że miejsce dla I roku było gwarantowane (tylko warunek odległości).
A sytuacja rodzinna też wpływa na to? Ja np mieszkam tylko z mamą i jest tylko jej dochód. Do tego ojciec nie płaci alimentów.

Żeby nie było, że nie chce mi się szukać, jak coś wiecie to mówcie, bo szukać będę raczej po południu albo jutro dopiero, bo nie wiem jak z czasem. Język A teraz śniadanko.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Na PW o sposobie rozdysponowania miejsc w akademikach decydował dany wydział. Każdy ma swoją pulę miejsc, więc może się to różnić nawet na tej samej uczelni. Polecam sprawdzenie na stronie uczelni i wydziału jak to wygląda. Tutaj http://www.samorzad.elka.pw.edu.pl/kwaterunek.html masz na przykład to co wygooglowałem w EiTI i z tego co widzę, są różnice w stosunku do "moich" czasów. Zawsze też możesz zadzwonić i się dopytać. Takie informacje są też podawane w broszurach dla kandydatów.
Ok, potem sobie poszukam. Dzięki bardzo za informacje. Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
matura polski 2013 forum dyskusjiakademiki zut opiniealimenty akademikbioinformatyka+zut+opiniematura 2013 forumnieparzysty wynik z angielskiego maturaodsiew na mechanice i budowie maszynpołówki punktów na maturze 2013studia 2013/14 a matura