Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów

RE: Matura 2013
(14.05.2013, 13:47)Edward Elric napisał(a):
Cytat:a cholerę studiujesz, skoro uważasz, że będziesz po tym kopał rowy?

Żeby mieć fasadowy tytuł mgr, niemniej bardziej skupiam się na zagranicznych certyfikatach, które w mojej branży mają prawdziwe znaczenie.

A jak chcesz po tych studiach pracować - to doradzam nie wyobrażanie sobie zbyt wiele i jak najszybsze rozpoczęcie stażów/pracy - tam szybko się przekonasz, że praca a uczelnia to 2 różne światy.

Jakiej Twojej branży? W chwili obecnej to reprezentujesz branże bezrobotny.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
AtEdward Elric, naoglądałeś się za dużo amerykańskich filmów. Na MIT to trafiają wykładowcy z PW jak chcą sobie dorobić... Wesoły Pisałem o konkretnym wydziale PW, nie podałeś ani jednej osoby, która nie może znaleźć dobrze płatnej pracy. Zdaję sobie sprawę, że poziom kształcenia i wiedzy cały czas spada, że obecni maturzyści są na poziomie 2 klasy LO z "moich czasów". Jednak dobra uczelnia nie jest od tego by przekazać dużo wiedzy (która w przypadku IT szybko się zmienia), ale po to by nauczyć studentów jej szybkiego zdobywania, nauki pracy w grupie itd. Dlatego absolwenci niektórych wydziałów są tak rozchwytywani. Nie ma znaczenia ile potrafią po studiach, ale jak szybko są wstanie zacząć efektywnie pracować.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(14.05.2013, 14:07)naqes napisał(a):
(14.05.2013, 13:47)Edward Elric napisał(a):
Cytat:a cholerę studiujesz, skoro uważasz, że będziesz po tym kopał rowy?

Żeby mieć fasadowy tytuł mgr, niemniej bardziej skupiam się na zagranicznych certyfikatach, które w mojej branży mają prawdziwe znaczenie.

A jak chcesz po tych studiach pracować - to doradzam nie wyobrażanie sobie zbyt wiele i jak najszybsze rozpoczęcie stażów/pracy - tam szybko się przekonasz, że praca a uczelnia to 2 różne światy.

Jakiej Twojej branży? W chwili obecnej to reprezentujesz branże bezrobotny.

Nope, chociaż fakt - miesiąc przerwy przez własną głupotę, ale to swoją drogą.

Cytat: Na MIT to trafiają wykładowcy z PW jak chcą sobie dorobić... Wesoły

Tak bo skorumpowanych kolesi z Polski, się przyjmuje z otwartymi ramionami, szczególnie że na macierzystych uczelniach prowadzą program sprzed "n" lat. Szczerbol
Jakoś mi się nie widzi sprowadzanie kolesiostwa, z uczelni która jest na szarym końcu rankingów.

Cytat:Nie ma znaczenia ile potrafią po studiach,

Doprawdy?
Rozumiem, że nikt nie sprawdza ich poziomu wiedzy tylko od razu "na pałę" przyjmuje do pracy?
AtKoneton co ty tu chcesz propagować?
Bo to co wypisujesz to farsa, w którą małe dziecko by nie uwierzyło.

A przykładów konkretnych podawać nie musiałem - powód był z resztą oczywisty.

Chociaż oczywiście NIE neguje tego, że po polskich uczelniach również mamy fachowców - ale to bardziej zasługa samokształcenia, bo w tej chwili prościej jest wylecieć z tramwaju niż z polskiej uczelni, niestety tyczy się to także topowych.
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Atptrick Pogadamy po tych Twoich studiachOczko
AtEdward Elric - nie masz pojęcia o czym piszesz. I tak, absolwenta EiTI na PW przyjąć można "na pałę", bo wiadomo jaki minimalny poziom sobą prezentuje. Większość i tak, na III roku zaczyna normalnie pracować...

Wracając do głównego tematu, to mam nieodparte wrażenie, że sprawdzian dla 6 klas był trudniejszy (w stosunku do materiału) niż Matura 2013.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(14.05.2013, 01:17)Edward Elric napisał(a): program i książki jeszcze z lat 80. Szczerbol
Co do tych książek z lat osiemdziesiątych to od tego czasu np. rachunek różniczkowy, czy całkowy się zmienił? Prawo np. Ohma i Kirchhoffa się zmieniło?

(14.05.2013, 01:17)Edward Elric napisał(a): Studiujesz, a potem w robocie uczysz się wszystkiego od postaw
W pracy się szkolisz w tej materii, która jest niezbędna do egzystowania na tym stanowisku. Wszystko od podstaw? Uważasz, że gdy chciałbym pracę podjąć to będą mnie tam uczyć obsługi np. AutoCADa, pisania programów, etc. ?

Nie będę cytował, ale niektóre kwestie, które tutaj pisałeś są dość zabawne.

(14.05.2013, 14:07)naqes napisał(a): Jakiej Twojej branży? W chwili obecnej to reprezentujesz branże bezrobotny.
Krzywy To teraz żeby być bezrobotnym to jeszcze trzeba mieć jakieś zagraniczne certyfikaty? Do czego to teraz już doszło...
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Mógłby ktoś opisać jak ma wyglądać sprawa z tymi "autorskimi programami uczelni"? Ja nie idę w tym roku na studia, ale jestem ciekawy tej reformy.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(14.05.2013, 16:57)koneton napisał(a): AtEdward Elric - nie masz pojęcia o czym piszesz. I tak, absolwenta EiTI na PW przyjąć można "na pałę", bo wiadomo jaki minimalny poziom sobą prezentuje. Większość i tak, na III roku zaczyna normalnie pracować...

Wracając do głównego tematu, to mam nieodparte wrażenie, że sprawdzian dla 6 klas był trudniejszy (w stosunku do materiału) niż Matura 2013.

O ile się nie mylę to Ty jesteś informatykiem, jako informatyk masz wgląd do HR-u z innej bajki?

Pozwól, że Ci zdradzę pewną tajemnice - Polski przemysł na dzień dzisiejszy stoi jak pociąg w polu.
Są jedyne 2 działy, które coś tam ciągną - automatyka przemysłowa ( która przeżywa z resztą ciężkie chwile ) i energetyka - w tej 2 rzeczywiście "jeszcze" ( podkreślam ) coś się dzieje, nie sądzę też aby się to długo utrzymało - a masowe wysyłanie ludzi na politechniki rynkowi nie pomaga - przez to poziom nauczania się uśrednia, absolwentów mamy za dużo - nie trzeba być analitykiem rynku żeby wiedzieć jak to się odbije na studenciakach, którzy przychodzą na 1 rok i myślą, że złapali nogi boga.

Jaki minimalny poziom?
Ale co Ty za bajduły tutaj opowiadasz, od kiedy Polskie uczelnie potrafią kształcić do pracy, bo patrząc na to jak ludzi się przepuszcza z rok na rok i mało praktykuje - bardziej to wygląda jak przygotowanie nie wiem, do dalszej nauki co najwyżej.
Tej reklamy PW, która w skali nawet europejskiej nie oszukujmy się - jest uczelnią badziewną nie rozumiem, jesteś chyba jedyną osobą, która utrzymuje bajki o prestiżu i nauczaniu uczelni, w które już od dawna nikt nie wierzy.

Sam tytuł inżynieria jest guzik wart, większość i tak skończy na utrzymaniu ruchu lub na jakimś przedstawicielskie handlowym i tu nie ma co się oszukiwać - takie są realia.
Jak ktoś myśli, że na uczelni też go nauczą nie wiadomo czego - to powodzenia.

Podejmować dalszego tematu z resztą z tobą nie zamierzam, jak na razie wciskasz nam tu bajki na prawo i lewo, propagując przy okazji teorie, które nie wiem czy są bardziej śmieszne czy po prostu nieprawdopodobne.
EOT z mojej strony - kto ma mózg, sam się zastanowi co jest dla niego dobre.

Cytat:Krzywy To teraz żeby być bezrobotnym to jeszcze trzeba mieć jakieś zagraniczne certyfikaty? Do czego to teraz już doszło...

Ke?
Znawca widzę się znalazł, do tego zacny rocznik 95, w sumie o ile mnie pamięć nie myli - to Ty byłeś tym naiwniakiem, który stawiał na "poziom" i "prestiż" jakiegoś śmiesznego LO? Szczerbol
Cóż jeżeli się pomyliłem to przepraszam, a jeżeli dobrze zapamiętałem - to życzę miłego dnia, nie będę dyskutował z kimś, kto nie ma swojego rozumu, tylko łyka propagandę jak leci.

A swoją drogą:

Cytat:Wszystko od podstaw?

niemal wszędzie można znaleźć informacje o dobrym przygotowaniu teoretycznym polskich inżynierów...i zerowym praktycznym - przez co nie chcę się ich zatrudniać, uczenie kogoś od postaw nie leży w interesie pracodawcy - to już nie te czasy, że szkolimy i zatrudniamy jednego człowieka na lata.

Życzę miłego dnia.
YES
WE
CAN
(14.05.2013, 20:00)Edward Elric napisał(a):
Cytat:Krzywy To teraz żeby być bezrobotnym to jeszcze trzeba mieć jakieś zagraniczne certyfikaty? Do czego to teraz już doszło...
Ke?
Znawca widzę się znalazł, do tego zacny rocznik 95, w sumie o ile mnie pamięć nie myli - to Ty byłeś tym naiwniakiem, który stawiał na "poziom" i "prestiż" jakiegoś śmiesznego LO? Szczerbol
W moim nicku przeczytałeś 1995 i już mnie po tym oceniasz, to ile mam lat o czymś przesądza, ma to jakieś znaczenie w naszej dyskusji? Jeśli uderzasz w mój wiek pokazuje to Twoją infantylność, bo zamiast dyskutować ze mną na poziomie dajesz mi do zrozumienia, że mam tylko osiemnaście lat i nie mam nic do powiedzenia. Tylko własnie dlaczego? Tobie brakuje argumentów i ucinasz dyskusje?
Z pamięcią też widzę kiepskawo.

Dalej już jest tylko gorzej, bo sprowadzasz dyskusję do piaskownicy, a nawet rynsztoku.
(14.05.2013, 20:00)Edward Elric napisał(a): Cóż jeżeli się pomyliłem to przepraszam, a jeżeli dobrze zapamiętałem - to życzę miłego dnia, nie będę dyskutował z kimś, kto nie ma swojego rozumu, tylko łyka propagandę jak leci.
Ten tekst już rodem prosto z piaskownicy, więc nie wymaga chyba komentarza...
Propagandę łyka chyba ktoś inny i coś innego też chyba łyka - sądząc po tym co napisał.
Tobie życzę miłego wieczoru, pełnego refleksji nad swoją egzystencją.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
AtEE dobrze, żw CERN nie wiedzą tego co Ty o PW, bo pełno tam absolwentów EiTI. Także w innych miejscach na świecie. Nie wiem jakie masz pojęcie o EiTI i o tym czego się tam uczy, ale wygląda na to, że niewielkie. Zacznij leczyć kompleksy, bo do niczego nie dojdziesz ze swoim podejściem. Skończ EiTI, wtedy pogadamy.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
matura polski 2013 forum dyskusjiakademiki zut opiniealimenty akademikbioinformatyka+zut+opiniematura 2013 forumnieparzysty wynik z angielskiego maturaodsiew na mechanice i budowie maszynpołówki punktów na maturze 2013studia 2013/14 a matura