Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów

RE: Matura 2013 [wydzielone] - dyskusja odnośnie studiów
(23.05.2013, 19:17)Edward Elric napisał(a): Tia, twoich "oh i ahów", na temat dolnomieszczańskich liceów nie da się zapomnieć.

Doprawdy? Twoje zrozumienie dalej kwestionuję...

(23.05.2013, 19:17)Edward Elric napisał(a):
Cytat: Najpierw były doczepki do mojego wieku
Bo w sumie to wystarczający argument - przepracowałeś chociaż 1 dzień w swoim życiu?
Niestety nie jest to wystarczający argument. Z tym czy przepracowałem jeden dzień bardzo mnie rozbawiłeś. Nie uważam, że muszę Ci się z tego tłumaczyć, ale akurat na ten temat bardzo chętnie opowiem. Co więcej zapraszam do mnie - będziesz mógł na żywo zobaczyć jak wygląda u mnie praca. Dodam, że na niejedną rzecz w swoim życiu zapracowałem i bynajmniej nie była to butelka coli czy paczka ciastek.
Tak więc strzał zupełnie nietrafiony.

Co do inżynierów to nie muszę daleko szukać, bo już praktycznie na swoim podwórku mam przykłady, że tak jak piszesz nie jest. Ty próbujesz mi coś wcisnąć, a jako że mam inne zdanie to jestem do dyskusji nieodpowiedni, za młody, etc.
Nie wiem jak inni, ale jeśli mam kontakt z kilkoma osobami, wiem na co dzień jak żyją, co robią i ile zarabiają, a ktoś próbuje mi powiedzieć, że jest odwrotnie to przykro mi, ale zgodzić się nie mogę.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Cytat:Dodam, że na niejedną rzecz w swoim życiu zapracowałem i bynajmniej nie była to butelka coli czy paczka ciastek.
Tak więc strzał zupełnie nietrafiony.

W takim razie zwracam honor, chociaż też zależy o jakiej pracy mowa.
Dorabianie a etat to nie jest to samo, chociaż oba są kiepskie tak czy siak - najlepiej "na swoim", ale to trzeba mieć warunki i plan...i mniejsze gnębienie ze strony państwa ( ahh te gigantyczne podatki... ).

Cytat:Co do inżynierów to nie muszę daleko szukać, bo już praktycznie na swoim podwórku mam przykłady,

I w tym problem - nie wolno opierać się tylko na skali mikro.
Ważniejsza jest skala makro, co nie znaczy, że mikro też należy całkowicie ignorować - ale to nie priorytet.
Ja swoje wywody opieram zarówno na skali makro i mikro - tym sposobem margines błędu jest niski, poza tym odnoszę wrażenie, że w realia się nie wgłębiasz - a to błąd.
Inaczej jest z przemysłem automatycznym we Wrocławiu i okolicach, inaczej w reszcie Polski - co nie znaczy, że we Wrocławiu jest też jakoś super - bo większość absolwentów i tak albo zbija bąki, albo pracuje poza zawodem.

Zresztą - swoje zdanie przedstawiłem tutaj jasno, ani nie demonizuje studiów ( bo papier mgr. jest potrzebny + dają pewne podstawy ), ani ich nie wychwalam ( głównie dlatego, że dużo teorii - mało praktyki + ciągłe uśrednianie poziomu żeby masy mogły zdać czy xxx poprawek ), szczególnie konkretne uczelnie jak Atkoneton - bo to jest nieco śmieszne, a PW żadnym bogiem politechnik nie jest, ogólnie polskie uczelnie nie powalają.
Większość ludzi i tak skończy średnio, pewni skończą dobrze - jak to w życiu, baa skala makro z byle jakiego sektora pokazuje, że zawsze mniej część absolwentów znajdzie dobrą prace, chociaż ta większość też na swoje życzenie.
Ostatnio rozbawiła mnie pewna kandydatka na FiR, twierdząc że wybiera dobrą uczelnie i pewny fach "księgowość", żeby nie być bezrobotną więc na "jakieś WSB" nie pójdzie...wszystko niby fajnie, ale bardzo łatwo znaleźć informacje, że akurat księgowość - jest najlepsza na WSB, państwowe uczelnie mają to kiepsko wyłożone, nawet na SGHu. Wesoły
Niby "student" ( ELYTA! ), a nawet prostej informacji nie chcę mu się znaleźć, bo lepiej łyknąć propagandę, że uczelnia prywatna jest winna całemu złu tego świata.Oczko

PS: chcę ktoś przepis na pizze?
Zaręczam, że było dobra. :D
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Edward Elric - nie wiem, czy celowo, czy specjalnie, ale zmieniasz sens mojej wypowiedzi. Pisałem o jednym, konkretnym wydziale na PW. Wiem, że trudno Ci to uznać, bo psuje to Twoją teorię, ale takie są fakty. Możesz zaklinać, rzeczywistość ale i tak jej nie zmienisz.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Studenci od wielu lat przestali mieć jakiekolwiek znaczenie - pomijam przedmioty ściśle techniczne gdzie wykładowca (dobry!) potrafi zdziałać cuda. Reszta kierunków obecnie to jedynie produkcja papierków, nic więcej.

Miałem okazję studiować na paru uczelniach i jednocześnie pracować na zlecenia w dziedzinie która mnie interesuje. Głowa mała co się dzieje. Może nie wszędzie tak jest ale obecnie 90% studentów jakich spotykam uważa siebie za bóg wie kogo z wiedzą ocierającą się o geniusz. Od roku pracuję dorywczo jako programista / webmaster / marketingowiec i przez ostatnie 4 miesiące pracowałem w Techlandzie mając okazję napatrzeć się na studentów wypuszczanych z uczelni. Masakra. Ja bez wykształcenia kierunkowego mając jedynie doświadczenie wiedziałem więcej na tematy języków których nie widziałem na oczy a których znajomość oni oceniali u siebie na 8/10.

Przepraszam bardzo, ale kiedy ktoś przychodzi do pracy jako programista i ocenia swoją wiedzę na 8/10 oraz oczekuje pensji w wysokości czterokrotności pensji minimalnej (!!!) a jest dopiero po studiach - powinien być naprawdę dobry. Miałem (wątpliwy) zaszczyt poznać osobę która domagała się blisko 6 tysięcy miesięcznie za pracę programisty a nie znała różnicy między klasą abstrakcyjną a interfejsem. Litości.

Nie generalizuję, przynajmniej staram się tego nie robić ale obecnie coraz bardziej widzę że studia to ślepa uliczka w większości wypadków. Wiele zależy od samego studenta i nie wyobrażam sobie by w jakiejkolwiek sytuacji zdanie "uczelnia zagwarantuje mi pracę" było poprawne.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(23.05.2013, 20:46)Edward Elric napisał(a): W takim razie zwracam honor, chociaż też zależy o jakiej pracy mowa.
Chodzę do szkoły więc praca tylko po szkole i w soboty (jakaś fucha) i w wakacje coś poważniejszego. Niemniej jednak jaka by ona nie była to jest pracą, gdzie się pracuje i zarabia.

(23.05.2013, 20:46)Edward Elric napisał(a): I w tym problem - nie wolno opierać się tylko na skali mikro.
Oczywiście, ale mój przypadek nie jest całkowicie odosobniony.
Na przykład rozmawiając z pewnym poważnym człowiekiem z tego forum, z innej części Polski jego zdanie było podobne. Przypadek? Nie sądzę.

(23.05.2013, 20:46)Edward Elric napisał(a): bo papier mgr. jest potrzebny + dają pewne podstawy
Co to jest mgr. ?
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
At Łukasz1995 - prawdopodobnie chodzi o papier magistra.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Jak już rozmawiamy o studiach, jakie uczelnie techniczne stoją na poziomie? Interesują mnie głównie te na północy i w środku kraju, południe mnie nie interesuje, jak i Warszawa - za duża. W sumie wiem, że PG i Akademia Morska w Gdyni są dobrymi uczelniami, ale co jeszcze?
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Politechnika Poznańska, ZUT Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Akademia Morska w Szczecinie > W Gdyni. (Lepszy sprzęt, nieco lepiej tłumaczone przedmioty, więcej ofert pracy, lepsze szkolenia) Mam znajomych + sam tam przez pewien okres byłem (zanim nie przeniosłem się do oficerki). No chyba że brakuje ci jakiegoś kierunku (bo na AM Sz. jest ich dość ograniczona ilość w porównaniu z Gdynią). Ale mechatronikę i mechanikę tamtejszą to polecam!

Co do ZUTu to ci go odradzam. (jeszcze kilka lat temu trzymał poziom. Ale w obecnym stanie zbiera dużo negatywnych opinii)

A jeśli mam coś polecać to:
PG, PP, AMS i PŁ (jest nieco niżej od Warszawy, ale uczelnia jest znośna)
♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣♦♣
No właśnie myślę o Poznaniu właśnie, kwestia czy się dostanę i jakie są koszta stancji, bo nie mam pojęcia jaką mam szansę na akademik, wg. mnie dużą, ale nie wiem jak wygląda to w praktyce.

Atedit: Czym jest AMS? Szczerbol
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
matura polski 2013 forum dyskusjiakademiki zut opiniealimenty akademikbioinformatyka+zut+opiniematura 2013 forumnieparzysty wynik z angielskiego maturaodsiew na mechanice i budowie maszynpołówki punktów na maturze 2013studia 2013/14 a matura