Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Mikrofon nie działa - windows 10

Mikrofon nie działa - windows 10
Cześć, mam nowy komputer z systemem windows 10 i za nic w świecie nie mogę używać na nim mikrofonu. Urządzenie jest włączone w ustawieniach, ustawione jako domyślne i zaznaczone nasłuchiwanie, prywatność też mam zezwoloną, a mikrofon nadal nie działa.. Wpinałem go z przodu i z tyłu komputera jednak bez skutku. Test nie działa, a jak próbuję na ts3 test dźwięku to nic się nie dzieje. Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Mikrofon nie działa - windows 10
Jaki to mikrofon? Jaka płyta? Sterowniki audio wgrane? W którą wtyczke wkładasz?
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3466Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Mikrofon razem ze słuchawkami: JBL TUNE 110
Płyta: ASrock B450M PRO4
Sterowniki: Własnie pobrałem z oficjalnej strony asrock'a, mam folder ze sterownikami tylko czy musze go gdzies przeniesc? Bo w tej chwili jest w pobranych
A próbowałem wkładać w oba jacki z przodu komputera i rózowy z tyłu w płycie głownej
Dodam, że słuchawki i mikrofon są na jednym kablu ( steelseries siberia v2 też nie działają więc raczej nie wina słuchawek)
(29.11.2020, 13:42)Lambert napisał(a): Mikrofon razem ze słuchawkami: JBL TUNE 110
Płyta: ASrock B450M PRO4
Sterowniki: Własnie pobrałem z oficjalnej strony asrock'a, mam folder ze sterownikami tylko czy musze go gdzies przeniesc?

Trzeba je zainstalować, bo z tego co napisałeś to chyba tego nie zrobiłeś, i potem często ustawić źródło dźwięku dla mikrofonu i słuchawek. Daj screena z Device Manager (Menadżer Urządzeń).
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3466Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
Ale czekaj. Te słuchawki co podłączasz mają 1 jacka który obsługuje zarówno wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonowe ( combo jack ). Płyta którą posiadasz nie ma portu combo a zwykłe wejście na mikrofon i wyjście na słuchawki. Jak chcesz aby to działało musisz załatwić sobie combo jack spliter ( ok 20 zł ) i podłączyć wejście do wejścia i wyjście do wyjścia.
Zainstalowałem te sterowniki, ale chyba je miałem, bo instalator najpierw je usunął, a potem zainstalował na nowo. Wrzucam screen.
Aht - próbowałem kiedyś użyć słuchawek z jackiem osobno od mikrofonu i słuchawek (steelseries siberia v2) i bez rezultatów.

Załączone pliki Miniatury

Sterownik pobierasz - odłącz kabel sieciowy - odinstaluj stary sterownik - zainstsluj sterownik - podłącz kabel sieciowy.
Robisz tak bo inaczej Win10 może pobrać Ci śmieci a nie konkretny sterownik. Idz do kumpla, i sprawdź słuchawki, ale skoro piszesz że ani jedne ani drugie, to coś ze sterownikiem audio nie tak.

Tutaj masz sterownik - https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/#Download

Na kablu w słuchawkach SS Siberia V2 masz przełącznik micro on/off i głośności, ale ogarnij sterownik najpierw.
Kupiłem tą przejściówkę i mikro chyba działa, słuchawki też tylko coś chyba mi nie styka (na tej przejściówce) bo trzeszczy i ogólnie są problemy, ale ts3 pokazuje, że jest dźwięk na mikrofonie. Przez to muszę kupić jakieś sluchawki - polecicie jakieś nauszne za 200/250zł? Chyba z dwoma jackami najlepiej żeby nie mieć problemów skoro wszystko git. Moze Corsair HS50 Pro Stereo Carbon?
Dobra, kupiłem słuchawki i działa. Nie wiem czy przez ustawienia czy słuchawki nie grało, ale już jest okej. Dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie! Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne