Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Mobo Asusa nie czyta karty graficznej

Mobo Asusa nie czyta karty graficznej
Witam zwracam się z prośbą o pomoc z dwoma MOBO Asusa modele P5B i P5GZ-MX a mianowicie nie czytają mi karty graficznej a grafika to Gainward BLISS 8800GT 512MB. Tyle wiem że wejścia są na 100% sprawne jak i karta graficzna ponieważ korzystam z niej w innym komputerze. Wyczytałem w internecie że czasami wystarczy reset biosu tak też zrobiłem (bez zasilania wyjęta bateria na ok. 10min) i nic mi to nie dało. Zasilacz również działa bo wykorzystuje go w innym komputerze, kondensatory również wyglądają dobrze. Na P5GZ-MX odpala się obraz po prostu na wejściu od zintegrowanej karty graficznej zamiast normalnie i puszcza na nim takie coś [Obrazek: 20140416-215734.jpg] . Wydaje mi się że to normalne uruchomienie po resecie biosu ale może coś mi przemkło koło oka Niestety nie wiem w czym tu może leżeć problem Wpieniony
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Mobo Asusa nie czyta karty graficznej
Jaki masz zasilacz?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
I - czy na pewno nie zapomniałeś podpiąć dodatkowego zasilania do grafiki?
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!! Zrozumiano?! || Komputery robiego

[Obrazek: K3jq35I.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Karta podłączona na sto % dwa razy sprawdzam zawszeOczko #2381 lpk2-25 2*sata 420v zasilacz o ile sie nie myle jest na czarnej liscie ale mi juz troche trzyma i problemow z nim nie mialem
Trzeba sprawdzić na innym (markowym) zasilaczu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Fever niby firmowy ale z czarnej listy również na nim nie działa
Tak, Fever jest z czarnej listy, musisz załatwić jakiś markowy zasilacz.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Nie mam skąd niestety a nie wiem czy mi się opłaci go kupić skoro to może nie być przyczyna bo na płycie gigabyta na zasilaczu z czarnej listy wszystko działa poprawnieKwaśny
I tak dobrze byłoby go zmienić, bo 8800GT żre dużo prądu, a korzystanie z komputera na tak mizernym zasilaczu to wręcz igranie z ogniem.
Wykonaj aktualizację biosu w obu płytach do najnowszej wersji (zrób to na markowym zasilaczu, aby przypadkiem nie uceglić płyty głównej). Poza tym - speaker systemowy, czy wydaje on jakieś dźwięki?
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!! Zrozumiano?! || Komputery robiego

[Obrazek: K3jq35I.png]
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne