Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Modem Huawei znika

Modem Huawei znika
[Obrazek: 2nHm0F5.png]

Po kliknięciu w Autorun.exe Modem znika z Mojego komputera i wyskakuje błąd (brak dysku czyli modemu).
Modem fizycznie jest w urządzeniach podłączonych zaś nie ma go w kartach sieciowych.
Chcę zainstalować software z tego modemu lecz nie mogę.
Proszę o pomoc
2 dni męki sprawdzany na innym komputerze i jest to samo!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Modem Huawei znika
(11.06.2014, 13:50)Areucas napisał(a): [Obrazek: 2nHm0F5.png]

Witaj
Kliknij na "otwórz i pokaż pliki" Znajdź setup.exe i uruchom.
Plik "setup" może być w podfolderze "Internet Manager" (nie podałeś typu modemu)
Możesz to również zrobić z Exploratora Windows.

I tyle
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(11.06.2014, 17:02)Miroslawek05 napisał(a):
(11.06.2014, 13:50)Areucas napisał(a): [Obrazek: 2nHm0F5.png]

Witaj
Kliknij na "otwórz i pokaż pliki" Znajdź setup.exe i uruchom.
Plik "setup" może być w podfolderze "Internet Manager" (nie podałeś typu modemu)
Możesz to również zrobić z Exploratora Windows.

I tyle

Nie ma takich folderów. Modem Huawei 353..s-2.
[quote='Areucas'

[/quote]

Co się dzieje po kliknięciu "otwórz i pokaż pliki".
Nie ruszaj autorun,exe, służy on do stworzenia procedury uruchamiania modemu razem Windowsem. Czy w eksploratorze widać katalog modemu?
Opisz raz a dobrze co widzisz i co robisz. Czy próbowałeś zainstalować sterownik, czy modem jest brandowany i.t.d.
(11.06.2014, 20:45)Miroslawek05 napisał(a): [quote='Areucas'

Co się dzieje po kliknięciu "otwórz i pokaż pliki".
Nie ruszaj autorun,exe, służy on do stworzenia procedury uruchamiania modemu razem Windowsem. Czy w eksploratorze widać katalog modemu?
Opisz raz a dobrze co widzisz i co robisz. Czy próbowałeś zainstalować sterownik, czy modem jest brandowany i.t.d.
[/quote]

modem nie jest brandowany. Pliki normalnie są i je widać lecz gdy uruchomie autorun recznie badz automatycznie modem znika. Zainstalował Mobile Partner gdyż w modemie jest ten program. Po zainstalowaniu nadal nie wyszukuje mi modemu nawet gdy nie klikne autorun i pendrive jest widoczny na komputerze. Do tego modemu nie ma w kartach sieciowych . Dodam że mogę wejsc na strone modemu.

A bym zapomniał sterownik wgrywałem przy pomocy pliku driverunistall oraz driver setup wraz z resetowaniem komputera i tak dalej. Problem nadal jest.
[quote
A bym zapomniał sterownik wgrywałem przy pomocy pliku driverunistall oraz driver setup wraz z resetowaniem komputera i tak dalej. Problem nadal jest.
[/quote]

Tu masz najnowszy driver do tego modemu=> http://www.solvusoft.com/pl/update/stero...ub-models/

Oczywiście trzeba DOKŁADNIE odinstalować stary driver za pomocą n.p. Driver Sweeper.
A możesz mi powiedzieć dokładnie do czego mam wgrać ten sterownik? Czy np do urządzenia kompozytowego USB czy do stacji dysku huawei?
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
(12.06.2014, 13:33)Areucas napisał(a): A możesz mi powiedzieć dokładnie do czego mam wgrać ten sterownik? Czy np do urządzenia kompozytowego USB czy do stacji dysku huawei?

Ogarnijmy to wszystko.
Po pierwsze, modem NIE tworzy folderu, więc NIE będziesz go widzieć w exploratorze.
Po wtóre, to co widzisz w expl. jest to folder menedżera połączeń.
Wejdź do panelu sterowania-> menedżer urządzeń, wybierz-> akcja->skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Powinien pokazać się Twój modem z żółtym wykrzyknikiem. Kliknij go i wybierz->właściwości->sterownik -> aktualizuj sterownik. Teraz w oknie, które się pokaże, wybierz opcję-> przeglądaj mój komputer, wskaż folder ze sterownikiem i instaluj Po ponownym przeskanowaniu żółty wykrzyknik powinien zniknąć. Modem jest zainstalowany.Niebieskie światło diody świadczy o tym, że modem jest gotowy do połączenia.

Teraz sprawdź czy w menu start jest menedżer połączeń (u Ciebie może się inaczej nazywać). Kliknij i konfiguruj połączenie wg Twoich preferencji. Jeżeli zaś w menu start nie ma menedżera, znajdź w jego folderze plik oznaczony ikonką menedżera, nie wiem jaka jest w Twoim menedżerze.

I NIE ruszaj tego "autostartu" bo Ci znowu zniknie albo się coś zepsuje.
(12.06.2014, 23:05)Miroslawek05 napisał(a):
(12.06.2014, 13:33)Areucas napisał(a): A możesz mi powiedzieć dokładnie do czego mam wgrać ten sterownik? Czy np do urządzenia kompozytowego USB czy do stacji dysku huawei?

Ogarnijmy to wszystko.
Po pierwsze, modem NIE tworzy folderu, więc NIE będziesz go widzieć w exploratorze.
Po wtóre, to co widzisz w expl. jest to folder menedżera połączeń.
Wejdź do panelu sterowania-> menedżer urządzeń, wybierz-> akcja->skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Powinien pokazać się Twój modem z żółtym wykrzyknikiem. Kliknij go i wybierz->właściwości->sterownik -> aktualizuj sterownik. Teraz w oknie, które się pokaże, wybierz opcję-> przeglądaj mój komputer, wskaż folder ze sterownikiem i instaluj Po ponownym przeskanowaniu żółty wykrzyknik powinien zniknąć. Modem jest zainstalowany.Niebieskie światło diody świadczy o tym, że modem jest gotowy do połączenia.

Teraz sprawdź czy w menu start jest menedżer połączeń (u Ciebie może się inaczej nazywać). Kliknij i konfiguruj połączenie wg Twoich preferencji. Jeżeli zaś w menu start nie ma menedżera, znajdź w jego folderze plik oznaczony ikonką menedżera, nie wiem jaka jest w Twoim menedżerze.

I NIE ruszaj tego "autostartu" bo Ci znowu zniknie albo się coś zepsuje.

[Obrazek: G45i2Kk.png]

Brak jakichkolwiek wykrzykników (również po rozwinięciu) i innych pierdół. Może fakt że to jest Windows 8 coś zmienia (ogólnie wiem o co ci chodzi lecz po wyszukaniu sprzetu system podsumowuje "Brak nowego sprzętu").
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
W kartach sieciowych nie ma modemu?
W danych wejściowych wątku nie wiedziałem że to jest Win8.

Spróbuj może tego-> http://darmowyinternet.net/forum/temat-i...wnikach_73

Może jakiś użytkownik Win8 będzie miał rozwiązanie problemu, bo ja siedzę na Win7 i być może Win8 ma inne rozwiązania systemowe.

Edit

W trayu masz słupki zasięgu, co masz w oknie połączeń?
Spróbuj mojej metody wykrywania nowych urządzeń.
Otwieram menedżera, wyciągam modem i obserwuję czy coś się zmienia.
Po chwili ponownie wkładam i widzę zmianę. Jeżeli nic się nie zmienia, oznacza to że urządzenie jest walnięte.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
modem huawei wykrywa i znika