Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Modem ZTE ZXDSL 852, a Windows 7

Modem ZTE ZXDSL 852, a Windows 7
Witam
Ostatnio zainstalowałem sobie Windows 7. Internet mam z Orange Freedom 1mb/s, modem ZTE ZXDSL 852. I problem jest taki, że gdy chcę zainstalować aplikację orange freedom wyskakuje mi okno z instalacją modemu, pisze podłącz modem, ja podłączam i nic. Martwy punkt. Kiedy normalnie podpinam modem wyskakuje komunikat, że instalacja sterowników nie powiodła się. Poszukałem trochę i myślę, że może to być związane z niepodpisanymi sterownikami. Nie wiem co robić w domu nie mam internetu teraz piszę tego posta z domu mojego brata.
Z góry dzięki za pomoc.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Modem ZTE ZXDSL 852, a Windows 7
Podaj dokładną wersje systemu operacyjnego.
Napisz która to wersja tego modemu, z dwoma czy 3 lampkami.

Orange Freedom - Windows 7 - ZTE ZXDSL852
Każdy posiadacz internetu Orange Freedom na pewno będzie zaskoczony gdy po instalacji Windows 7 nie będzie miał dostępu do internetu.
Jednak jest na to sposób.
1. W systemie nie mogą być zainstalowane sterowniki do modemu ZXDSL852. Jeśli są odinstalowujemy je, a także aplikacje z pakietu Freedom.
Konieczne jest aby po wejściu do opcji "Odinstaluj programy" w "Panelu sterowania" nie widniał tam żaden wpis zawierający w nazwie ADSL lub Orange Freedom. Jeśli nie możemy odinstalować oprogramowania bądź sterowników należy przywrócić system do momentu przed pierwszym zainstalowaniem jakichkolwiek sterowników od internetu. Jeśli to nie pomoże konieczny jest format systemu. SYSTEM MUSI BYĆ CZYSTY!
2. Pamiętajmy aby modem był odłączony do momentu aż system poprosi o jego podłączenie.
3. Uruchamiamy ponownie komputer ale zaraz po jego włączeniu (ekran biosu) wciskamy klawisz F8 aby uzyskać dostęp do opcji "Tryb awaryjny" itd., gdzie na końcu listy jest opcja "Wyłącz wymuszanie podpisu sterowników". Strzałkami wybieramy tą opcję i dajemy Enter.
TRYB TEN JEST KONIECZNY DO ZAINSTALOWANIA STEROWNIKÓW.
Po włączeniu komputera musimy wykorzystać archiwum ze sterownikami do Windows Vista do pobrania z linku poniżej (archiwum pobieramy u kolegi bądź na innym komputerze i przenosimy na pendrivie do naszego komputera), a następnie rozpakowujemy.
http://www.orange.pl/binaries/o/map/ak/s...ikacja.zip
4. Wchodzimy do wypakowanego folderu Drivers i szukamy pliku "setup.exe". Klikamy prawym przyciskiem myszy, wybieramy opcję "Właściwości", a nastęnie zakładkę "Zgodność", gdzie zaznaczmy "Uruchom ten program w trybie..." i "wybieramy Windows Vista", na koniec potwierdzamy OK.
5. Ponownie klikamy prawym przyciskiem na "setup.exe" i wybieramy "Uruchom jako administrator".
6. Po chwili powinno pojawić się okienko informujące, iż należy podłączyć modem. Jeżeli po około minucie okienko nie pojawi się należy ponawiać krok 5 aż do momentu ukazania się okienka.
7. Po podłączeniu modemu następuje instalacja jego sterowników. System zapyta nas czy chcemy zainstalować niepodpisane sterowniki. Odpowiadamy że tak. Jeżeli po około minucie okienko z zapytaniem nie pojawi się należy powrócić do kroku 5.
Możliwe jest, że ujrzymy także komunikat o błędzie podczas instalacji jednak klikamy "Zamknij" i nie przejmujemy się tym.
8. Na pulpicie powinna pojawić się nowa ikonka dwóch komputerów, która w nazwie będzie posiadać napis DSL.
W "Menadżerze urządzeń" pojawią się dwa nowe elementy ADSL Modem i w zakładce karty sieciowe element WLAN ADSL Port (nazwy są przybliżone i mogą się nieznacznie różnić), które nie powinny posiadać wykrzykników opok ikonek.
9. Teraz po kliknięciu w ikonkę na pulpicie pojawi się okienko w którym wpisujemy swój login i hasło, a następnie wybieramy "Połącz" i cieszymy się internetem Orange Freedom w Windows 7..
10. Pamiętajmy, że dopóki nie ukażą się podpisane cyfrowo sterowniki do modemu ZXDSL852 dla systemu Windows 7, każde uruchomienie komputera może się wiązać z koniecznością wyboru trybu "Wyłącz wymuszanie podpisu sterowników" poprzez wciskanie klawisza F8 podczas włączania komputera aby sterowniki od modemu zostały zaakceptowane przez system.
Na koniec dodam, że istnieje możliwości podpisania sterowników samemu odpowiednim programem - sposobu tego jednak nie próbowałem. Ewentualne zahibernowanie zamiast wyłączenie komputera może pomóc ominąć konieczność wybierania opcji "Wyłącz wymuszanie podpisu sterowników".
Możesz spróbować również zainstalować sam sterownik i utworzyć połączenie szerokopasmowe .

Jednak jeśli masz ten modem na gwarancji to go wymień na router ADSL w salonie Orange, albo kup sobie nowy w sklepie, a ten router może Ci się kiedyś przydać. W każdym razie instalacja i podłączenie tego modemu to może być prawdziwa "droga przez mękę";). Z doświadczenia wiem że nawet jak się uda go zainstalować, to może rozłaczać połączenia, trzeba jeszcze wyłączyć tryb oszcz. energii USB, z czasem po pobraniu kolejnych poprawek Windowsa są kolejne problemy, nie mówiąc już o degradacji systemu, który może znacznie spowalniać obsługując ten sterownik. Jeśli modem jest Ci niepotrzebny to możesz sprzedać na aukcji, napewno jakiś chętny się znajdzie.

P.S. Wykorzystano fragmenty tekstu ze strony: https://sites.google.com/site/marcelcybu...-windows-7
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
Dzięki za cenną poradę, trochę się od wczoraj zmieniło, więc przybliżę co mam teraz. Przeinstalowałem system znowu na xp, sterowniki się zainstalowały wszystko się połączyło, włączam przeglądarkę i co? Żadna strona nie chce się wczytać. Nie da się nic z tym zrobić to dzwonię na infolinię do działu technicznego i nikt nie odbiera. Straciłem prawie 10 zł. Dzwonię do działu promocje, nie czekałem nawet minuty jak ktoś odebrał. Przekierowali mnie na dział techniczny po opisaniu problemu stwierdzili, że trzeba modem wymienić. No to jadę dzisiaj do salonu wymienili mi na modem Siemens A100. Instaluję, łączę się wszystko ok. No to wbijam tutaj i wszystko opisuję.
I teraz, żeby nie zakładać nowego wątku zapytam się tutaj. Czy ten modem (Siemens A100), będzie kompatybilny z Windows 7? Z góry dzięki za odpowiedź.

PS. Wgl. to orange to wielkie gówno od samego początku problemy mam. Tylko problem w tym, że mieszkam na wsi i wyboru dużego w sprawie internetu nie mam Smutek
Naucz się kultury przy pisaniu i nie narzekaj na operatora swego, bo możesz mieć gorszegoOczko

Trzeba ściągnąć sterowniki ze strony operatora.
Zainstalować z odp. folderu klikając na SETUP najlepiej jako ADMIN
Nic sie nie pojawi, podłaczyć wtedy modem.
Kolejnym krokiem jest dodanie polączenia. Klikamy na ikone która pojawiła sie na pulpicie po instalacji modemu i wpisujemy nasze dane i klikamy połącz, oczywiście połączenie bedzie nieudane więc od razu możemy nacisnąć ANULUJ.
w Menedżerze urządzeń w Karty sieciowe , klikasz 2 razy na WAN/ATM...
w zakładce PPP zmień opcje na w zakładce PPP VCMUX (RFC2516 + RFC1483)
Klikasz OK, wpisujesz numer telefonu (zależnie od operatora)
teraz juz tylko zostało zmienić numer telefonu w ustawieniach połączenia.
Więc wchodzimy kolejno w Start > Panel Sterowania > Opcje internetowe > Połączenia > Ustawienia > Właściwości
i zmieniamy numer telefonu na 0,35
Mogłem coś pomylić, bo niemam jak sprawdzić, ale powinno działaćOczko
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
Dzięki, wypróbuję to :D
A co do tego operatora to sam byś się zezłościł jakbyś miał to co ja mam z nimi Język
Ja nigdy się nie złoszczę i nie przeklinam, stosuję technikę ciepłego słowa i 8 uśmiechów na dzieńOczko
Powodzenie życzę, a jak masz tracić kasę na Orange, to lepiej mnie wyślij i dzwoń do mnie.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
zte zxdsl 852 windows 7modem zte zxdsl 852 windows 7sterowniki do modemu zte zxdsl 852 windows 7instalacja zte zxdsl 852 windows 7zte zxdsl 852 sterowniki windows 7orange freedom zte zxdsl 852 windows 7modem zte zxdsl 852zte zxdsl 852 windows 7 sterownikisterowniki modem zte zxdsl 852orange freedom sterowniki windows 7