Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Modem do mieszkania z ogrodem, dwa komputery i dwa telefony - jaki modem wybrać?

Modem do mieszkania z ogrodem, dwa komputery i dwa telefony - jaki modem wybrać?
1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: 
Tyle, ile będzie warto.

2.Typ łącza: 
Prawie na pewno Netia, jeśli nie ona to w okolicy jest jeszcze jakiś inny duży dostawca. Będę decydować się na szybkość łącza między 100 a 300 Mb/s.

3.Jakim wtykiem zakończony jest kabel: 
RJ-45

4.Liczba komputerów do podziału: 
Naraz do sieci nie będą podłączone więcej niż dwa komputery i dwa telefony.

5.QoS:
Nie zaszkodzi.

6.Podział pasma:
Telefony i jeden komputer na nie więcej niż jest potrzebne do YouTube'a w 1080p, reszta na drugi komputer.

7.Dodatkowe wymagania:
Brak.

8.Do czego będzie wykorzystywane urządzenie: 
Wprowadzam się do mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych, do którego przynależy ogród o powierzchni 110 metrów kwadratowych, który przylega do dwóch ścian na kształt litery L, więc można założyć, że całość to kwadrat o boku 13 metrów. Do komputera, który będzie miał największy apetyt na przepustowość router będzie podłączony kablem, a reszta będzie się łączyła przez WiFi. Chciałbym, aby na terenie mieszkania internet odbierał doskonale, a w ogrodzie wystarczająco.

9.Ile pięter będzie musiał ew. obejmować zasięg*: 
Jedno.

10.Sprzęt który aktualnie posiadam:
Żaden. 

Mam pewne wątpliwości odnośnie tego, jakiego kalibru sprzętu potrzebuję. Czy wystarczy mi coś prostego jak TP-LINK TL-WR841N czy warto jest dopłacić do czegoś pokroju TP-LINK TL-WR1043ND czy TP-LINK Archer C1200. Wszystkie z nich oferują w którymś ze standardów 300 Mb/s, ale słyszałem, że standard standardowi nierówny i są inne zmienne, które warto brać pod uwagę przy wyborze routera. Czytałem, że router obsługujący IEEE 802.11ac to mus do takich przepustowości, ale nie wiem czy nie byłby to overkill do moich potrzeb. Jaki router, drodzy forumowicze, zaspokoi moje potrzeby przepustowości i zasięgu? Czy wystarczy coś w okolicach stu złotych czy powinienem zainteresować się czymś droższym i jeśli tak to czego powinienem szukać w takim routerze?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Modem do mieszkania z ogrodem, dwa komputery i dwa telefony - jaki modem wybrać?
Uwielbiam pytania "Czy warto dołożyć". To zależy od ciebie. Precyzyjnie określ swoje wymagania i wybierz model, które je spełnia.

100-300 Mb/s nie jest precyzyjnie. 100 Mb/s to prędkość którą w teorii obsłuży nawet Lite N ale dla pewności przyda się Full N. 300 Mb/s to już granica dla N, różnie może być. W każdym razie AC jest przyszłościowy i myślę że warto się nim zainteresować. Tym bardziej że urządzenia obsługujące AC są stosunkowo niewiele droższe a zwykle są bardziej rozbudowane. Z drugiej strony prawdopodobnie nie skorzystasz z absolutnej większości funkcji.
Bądź miły dla osoby która próbuje ci na forum pomóc, tym bardziej że robi to bezpłatnie w swoim wolnym czasie.

Pomogłem? Wciśnij przycisk "POMÓGŁ", Ciebie nic to nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszego działania!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Modem do mieszkania z ogrodem, dwa komputery i dwa telefony - jaki modem wybrać?
Myślałem, że byłem dość precyzyjny, jeśli chodzi o moje potrzeby i wylewnie opisałem warunki, w których router będzie użytkowany.

Jedyne miejsce, w którym nie byłem szczegółowy to prędkość internetu, gdzie określiłem widełki, ponieważ ta informacja nie jest mi jeszcze znana. Netia kończy dopiero kłaść kable w moim mieszkaniu i nie przedstawiła mi pełnej oferty. Takie, a nie inne widełki wynikają z tego, że założyłem iż taka przepustowość może być dostępna w mojej okolicy i zapewne zaspokoi moje potrzeby.

Twoja odpowiedź, szczególnie biorąc pod uwagę to, co napisałeś w stopce o uprzejmości, jest naprawdę nieuprzejma, gdyż ilość i sposób udzielenia przeze mnie informacji w poście jest daleki od zdawkowego "daj pan internet, chce żeby na wsi odbierał i wszystkie gry żeby działały".
No i w którym miejscu byłem nieuprzejmy? Zauważyłem że pytanie "czy warto dołożyć" powinien zadać sobie sam użytkownik oraz że prędkość jest nieprecyzyjnie podana.

W kolejnej części wypowiedzi stwierdziłem że niezależnie od prędkości warto wybrać model z WiFi w standardzie AC.
Bądź miły dla osoby która próbuje ci na forum pomóc, tym bardziej że robi to bezpłatnie w swoim wolnym czasie.

Pomogłem? Wciśnij przycisk "POMÓGŁ", Ciebie nic to nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszego działania!
*
Jasno określiłem swoje wymagania, napisałem, że pieniądze nie są problemem, ale nie mam zamiaru niepotrzebnie nimi szastać i spytałem się, ile muszę najmniej wydać, aby router spełnił opisane wymagania i poprosiłem o radę w kwestii wyboru modelu oraz funkcjonalności, które mogą mi się przydać.

Pytania "Czy warto dołożyć?" są jak najbardziej na miejscu, gdy wymagania są określone. *

* Nie związane z tematem usunięto
Lexan
(28.08.2017, 14:37)dominikskop napisał(a): 1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: 
Tyle, ile będzie warto.

2.Typ łącza: 
Prawie na pewno Netia, jeśli nie ona to w okolicy jest jeszcze jakiś inny duży dostawca. Będę decydować się na szybkość łącza między 100 a 300 Mb/s.

ASUS RT-AC68U
Podłączasz, konfigurujesz i zapominasz że masz.

A tak na marginesie to potrzebujesz routera, a nie modemu.
Modem da ci Netia, a może nawet modemo-router i nie będziesz musiał kupować.
Jak już będziesz miał internet podłączony to dopiero zadaj pytanie co ci jest potrzebne.
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
Modem w nazwie wątku to pomyłka, cały czas piszę o routerze. Wiem, że modemo-router jest dostarczany przez Netię, bo już korzystałem z ich usług, ale udostępniane przez nich urządzenie pozostawiało nieco do życzenia w kwestii kultury pracy, więc szukam dodatkowego routera.

Co do wspomnianego przez Ciebie routera to nie wydaje mi się, abym potrzebował czegoś za ponad pół tysiąca złotych, gdyż pewnie będę zadowolony ze sprzętu sporo tańszego.

Jak już wcześniej pisałem, szukam najtańszego, dobrego sprzętu, który zaspokoi moje potrzeby. Dobry zasięg na terenie mieszkania, wystarczający w ogrodzie, maksymalnie cztery podłączone sprzęty, z czego jeden ma kraść większość przepustowości.
(29.08.2017, 08:05)dominikskop napisał(a): Jak już wcześniej pisałem, szukam najtańszego

Gdzie to napisałeś ?

Popatrz na swój wpis w punkcie pierwszym !
"Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania,
niż głupiec z mądrej odpowiedzi"
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(28.08.2017, 14:37)dominikskop napisał(a): 1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: 
Tyle, ile będzie warto.

*Nie związane z tematem usunięto.
Lexan
Programy: Polecane / Nowe / Inne