Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Modernizacja komputera do 1000zł

Modernizacja komputera do 1000zł
Hej,

Chciałbym sobie na święta lekko zmodernizować komputer [przy okazji instaluję wreszcie Windowsa 7 wiec jest okazja zeby hardware tez troche podrasowac] -> no głównie żeby chodziło więcej gier. Maksymalna kwota jaką mogę na to przeznaczyć to 1000zł. Oto co mam teraz:

CPU: AMD Athlon 64 X2 5600+ [2.9 GHz]
RAM: Kingston 2x2GB DDR2
MOBO: Gigabyte M52L-S3
GPU: NVIDIA GeForce 9600 GT 512Mbytes
HDD: Western Digital 320GB
PSU: Tracer 4life 450 HellFire Silent
Case: Tracer Premium Case XTYLING

Z góry dzięki za pomoc
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Modernizacja komputera do 1000zł
Ja bym stąd nic nie zostawiał, tylko sprzedał za jakieś no nie wiem 500zł (no poza dyskiem oczywiście) (w całości lub na części, na części pewnie więcej, choć tej budy i zasiłki raczej nie sprzedasz samej) i kupiłbym zestaw za 1500zł (wtedy dopiero się pomyśli, jak będziesz wiedział ile masz kasy.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Do wymiany pod pierwszy ogień idzie zasilacz, to na pewno Język
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jak dysk na SATA to warto go zostawić, bo obecnie dyski bardzo drogie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Dobra to ile kasy muszę przeznaczyć, aby kupić komputer [cały, wiadomo zostawiam HDD i może nagrywarkę], który byłby no... po prostu wydajny i z możliwością rozbudowy [żeby nie było takiej sytuacji jak jest teraz ze muszę kupować nowego kompa, bo chce żeby mi nowe gry chodziły].... Nie potrzebuję czegoś super-hiper wydajnego. Byleby po prostu 'po ludzku' chodził i obsługiwał nowe gry na dobrych detalach [mam chrapkę chociażby na Battlefielda].
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
(23.11.2011, 18:15)RaV579 napisał(a): Dobra to ile kasy muszę przeznaczyć, aby kupić komputer [cały, wiadomo zostawiam HDD i może nagrywarkę], który byłby no... po prostu wydajny i z możliwością rozbudowy [żeby nie było takiej sytuacji jak jest teraz ze muszę kupować nowego kompa, bo chce żeby mi nowe gry chodziły].... Nie potrzebuję czegoś super-hiper wydajnego. Byleby po prostu 'po ludzku' chodził i obsługiwał nowe gry na dobrych detalach [mam chrapkę chociażby na Battlefielda].

Planujesz w przyszłości OC?
Jeśli nie planujesz OC to ten zestaw do 1500zł bd okej:
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=59733

Jeśli masz więcej kasy to można wziąć silniejszy zasilacz i lepszą kartę graficzną jeśli nie możesz śmiało brać.
faber est quisque suae fortunae
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Wiesz co ogólnie się w OC orientuję, może trochę 'podkręcę', ale nie jakoś drastycznie.... Hmm myślę że więcej kasy się znajdzie, więc jaki proponujesz zestaw z silniejszym zasilaczem i mocniejszą grafiką?
(23.11.2011, 19:26)RaV579 napisał(a): Wiesz co ogólnie się w OC orientuję, może trochę 'podkręcę', ale nie jakoś drastycznie.... Hmm myślę że więcej kasy się znajdzie, więc jaki proponujesz zestaw z silniejszym zasilaczem i mocniejszą grafiką?

Ile jesteś w stanie dołożyć? Wesoły Ogólnie podaj budżet bd mi łatwiej dopasować odpowiednie komponenty.
Hmm no myślę że z 2000/2500 razem z dźwiękówką... Chodzi mi o to żeby chodziły nowe gry i fajnie wyglądały i żeby był rozwojowy.

Przy okazji polećcie jakąś sensowną kartę dźwiękową do tego, gdyż gram na gitarze elektrycznej i czasem chciałbym coś nagrać itp.

BTW

Do komputera kupuję drugi monitor. Chciałbym go używać równocześnie jako drugi ekran do komputera i ekran dla PlayStation3. Dźwięk z komputera będzie puszczany przez wieżę hi-fi [podłączona karta dźwiękowa do wieży]. Czy mogę podłączyć wieżę do monitora [planuję kupić drugi taki sam -> LG W2361V]? Jeśli tak to czy jestem zmuszony na ciągłe przepinanie kabli czy można to jakoś sensowniej rozwiązać?
(23.11.2011, 19:34)RaV579 napisał(a): Hmm no myślę że z 2000/2500 razem z dźwiękówką... Chodzi mi o to żeby chodziły nowe gry i fajnie wyglądały i żeby był rozwojowy.

Przy okazji polećcie jakąś sensowną kartę dźwiękową do tego, gdyż gram na gitarze elektrycznej i czasem chciałbym coś nagrać itp.

BTW

Do komputera kupuję drugi monitor. Chciałbym go używać równocześnie jako drugi ekran do komputera i ekran dla PlayStation3. Dźwięk z komputera będzie puszczany przez wieżę hi-fi [podłączona karta dźwiękowa do wieży]. Czy mogę podłączyć wieżę do monitora [planuję kupić drugi taki sam -> LG W2361V]? Jeśli tak to czy jestem zmuszony na ciągłe przepinanie kabli czy można to jakoś sensowniej rozwiązać?

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=61601

Taki zestaw proponuję. Bardzo przyszłościowy + możliwość wydajnego OC.

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapis...mp;s=61601
Ewentualnie zamień kartę graficzną na taką, ponieważ są one bardzo zbliżone wydajnościowo [raz wygrywa ta, raz ta]:
http://techplanet.pl/produkty/karty-graf...19702.html

Ten zestaw nie ma dużej możliwości OC ma słabszy procek ale za to silniejszą kartę graficzną, lepszą kartę dzwiękową oraz zasilacz.
Programy: Polecane / Nowe / Inne