Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Modernizacja pc, czy warto zakupić te części?

Modernizacja pc, czy warto zakupić te części?
Witam serdecznie.
Chciałbym zmodernizować swój pc, przeznaczyć chce na to max 1600zł. Interesuje mnie nowa płyta główna, ram, jak i procesor. Nie gram w jakieś wymagające tytuły, więc integra wystarczy mi spokojnie. Obudowę mam z oknem więc chciałbym aby w środku ładnie to wyglądało hehOczko
Czy te części są opłacalne czy coś zmienić może?
- PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE B450 AOURUS ELITE AMD DDR4
- Pamięć RAM Corsair Vengeance RGB PRO DDR4 16GB
- Procesor AMD Ryzen 5 3400G 3.7-4.2 GHz AM4 Vega 11

Z góry dzięki za porady, pozdro Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Modernizacja pc, czy warto zakupić te części?
Nie widzę żadnej potrzeby modernizacji tego zestawu skoro w nic nie grasz. Płyta jest w porządku na fajnym czipie, procesor jest przecież nowiuteńki, do tego dobre RAMy. Nie wiem co byś chciał tu zmieniać, zmiana dla zmiany, czy oczekujesz od zestawu czegoś konkretnego?
Przepraszam, może złe napisałem, te części zamierzam kupić, moje stare są niewymienione ponieważ to istne padaki typu Phenom II x4 etc,
Aa, no to źle zrozumiałem. Phenom II to bardzo dobry procesor, ale ok, jeśli mówisz, że chciałbyś te części, to ok, rozumiem. Masz jakieś inne części na uwadze?

Płyta moim zdaniem jest ok, tak samo procesor. Co do RAMów, są dobre, ale ja wolałbym brać IRDM 3000 MHz 16GB.
Jeśli nie planujesz dorzucać tam żadnej karty dedykowanej, to brałbym Bitfenix 450G do zasilania tego zestawu, ewentualnie jeśli planowałbyś ją dorzucić to Corsair RM550x/Seasonic SSR 600. Co do obudowy to nie mam pojęcia czy coś tam masz czy nie więc Ci nie powiem czy coś nowego kupować, natomiast co do dysków, to brałbym tylko SSD, coś na kościach MLC, na przykład IRDM przynajmniej 250 GB
Zasilacz mam Raider 650W, dysk ssd Corsair modelu nie pamiętam, obudowę Regnum RG2 TG Pure Black. Twój sugerowany ram jest 3000 mhz, ten mój 3200, nie jest on lepszy?
Jeśli masz te części, to spoko, zasilacz dobry, obudowa dobra, ssd też ok. Ten Ryzen obsługuje pamięć o taktowaniu maksymalnym 2933 MHz, owszem możesz próbować OC, ale nie widzę sensu wydawania kasy na szybsze pamięci gdybyś miał OC jednak nie robić.
jest ok , jedynie płytę sugeruje kupić inną + żeby ten proc na b450 zadziałał to ci ktoś musi wsadzić starszy proc i zaaktualizować bios ... np morele za 28zł ma usługę aktualizacji bios .
Zasilacze tacensa są dość kontrowersyjne i ryzykowne ale z 2 strony myślę że i tak przy tak niskim poborze mocy będzie ok.
podaj co masz , bo phenom x4 ze ssd wcale nie jest zawalidrogą i chodzi dość żwawo na codzień . jako że mam porównanie phenoma II x2 , x4 oraz i5 4670k i 8400 to wiem co mówię ... No chyba że masz malutko ramu to też swoje robi

Podaj aktualną specyfikację bo może się okazać że pochopnie postępujesz , a że nie grasz to do codziennego użytku wcale nie trzeba tak dużo jak się niektórym wydaje .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne