Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Moja pierwsza gra w C++

Moja pierwsza gra w C++
Witam wszystkich Wesoły

Jakoś 3 dni temu nabrałem ochoty na naukę języka C++. Przejrzałem kilka kursów, całkiem sporo się z nich nauczyłem.

Wczoraj miałem ochotę napisać taką mini gierkę. Jest to gra... jakby to nazwać, taki Hack'n'Slash w konsoli :D

Zabijamy potwory, zdobywamy doświadczenie, ulepszamy postać, kupujemy nowe bronie.
Dodałbym zapis postaci, ale jeszcze tego nie potrafię zrobić.

Nie jest może to nie wiadomo jak wielka gra, ale może ktoś będzie miał ochotę zobaczyć.

Tutaj screen:
[Obrazek: t3r3.png]

>> Paczka zawiera także projekt oraz pliki źródłowe.
Link do gry: >Kliknij<
Link do skana: >Kliknij<

Zapraszam do pobierania,
Serdecznie Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Moja pierwsza gra w C++
Z tego co widzę na screenie wszystko dość czytelne. Wesoły
Jesteś hardkorem. Serio znam kilkadziesiąt (kilkaset?) osób które uczyły się programować w C, C++ i nikt nie porwał się na zrobienie gry tekstowej.
Chcesz zapisywać postać?
Może warto zrobić zapisywanie do pliku tekstowego? Jeżeli masz np klasę postać i w niej atrybuty, to dodajesz funkcję, która zapisuje to w txt, a później z każdym uruchomieniem będzie wczytywać.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Hmmm jeśli dobrze rozumiem to jakieś 3 dni temu zacząłeś uczyć się C++, a już zrobiłeś grę? Kurde gratki ziomuś.
NIEREGULAMINOWY PODPIS.
Czemu? ;_;
Do takiej gry nie trzeba wiele, zgaduję że większość kodu to pętle, cout i cin oraz obliczenia. Taką grę się raczej dłużej robi niż się uczy wymaganej wiedzy.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
[Obrazek: ppc10.png] <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.
Co do C++ to już od dawna w tym siedziałem, ale polegało to na przerabianiu kodu, którego w większości nie rozumiałem. I dopiero 3 dni przed napisaniem tej gry, zacząłem się uczyć z poradników.

Zrobiłem ją z tego co się nauczyłem. Umiałbym więcej, to napisałbym pewnie ją nieco inaczej. Zrobiłem nową wersje tego, dodałem questy itd. Ale niestety coś zrobiłem nie tak i jest masa błędów, dlatego nie będę jej udostępniał. Jak poprawię ją, to udostępnię.

Pozdrawiam.

AtEDIT:

A więc nadchodzi lekko poprawiona nowa wersja, lecz nadal posiada błędy.

Wersja 0.2

>> Link do pobrania: :: POBIERZ ::
>> Link do skanu: :: SKAN ::

Changelog:
- Możliwość dodawania punktów do statystyk poprzez menu.
- Dodane nowe potwory, oraz nowe miejsce.
- Dodane dwa zadania (tzw. questy).
- Poprawione kilka rzeczy.

Pozdrawiam.
AtRefresh

>> Update <<
Wersja 0.3

Mała charakteryzacja:

Mag - Postać mająca nieco mniej ilości życia, ale zadaje większe obrażenia.
HP: 80
Inteligencja: 5
Siła: 0
Mroczność: 0

Wojownik - Postać mająca najwięcej życia. Zadaje nieco mniejsze obrażenia od Maga
HP: 120
Inteligencja: 0
Siła: 5
Mroczność: 0

Duch - Postać nie mogąca założyć żadnej broni. Posiada umiejętność regenerowania życia podczas każdego uderzenia potwora. Największe szanse przetrwania posiada właśnie ta klasa.
HP: 100
Inteligencja: 0
Siła: 0
Mroczność: 5

* Download: >> Pobierz <<
* Skan: >> Skan <<

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Changelog:

- Poprawiona ilość otrzymywanego doświadczenia oraz ogólnie poprawione życie/obrażenia potworów.

- Brak możliwości kupna broni białej przez Maga, oraz brak możliwości kupienia rózgi przez Wojownika.

- Dodana nowa klasa postaci o nazwie Duch. Ta klasa postaci nie może nosić broni, ani rozwijać siły i inteligencji. Posiada jednak umiejętność pozyskiwania życia za każde uderzenie w potwora. Dzięki czemu jest to postać, która ma większe szanse na przetrwanie walki.

- Dodane nowe zadanie, oraz brak możliwości kilkakrotnego wykonywania zadań. Można je wykonać tylko raz.

- Dodana statystyka o nazwie Wiedza. Gracz ją zdobywa poprzez atakowanie potworów. Każdy jeden punkt wiedzy, zwiększa nasz minimalny atak oraz u Ducha zwiększa ilość pozyskanego życia po uderzeniu.

- Dodana statystyka o nazwie Mroczność. Zwiększyć ją można za pomocą punktów otrzymywanych po awansowaniu na następny poziom. Może zwiększyć ją tylko Duch. Dodaje mu ona większej ilości otrzymywanego życia za każde uderzenie potwora.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AtEDIT
Jak na razie, to nadal nie rozgryzłem zapisywania... Może ktoś chętny byłby to napisać?Wesoły

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.
Na początek to chyba proste zapisywanie ciągu znaków do pliku .txt. Kolejne pola (życie, poziom, posiadana broń itd) można oddzielać np. średnikiem, czyli plik wyglądałby np.
Kod:
26;120;4;2;346;57
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
[Obrazek: ppc10.png] <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Tak, tylko ja w ogóle nie ogarniam tematu, zapisywania do pliku i wczytywania tego. Dlatego się za to nie zabrałem jeszcze.
Fajna gra, ale mam jedna rzecz. Mi nie działają questy. Wbiłem 7 lvl Magiem, kupiłem rózgę, walę każdemu po 100-120 i pokazuje mi, że wykonałem questa.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
gra w c++c++ grygry tekstowe c++c++ gramoja gra w c++fajna gra w c++polska gra w c++gry w c++gry zrobione w c++jak zrobić grę tekstową w c