Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Moniotor niemęczący oczu

#11
RE: Moniotor niemęczący oczu
(14.02.2013, 16:53)kosmita1993 napisał(a): Ale co ja tam mogę wiedzieć, spędzam dziennie przed komputerem tylko 6-12h.

Ja po jakiś 7-8 latach pracy na monitorach z wyższej półki już nie potrafię pracować na tanich modelach. Monitor po prostu chamsko wali po oczach.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#12
RE: Moniotor niemęczący oczu
master
1. 7-8 letnie monitor z "wyżej półki" są dziś sprzedawane za 20 zł na allegro i określasz je mianem tandety. Wciąż więc uważasz, że to taka była taka "górna półka"? To samo czeka monitor z obecnej "górnej półki" - za kilka lat już nie będą takie super i zmienią się Twoje kryteria oceny. Widzisz więc, jak subiektywne masz podejście do tematu "droższych a lepszych" monitorów?
2. Tryb ograniczonego zużycia energii nie ma na celu przystosowanie obrazu do otoczenia by oczy Cię mniej bolały, tylko monitor zmienia parametry pracy by obniżyć pobór energii (szczególnie podświetlanie matrycy) i to jest przyczyna zmiany obrazu, a nie chęć zadbania o Twój wzrok T_T To co piszesz, to jak robienie operacji na oku wchodząc przez odbyt by nie uszkodzić tęczówki T_T

3. To logiczne że tanie monitory (tanie monitory TN sprzed kilku lat) nie mają dobrej jakości obrazu i walą po oczach. Obecnie za 550-650 zł możesz kupić monitor z (przyzwoitą) matrycą e-IPS i po odpowiednim skalibrowaniu cieszyć się wyraźnym obrazem. Jeśli wydajesz 1200 zł to po to, by mieć lepsze parametry pracy matrycy (niższy input lag, odwzorowanie barw, większe kąty widzenia, jakość podświetlania / równomierność podświetlania itd.), a nie by Cię oczka nie bolały. Owszem, jakość wyświetlanego obrazu wpływa na stopień zmęczenia oczu, ale sam fakt iż monitor musi generować ponadprzeciętna ilość światła by wyświetlić obraz (znacznie większą niż oko normalnie odbiera podczas dnia) wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i zmęczenie wzroku...
U Ciebie ewidentnie widać przywiązanie do marketingu i tę ślepą wiarę, że wydając więcej dostajesz coś wyraźnie lepszego (a nie zawsze tak jest) i co gorsza to przeświadczenie, że producenci monitorów zadbają o Twój wzrok bo wydałeś 1200 zł zamiast 700 zł. (Za przeproszeniem) Gówno prawda. Ty masz kupić ten monitor i na tym koniec.
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
#13
RE: Moniotor niemęczący oczu
(14.02.2013, 17:22)Ave napisał(a): master
1. 7-8 letnie monitor z "wyżej półki" są dziś sprzedawane za 20 zł na allegro i określasz je mianem tandety. Wciąż więc uważasz, że to taka była taka "górna półka"? To samo czeka monitor z obecnej "górnej półki" - za kilka lat już nie będą takie super i zmienią się Twoje kryteria oceny. Widzisz więc, jak subiektywne masz podejście do tematu "droższych a lepszych" monitorów?

Mylisz się. EIZO czy NEC z przed 7-8 lat jest nadal o niebo lepszy pod względem jakości obrazu od każdego dajmy na to Benq produkowanego obecnie pomimo sporego zużycia lamp. Możesz to tanio sprawdzić - kup używanego FlexScana L550 lub S1910 i postaw obok swojego monitora i porównaj obraz, kąty widzenia etc.

(14.02.2013, 17:22)Ave napisał(a): 2. Tryb ograniczonego zużycia energii nie ma na celu przystosowanie obrazu do otoczenia by oczy Cię mniej bolały, tylko monitor zmienia parametry pracy by obniżyć pobór energii (szczególnie podświetlanie matrycy) i to jest przyczyna zmiany obrazu, a nie chęć zadbania o Twój wzrok T_T To co piszesz, to jak robienie operacji na oku wchodząc przez odbyt by nie uszkodzić tęczówki T_T

Nie masz niestety racji, poznaj najpierw sprzęt o którym chcesz wygłaszać opinie.

(14.02.2013, 17:22)Ave napisał(a): 3. To logiczne że tanie monitory (tanie monitory TN sprzed kilku lat) nie mają dobrej jakości obrazu i walą po oczach. Obecnie za 550-650 zł możesz kupić monitor z (przyzwoitą) matrycą e-IPS i po odpowiednim skalibrowaniu cieszyć się wyraźnym obrazem. Jeśli wydajesz 1200 zł to po to, by mieć lepsze parametry pracy matrycy (niższy input lag, odwzorowanie barw, większe kąty widzenia, jakość podświetlania / równomierność podświetlania itd.), a nie by Cię oczka nie bolały. Owszem, jakość wyświetlanego obrazu wpływa na stopień zmęczenia oczu, ale sam fakt iż monitor musi generować ponadprzeciętna ilość światła by wyświetlić obraz (znacznie większą niż oko normalnie odbiera podczas dnia) wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i zmęczenie wzroku...
U Ciebie ewidentnie widać przywiązanie do marketingu i tę ślepą wiarę, że wydając więcej dostajesz coś wyraźnie lepszego (a nie zawsze tak jest) i co gorsza to przeświadczenie, że producenci monitorów zadbają o Twój wzrok bo wydałeś 1200 zł zamiast 700 zł. (Za przeproszeniem) Gówno prawda. Ty masz kupić ten monitor i na tym koniec.

Monitory z matrycą IPS w cenie 700 pln to srebrzenie obrazu jak w banku. Dla mnie nie nadają się do grania i do video. Powiem tak - zanim zaczniesz mi zarzucać jakieś przywiązania do marketingu, popracuj najpierw miesiąc na dobrym monitorze a potem spróbuj wrócić do jakiejś popularnej marki. Zobaczysz jak dramatycznie słaby obraz generują te monitory. Ich sterowanie nie pozwala na ustawienie parametrów w taki sposób, aby nie świeciły za jasno.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#14
RE: Moniotor niemęczący oczu
(14.02.2013, 17:49)master napisał(a): Mylisz się. EIZO czy NEC z przed 7-8 lat jest nadal o niebo lepszy pod względem jakości obrazu od każdego dajmy na to Benq produkowanego obecnie pomimo sporego zużycia lamp. Możesz to tanio sprawdzić - kup używanego FlexScana L550 lub S1910 i postaw obok swojego monitora i porównaj obraz, kąty widzenia etc.
Wg Ciebie tanie matryce TN z EIZO i NEC'a sprzed 7-8 lat mają lepszy obraz od obecnych modeli ze średniej półki z matrycą IPS? Szczerbol No chyba, że mówisz o kątach widzenia na monitorach CRT, ale nie trzeba być Sherlock'iem żeby wiedzieć, iż kąty widzenia na monitorach CRT zawsze były większe.
Jakość obrazu? Chyba właśnie nigdy nie postawiłeś obok siebie dwóch monitorów - sprzed 7-8 lat i obecnego (chociażby DELL'a) ze średniej półki. Piszesz pierdoły - tak Ci marketing z mózgu papkę zrobił. EIZO i NEC sprzed 7-8 lat to te same gówniane TN'ki z typowymi problemami dla tego typu matryc. Jakimi? Poczytaj...Nijak mają się one nawet do średniej klasy matryc IPS. Te oczywiście nie są wolne od wad, oj nie, ale kątami widzenia i chociażby odwzorowaniem barw są o wieki świetlne od Twoich kochanych NEC'ów z matrycą TN sprzed 7-8 lat Szczerbol Tamte monitory to przede wszystkim JAKOŚĆ wykonania, a nie super świetna matryca TN...
(14.02.2013, 17:49)master napisał(a): Nie masz niestety racji, poznaj najpierw sprzęt o którym chcesz wygłaszać opinie.
Sprzętu widuję tyle ile Tobie do emerytury nie będzie dane obejrzeć - chyba, że na wystawach sklepowych, więc nie próbuj sprowadzać mnie do parteru, bo nie o tym tutaj rozmawiamy...
(14.02.2013, 17:49)master napisał(a): Monitory z matrycą IPS w cenie 700 pln to srebrzenie obrazu jak w banku. Dla mnie nie nadają się do grania i do video. Powiem tak - zanim zaczniesz mi zarzucać jakieś przywiązania do marketingu, popracuj najpierw miesiąc na dobrym monitorze a potem spróbuj wrócić do jakiejś popularnej marki. Zobaczysz jak dramatycznie słaby obraz generują te monitory. Ich sterowanie nie pozwala na ustawienie parametrów w taki sposób, aby nie świeciły za jasno.
A Twój EIZO nie srebrzy? Szczerbol I Co jest wg Ciebie tak strasznego w srebrzeniu dobrej klasy monitora ze średniej półki co przekreśla go w kwestii użytkowania do gier czy oglądania filmów? Wiesz kiedy występuje srebrzenie? Szczerbol Tak? To od kiedy oglądasz filmy i grasz w gry pod kątem > 130*? Szczerbol I może TN'ki sprzed 7-8 były pozbawione tej wady? A tak przy okazji - pochrzaniłeś backlight bleeding ze srebrzeniem. Jeszcze duża doza lektury przed Tobą, nim będziesz w stanie wydawać opinie o monitorach i ich matrycach. Dla Ciebie to obecnie przywiązanie do marki i marketingu. Nic więcej. Widać to po Twoich wypowiedziach - stąd moje wypowiedzi na ten temat.

Bywaj
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
#15
RE: Moniotor niemęczący oczu
(14.02.2013, 18:24)Ave napisał(a): Wg Ciebie tanie matryce TN z EIZO i NEC'a sprzed 7-8 lat mają lepszy obraz od obecnych modeli ze średniej półki z matrycą IPS? Szczerbol No chyba, że mówisz o kątach widzenia na monitorach CRT, ale nie trzeba być Sherlock'iem żeby wiedzieć, iż kąty widzenia na monitorach CRT zawsze były większe.

sorry ale udowadniasz że w ogóle nie znałeś i nie znasz monitorów z wyższej półki. EIZO może w 2% modeli w swojej historii użyło matryc TN.
przestań więc zabierać głos bo zwyczajnie piszesz głupoty. Miałem do tej pory siedem modeli EIZO i każdy miał albo IPS, S-IPS, VA lub Premium VA.
naprawdę jeżeli masz pisać takie głupoty to sobie odpuść.

(14.02.2013, 18:24)Ave napisał(a): Jakość obrazu? Chyba właśnie nigdy nie postawiłeś obok siebie dwóch monitorów - sprzed 7-8 lat i obecnego (chociażby DELL'a) ze średniej półki. Piszesz pierdoły - tak Ci marketing z mózgu papkę zrobił. EIZO i NEC sprzed 7-8 lat to te same gówniane TN'ki z typowymi problemami dla tego typu matryc.

i znowu pierdoły, pierdoły, pierdoły... o matrycach TN już pisałem. widać też że nie masz pojęcia o tym jak wyglądał obraz na matrycach S-IPS a jak wygląda na obecnych IPS Wesoły masz naprawdę zerowe doświadczenie w tej sprawie, sorry. wpisujesz się w nurt nie znam się, ale się wypowiem Wesoły

(14.02.2013, 18:24)Ave napisał(a): Jakimi? Poczytaj...Nijak mają się one nawet do średniej klasy matryc IPS. Te oczywiście nie są wolne od wad, oj nie, ale kątami widzenia i chociażby odwzorowaniem barw są o wieki świetlne od Twoich kochanych NEC'ów z matrycą TN sprzed 7-8 lat Szczerbol Tamte monitory to przede wszystkim JAKOŚĆ wykonania, a nie super świetna matryca TN...

widzisz - twój świat zamknął się na wiele lat w TN-kach, ja TN miałem tylko w laptopie.

(14.02.2013, 18:24)Ave napisał(a): Sprzętu widuję tyle ile Tobie do emerytury nie będzie dane obejrzeć - chyba, że na wystawach sklepowych, więc nie próbuj sprowadzać mnie do parteru, bo nie o tym tutaj rozmawiamy...

szkoda że dużo ale samego LOW ENDu co udowadniasz tym co piszesz Wesoły

(14.02.2013, 18:24)Ave napisał(a): A Twój EIZO nie srebrzy? Szczerbol I Co jest wg Ciebie tak strasznego w srebrzeniu dobrej klasy monitora ze średniej półki co przekreśla go w kwestii użytkowania do gier czy oglądania filmów? Wiesz kiedy występuje srebrzenie? Szczerbol Tak? To od kiedy oglądasz filmy i grasz w gry pod kątem > 130*? Szczerbol I może TN'ki sprzed 7-8 były pozbawione tej wady?
A tak przy okazji - pochrzaniłeś backlight bleeding ze srebrzeniem. Jeszcze duża doza lektury przed Tobą, nim będziesz w stanie wydawać opinie o monitorach i ich matrycach.

widzisz sam - twój świat był przez wiele lat ograniczony TNkami, mój nigdy. nie staraj się więc grać tutaj specjalisty. Tak, mój EIZO nie srebrzy. Srebrzył za to model FS2332 którego po jednym dniu zwróciłem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#16
RE: Moniotor niemęczący oczu
Co za trauma T_T Pisanie z Tobą jest niezwykle jałowe...Pierdoły kolego piszesz tutaj Ty - zaczynasz o 7-8 letnich monitorach i nagle przenosisz się w czasie by poprzeć swoje tezy o jakości obrazu i wykorzystujesz matryce IPS.
Wróć do swojego monitora za 1200 zł i naucz go jeszcze podcierać Ci tyłek - z pewnością jeśli nie ma jeszcze takiej funkcji, to tak jak dba o Twoje oczka tylko dlatego, że wydałeś za niego kupę kasy, z pewnością pozwoli Ci nauczyć go także innych sztuczek Szczerbol
GL

Bywaj
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
#17
RE: Moniotor niemęczący oczu
Naucz się czytać ze zrozumieniem, potem wróć na fora internetowe. A jak chcesz się wypowiadać o monitorach bez ośmieszania się, to najpierw zobacz coś więcej niż samsung czy benq. Świat monitorów LCD jest dużo bardziej kolorowy niż miałeś okazję poznać.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
#18
RE: Moniotor niemęczący oczu
Człeniu, a gdzie ja pisałem cokolwiek o Szajsungach czy BenQ T_T Ogarnij się. To wg Ciebie świat średniej klasy monitorów kończy się na Samsungu i BenQ T_T Ale jak jest się tak ograniczonym, to nie dziwię się ograniczonej opinii. A co z monitorami e-IPS Dell'a? LG? Dorośnij, bo pieprzysz głupoty aż żal się robi.
I zakończę tę rozmowę w tym miejscu, bo szkoda mi czasu na udowadnianie Ci, że świat nie kończy się na EIZO za 1300 zł, który dba o Twoje oczka tylko dlatego, że Tobie się tak ubzdurało, a segment średni to wyłącznie Samsung i BenQ (który tak na marginesie, ma całkiem przyzwoite monitora z matrycą MVA) - Ty zwyczajnie nie jest w stanie tego ogarnąć. Zbyt duży napływ informacji...T_T
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / InneUżytkownicy forum szukali:
monitor nie męczący oczumatryca dla oczujaki monitor oczyjakie monitory najlepsze dla oczujaki monitor najlepszy dla oczuJaki monitor lepszy dla oczujaka matryca zdrowszaips oczyips na oczysmartfon nie męczący wzroku

Podobne wątki (Moniotor niemęczący oczu)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Monitor lepszy dla oczu OxyGenE 0 1017 21.12.2016, 15:01
Ostatni post: OxyGenE
  Monitor niemęczący oczu Bronek 4 923 21.12.2013, 11:31
Ostatni post: Kickboxer
  Odległość monitora od oczu . Kacper9812 4 16064 10.03.2013, 13:56
Ostatni post: Kacper9812

Skocz do:


Wybrane wątki (Moniotor niemęczący oczu)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Biurkowy uchwyt VESA do monitora 32 cale Miszka202 0 1145 07.08.2019 17:25
Ostatni post: Miszka202
  Monitor 32 cale do 1000 zł ~Anonim 2 2218 17.07.2019 09:55
Ostatni post: m37
  Miejsce uruchamiania Jakubo243 1 1374 11.07.2019 10:06
Ostatni post: m37
  Wybór monitora do gier PLMike 3 2836 05.07.2019 09:57
Ostatni post: m37
  Monitor TYLKO do gier (144Hz, 1ms, ~900zł) Jakubo243 12 3252 02.07.2019 22:07
Ostatni post: pieterman09
  Monitor nie działa na rekomend. rozdzielczości Smo_Q 3 2264 02.07.2019 10:44
Ostatni post: paintedfireworks
  Monitor do domu w granicach 1000zł ~Anonim 2 1849 30.06.2019 23:22
Ostatni post: ~Anonim
  wqhd 27 cali okolo 1000zl MahalDrakeN 3 1869 26.06.2019 22:16
Ostatni post: paintedfireworks
  Monitor do 1300zł motys94 0 1763 22.06.2019 17:49
Ostatni post: motys94
  samsung s27f350fhux lordkwiatek 1 2983 23.05.2019 01:40
Ostatni post: tomtom*
  Nowy monitor do pracy - przesiadka z LCD CREATIVE_ 28 8718 02.05.2019 22:57
Ostatni post: CREATIVE_
  Trzy monitory i surround kolijk 0 2390 20.04.2019 16:26
Ostatni post: kolijk
  Rozmazujący się ekran na monitorze Saberek 4 2550 15.04.2019 12:59
Ostatni post: Saberek
  O co chodzi ??? Monitor NEC MultiSync EA244WMi Samuel25 0 2367 05.04.2019 18:39
Ostatni post: Samuel25
  Rozlana matryca i paski lordkwiatek 1 2492 27.03.2019 16:09
Ostatni post: MonteCristo