Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Monitor 144Hz do gier, dobrany pod konfigurację

Monitor 144Hz do gier, dobrany pod konfigurację
Cześć! Przeglądam wątki ale nie znalazłem nic co by mi pomogło. Konkrety: szukam monitora panoramicznego, do gier, odświeżanie co najmniej 144Hz. Jeżeli oczywiście coś się znajdzie pod moją konfigurację. Intel I7 4790K, Zotac AMP Extreme 980Ti, 8 GB DDR3 1600MHz (tu będzie upgrade na 16GB 2400MHz), MSI MPower OC Series Z97. Sprzęt nie najnowszy ale mi styka. Natomiast monitor już mam tragiczny. 27 cali, FHD, 60Hz smuży bardzo widocznie. Wydaję mi się, że można się pobawić na tej konfiguracji dokładając dobry monitor. Potrzebuję porady jak to optymalnie zrobić żeby nie wydać miliona monet na funkcję i parametry których nie wykorzystam ze względu na ograniczoną już moc PeCeta. Gram głównie w jakieś PUBGi, Cuisine Royale i inne fpsy plus RPG. Chciałbym zyskać na klatkach, teraz bez Vsync hulają mi nadal te gry w okolicy 100 klatek natomiast jakość obrazu to dramat. Fajnie jakby monitor był zakrzywiony, panoramiczny o czym już wspomniałem i miał jak najmniejszą plamkę w cenie powiedzmy 1500zł. Plus minus w wyjątkowych przypadkach 200-300 PLN. Ewentualne komentarze co przy okazji poza RAM i potencjalnym OC mogę zrobić mile widziane. SSD na system i gry posiadam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Monitor 144Hz do gier, dobrany pod konfigurację
ja proponuje od siebie

2k 144hz VA robi robotę ... tn nie tykać , śmieć ... dawno powinni przestać to produkowć .
Pierwsze co to oskalpuj ten proc i dopiero się zabieraj za OC ... szkoda że nie piszesz jakie chłodzenie , obudowaa i zasilacz bo do oc to jednak ważne ...

admin: ukryto link. 
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Corsair Graphite 780T, zasilacz Chieftec 700W, chłodzenie be quiet Shadow Rock 2. Z tym skalpowaniem to nie jestem przekonany. Nie zależy mi na wymaksowaniu osiągów pod ryzykiem uszkodzenia proca a sam tego nie zrobię, nie mam też nikogo kto by się podjął. Raczej na spokojnie, tak żeby na luzie pograć sobie w tych wyższych fpsach, z ostrym obrazem. Dzięki za sugestie, chętnie bym zobaczył jeszcze inne modele żeby mieć wybór. Ten polecony jest spoko ale może znajdzie się coś jeszcze. Nie spieszę się ale już wrzuciłem do zakładek link.
to chłodzenie porządne i obudowa też ... a zasilacz ? KONKRETY ... chieftec miał tyle modeli że może być zarówno szajski 700S8 jak i coś wyższej półki - także prosze o model .
Skalp widać źle rozumiesz , bo bez niego zwyczajnie rozwalisz ten proc ... niestety myślałem tak jak ty i przez to skończyłem z procem który ma 1 rdzeń uwalony i kolejny niestabilny jako skutki zbyt późnego skalpu gdy degradacja już postępowała ... Byłem zbyt zarozumiały by przyjąć do siebie problem - i mocno pożałowałem . Także ZDECYDOWANIE oskalpuj ten procesor ... Polecam obejrzeć filmy VBT na ten temat {VideoBlogTech - jako jedyny z polskiej "popularnej" ekipy IT mówi otwarcie na ten temat - dla reszty to temat tabu} , a sam skalp polecaam nie u VBT ze względu na absurdalny koszt a u patrykaIT - masz jego wątki/na forach pclab i benchmark . Fachowiec z długim doświadczeniem , Ma też aukcje na allegro - bodajże PCK22 nick . W każdym razie w przeciwieństwie do VBT koszt jest 50zł a nie 200 , a gość skalpuje znacznie dłużej od VBT . Jest z okolic Wawy . Nie jeden proc na tym forum już oskalpował .
https://forum.pcformat.pl/i7-4790K-Wysok...y-t?page=3
https://forum.pclab.pl/topic/1186755-Del...i-i-Pomoc/
Poczytaj , pooglądaj i 2 razy się zastanów ... To żałosne że intel w tak chamski sposób oszczędzał na swoich klientach , ale teraz niestety poszkodowani muszą wziąć się za to zanim będzie za późno . Wbrew interpretacji niektórych skalp NIE jest
do końca lekarstwem a bardziej szczepionką , działa TYLKO za czasu ... zbierające się pod IHS procesora nieodprowadzane ciepło prędzej czy później wywołuje degradacje krzemu - Robiąc skalp za czasu co najwyżej mamy gorsze OC niż gdyby proc był oskalpowany od początku , czekając za długo kończy się to niestabilnościami procami , uwalonymi rdzeniami i podobnymi historiami :[

W tej kasie raczej ten samsung króluje , konkurencja albo znacznie droższa albo 1080p albo matryce TN ...
Nie pomagam.
Ciężko mi podać model zasilacza bo siedzę w robocie. Jest to albo 650 albo 700W, służy mi z 6 lat bez jakichkolwiek problemów. Tak pomyślałem teraz że bez względu na model to wiek zasilacza ma znaczenie? Tzn nigdy nie dostał wycisku jako takiego ponieważ jeszcze żadnego OC. Rozumiem, że skalpowanie zawczasu jest istotne jeżeli już robiłem jakieś OC? Czy procesor na stockowych ustawieniach też się degraduje jak o tym wspomniałeś? Jeszcze nie ogarnąłem wszystkich Twoich propozycji, nie bardzo mam możliwość w tej chwili przysiąść na spokojnie do tego stąd moje pytania.
wrócisz to podaj konkrety ... tak , wiek ma znaczenie - bo elektronika a zwłaszcza kondensatory nie są wieczne . jeżeli to szajski model to już bym go wywalił - swoje odsłużył ... wiadomo że tanie modele mają dużo gorszej jakości elektronike , jak coś lepszego to tylko przejrzeć kondensatory , wyczyścić i używać jeszcze można .
Jeżeli już go kręciłeś to tym bardziej , kolejny raz - Większe napięcie = więcej ciepła ... a przy glucie = więcej nie odprowadzonego ciepła czyli jeszcze łatwiej o degraacje ... Tak , degraduje się również na stocku ... bo na stocku też produkuje ciepło a glut po latach nawet tyle nie odprowadzi ,degraduje się gdy glut przestaje prawidłowo przewodzić . Z zastrzeżeniem że sporo proców 4gen i 7gen już z fabryki {!!} miało spore problemy z oddawaniem ciepła . Generalnie po skalpie w tych procach zyski poniżej 20 stopni są naprawdę rzadkie . Nie musisz , ale warto przed oddaniem proca ustawić go na jaakieś lajtowe ustawienia typu 4.4ghz 1.2V i zrobić prime95 na small FTT ... wystarczy kilka minut ... zapewne przestraszysz się temperatur ... jeżeli nie będzie trottlingu to i tak dobrze pójdzie ... ale potem zrobisz to samo po skalpie i masz porównanie .
Nie pomagam.
Zaciekawiłeś mnie tematem. Robiłem benchmarki samego proca na ustawionym 4,4GHz po wymianie samej pasty pod chłodzeniem to temperatury maksymalne na rdzeniach nie przekraczały 78 stopni. Tragedii nie było ale posprawdzam to sobie jeszcze. Jak już jesteśmy w temacie to jakie zasilacze są teraz polecane? Od razu zapytam. Najlepiej choć w połowie modularne, lubię mieć porządek w obudowie.
78 to bardzo dobry wynikjak na ten procesor , ... gdzie wiadomo że to solidne grzałki co samo w sobie powinno być tym większą motywacją do skalpu bo może jeszcze nie jest zajechany . choć ciężko mi ocenić sytuację jako że znowu nie podajesz konkretów , nie podawaj suchego GHZ ... bo sorki ale to napięcie jest ważne , jest ogromna różnica czy te 4.4 robi na 1.1V czy na 1.3V ... zarówno jako informacja o samym procu jak też w kontekście ilości wydzielanego ciepła .
Seasonic focus Plus ... świetna seria , albo Superflower Leadex ... ewentualnie EVGA G3 ... corsair RM NIE polecam bo odkąd corsair przejęli Eagle Tree Capital to kontrola jakości poleciała na łeb mocno i widać to najbardziej w zasilaczach i ramach . Jak nie musi być modularny to XFX TS gold - konstrukcja seasonica albo bardzo cichy bitfenix formula . Occzywiście to te najpopularniejsze , jest tego więcej ... ale z jakiegoś powodu nie zapadły mi w pamięć - czy to ich wycena , czy to ich dostępność czy jeszcze co innego .
Co do modularności i porządku to jak dla mnie przesada ... Naprawdę bardzo rzadko oszczędzimy więcej niż 2 kable ... bo w większość I TAK MUSIMY podpiąć ... Jest to według mnie bardzo przeceniana funkcja , Fajnie jak jest ale kierowanie się tym bo tak jest trochę głupie i leniwe .
Nie pomagam.
Napisałem maila do gościa, pomyślę nad tym skalpowaniem mimo wszystko. Niedaleko mnie mieszka więc podskoczę z całym pecetem. Czytałem kiedyś że w tym modelu trafiają się różne sztuki, bardzo skrajne nie raz, jeżeli chodzi o możliwości OC. Może z temperaturami jest podobnie. Nie kręciłem go nigdy ale też nie oszczędzałem, trochę tytułów się ograło na full detalach i grafika maks to 67 stopni, procek nigdy jak sprawdzałem nie miał więcej jak te 78. Chociaż słyszałem że i pod 90 niektórym skakało ale to nie u mnie. Mierzyłem to HW Monitorem w tle działającym non stop i to były maksymalne zakresy jakie pokazywał.
to że trafiają się różne sztuki to jest norma w każdym procu ... Masz go w okolicy to się ciesz i jedź z całym kompem to będzie najprościej dla was obu .
I serio - Proszę o konkrety ... bo jeżeli masz "złotą" sztuke i te 4.4 osiągasz na bardzo niskim napięciu to może tłumaczyć temperatury bo i proc wydziela znacznie mniej ciepła niż jakby mu dodać sporo napięcia . Tak czy siak ja z glutkami a szczególnie 4 generacją przeżycia mam ... 4440 a potem 4670k napsuły mi sporo nerwów . 4440 udało mi się sprzedać jeszcze zanim był w stanie agonalnym ... 4670k ? no cóż ... już pisałem
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne