Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Monitor traci sygnał, komputer działa

Monitor traci sygnał, komputer działa
Cześć,
piszę, ponieważ nigdzie nie potrafię w Internecie znaleźć rozwiązania mojego problemu. Otóż od kilku dni, normalnie podczas korzystania z komputera - czy to przeglądania stron www, oglądania filmów czy też grania, w pewnym momencie monitor traci sygnał - wygląda to wtedy tak, jakby włączyć monitor przy wyłączonym komputerze - działać działa, ale nie ma obrazu. Jak już wspomniałem, komputer zawsze wtedy działa. Czasami działa "normalnie", tj słyszę np muzykę, której akurat słuchałem, czy też dźwięki w grze. Zdarzają się również sytuacje, gdy wszystkie programy się krzaczą - muzyka wtedy jest bardzo zniekształcona, tak jakby w slow-motion, lub gdyby komputer był mega przeciążony i nie wyrabiał z programami. Za każdym razem, gdy pojawia się taki problem z monitorem, wyłączam komputer przyciskiem, inaczej się nie da. Gdy go włączam ponownie, czasami ekran normalnie łapie obraz, wszystko śmiga jakiś czas, by znowu się zepsuć. Są również momenty, gdy nawet przy włączaniu komputera, monitor "nie działa", po prostu już na starcie jest problem, który staram się tu opisać.
Próbowałem odłączyć monitor od prądu, by potem go podłączyć - nie podziałało.
Próbowałem reinstalować sterowniki, a także wrócić do starszej wersji - nie podziałało.
Naprawdę nie mam pojęcia, co jeszcze mogę zrobić. Wszystkie kabelki są dobrze podpięte, więc raczej nie w tym tkwi problem.
Gdyby to miało pomóc, to specyfikacja komputera jest następująca:
GPU: Sapphire Radeon HD7950
MOBO: Asrock P67 Extreme 4 Gen 3
PS: XFX, bodajże 650W
Czy jesteście w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem? Obejdzie się bez ewentualnego formatu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Monitor traci sygnał, komputer działa
Sprawdź temperatury komputera podczas obciążenia. Pomocny program- HWMonitor.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Temperatury są w normie, nawet przy obciążeniu w postaci odpalonego Chrome'a z facebookiem dzieje się coś takiego. Zrobiłem formata, problem nadal występuje :s
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Trzeba sprawdzić kartę graficzną w innym komputerze a twój komputer sprawdzić na innym zasilaczu.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Cześć!

Po kilku dniach udało mi się zbadać zasilacz - na innym komputerze działa, mój komputer przy innym zasilaczu - nie.

Pojawił się jednak inny problem. Postanowiłem wyczyścić cały komputer, rozebrałem go na części, wszystko przedmuchałem i poskładałem. Przy włączaniu mobo daje potrójny sygnał dźwiękowy, na miniwyświetlaczu pokazuje kod 55 [memory not installed], a komputer się restartuje i jest znowu to samo. Próbowałem zmienić sloty kart pamięci, ale bez skutku. Zresetowałem BIOS, dalej to samo.
W związku z powyższym mam pytania - czy sytuacja ta jest związana z moim pierwotnym problemem? Czy to klaryfikuje który podzespół jest wadliwy? Jeśli tak, to co, ramy? Jeśli te problemy są od siebie niezależne, to znowu - co jest przyczyną pierwotnego problemu, a co problemu, który objaśniłem w tym poście?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Płyta główna albo pamięć RAM.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Jeżeli żadna kość pamięci nie działa, to pozostaje sprawdzić je w innym komputerze.
Nie jestem w stanie stwierdzić po dostępnych informacjach co jest przyczyną pierwszego problemu; nie wiem na jakim zasilaczu komputer był sprawdzany, itd.
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
Atbjewrc8 - felerny komputer sprawdzany był na Korsarzu TX650W [żółty, gugle podpowiada, że jest też pomarańczowa wersja, jeśli to coś zmienia]. Inny komputer z tym samym zasilaczem śmiga normalnie.
Cześć, to znowu ja.

Oddałem komputer do serwisu, bo nie miałem już sił do grzebania w nim. Okazało się coś takiego:
*mostek pamięci był zepsuty, wymaga lutowania
*zasilacz dawał niskie napięcie. mieściło się ono w zakresie, ale było "na styk", podobno wymiana czegoś [chyba kondensatorów] ma pomóc
*grafika jest ogólnie rzecz ujmując - kaputt. coś tam w niej siadło i nie jest opłacalne jej naprawianie ze względu na koszt takiej usługi w porównaniu z wartością karty

Może nie są to idealne, dogłębne opisy co i jak, ale postanowiłem się podzielić tym co wiem. Może ktoś tutaj doda jeszcze coś mądrego, ewentualnie może się ten post przydać potomnym.

Pozdrawiam serdecznie.
Programy: Polecane / Nowe / Inne