Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Mozna sformatowac dwie partycje na raz czy trzeba to robic oddzielnie ?

Mozna sformatowac dwie partycje na raz czy trzeba to robic oddzielnie ?
z poziomu instalatora Windy.

A i jeszcze jedno czy istnieje mozliwosc usuwajac partycje usuniemy ja tak by byla niewidoczna dla systemu ?

Pytam bo nie wiem. Formatowalem dysk wiele razy ale nigdy nie dzielilem na partycje.

A i jaki podzial 80 gb dysku bedzie lepszy :
20 gb na winde, 60 filmy,muze,gry
20 gb na winde. 30 gry, 30 gb muze,gry
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Mozna sformatowac dwie partycje na raz czy trzeba to robic oddzielnie ?
~Anonim napisał(a):z poziomu instalatora Windy.
Nie, a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo.

~Anonim napisał(a):A i jeszcze jedno czy istnieje mozliwosc usuwajac partycje usuniemy ja tak by byla niewidoczna dla systemu ?
Jeszcze raz , powoli i dokładnie proszę.

~Anonim napisał(a):A i jaki podzial 80 gb dysku bedzie lepszy :
20 gb na winde, 60 filmy,muze,gry
20 gb na winde. 30 gry, 30 gb muze,gry
10 GB na system i reszta według uznania i potrzeb.
czy mozna usunac partycje tak by byla niewidoczna, znikła, zostala niewykryta przez system ?

Czy ta partycja która skasuje automatycznie przenosi łączy sie z druga której nie skasowałem.

I czy moge partycje podzielic jeszcze raz na partycje ?

Czy usunawnie partycji to niebezpieczna operacja ? Obecnie mam podział 25gb - 55gb to choalbys zmniejszyc ta z 25 to 10 gb , jak to zrobic? dzieki amanti za posta.
Instalator windy formatuje tylko partycję, na której ma być system.
Usunięcie partycji nie powoduje połączenia jej z inną partycją, tylko powstanie na dysku pusty nigdzie nie przydzielony obszar, który nie będzie widziany przez windowsa.
Żeby był widziany przez windowsa, trzeba w tym miejscu ponownie utworzyć partycję. Ręcznie.
Żeby jedną partycję podzielić na dwie, trzeba ją usunąć, i w powstałym pustym miejscu utworzyć dwie nowe.

Wszystkie powyższe operacje zrobisz w oknie Zarządzanie komputerem w sekcji Zarządzanie dyskami.

Ale pamiętaj!! Jakiekolwiek działania na partycji powodują utratę wszystkiego, co na niej się znajduje.
Zmniejszenie partycji systemowej z 25GB na 10GB ( inne operacje na partycjach bez utraty danych) jest możliwe w programie Partition Magic:

http://www.download.net.pl/7454/Partition-Magic/

Jednak jesli masz swieżo zainstalowany system, i puste inne partycje, to nie wiem, czy jest to placalne. Mi kiedys zmiewnial rozmiar partycji przez pół nocy. Szybciej by bylo odpalic instalatora windows, usunac partycje, utworzyc nową i zainstalowac windowsa na nowo Wesoły
Pozdrawiam.
Ajgor
~Anonim napisał(a):czy mozna usunac partycje tak by byla niewidoczna, znikła, zostala niewykryta przez system ?
Toć jak ją usuniesz, to już jest przecie jednoznaczne, że jej nie ma (teoretycznie, bo odzyskać się da nawet całą strukturę partycji).
~Anonim napisał(a):Czy ta partycja która skasuje automatycznie przenosi łączy sie z druga której nie skasowałem.
Patrz post Ajgora.
~Anonim napisał(a):I czy moge partycje podzielic jeszcze raz na partycje ?
Tak, możesz.
~Anonim napisał(a):Czy usunawnie partycji to niebezpieczna operacja ?
Nie dla kogoś, kto wie co i jak robić.
~Anonim napisał(a):Obecnie mam podział 25gb - 55gb to choalbys zmniejszyc ta z 25 to 10 gb , jak to zrobic?
Patrz niżej.
Ajgor napisał(a):Instalator windy formatuje tylko partycję, na której ma być system.
Ja nie wiem, czy to umyślnie i mam nadzieję, że nie, bo jest to oczywista bzdura.
Ajgor napisał(a):Żeby jedną partycję podzielić na dwie, trzeba ją usunąć, i w powstałym pustym miejscu utworzyć dwie nowe.
Ajgor, co Ty opowiadasz? Drapanie
Ajgor napisał(a):Ale pamiętaj!! Jakiekolwiek działania na partycji powodują utratę wszystkiego, co na niej się znajduje.
No za chwilę coś mnie chyba trafi... Duży uśmiech
Ajgor napisał(a):Zmniejszenie partycji systemowej z 25GB na 10GB ( inne operacje na partycjach bez utraty danych) jest możliwe w programie Partition Magic
No przecież przed chwilą twierdziłeś zgoła co innego. Oczy

Generalnie działania na partycjach można wykonywać wszelakie. Zakładając jednak, że ma się o tym pojęcie i wystarczająco dużo miejsca, aby przenosić dane. I to są chyba jedyne warunki, które należy spełnić. Poza tym należy dysponować odpowiednim oprogramowaniem. O jednym z nich wspomniał Ajgor, ale jest ich znacznie więcej i to nie tylko komercyjne. Forumowa Szukajka w tym momencie powinna dać odpowiednio wystarczające wyniki. Oczko
Bo ja najpierw pisalem o tym, co mozna zrobic w systemowym manadzerze dyskow Wesoły A nie co mozna Partition mangererm, czy Magikiem Wesoły A dopiero pozniej wskazalem sposob na rozwiazanie wszystkich problemow :-) Nie zrozumiales intencji mojego posta Wesoły A moze to ja zle go sformulowalem.
OczyDrapanie
A co do formatowania partycji w instalatorze windy - znasz sposob na sformatowanie dwoch partycji w instalatorze? Instalator formatuje partycję i od razu na niej instaluje winde. Jak sformatowac kolejne partycje w nim?
Pozdrawiam.
Ajgor
Ajgor napisał(a):Nie zrozumiales intencji mojego posta Wesoły
No teraz to zgłupiałem... Rozpacz
Ajgor napisał(a):A co do formatowania partycji w instalatorze windy - znasz sposob na sformatowanie dwoch partycji w instalatorze? Instalator formatuje partycję i od razu na niej instaluje winde. Jak sformatowac kolejne partycje w nim?
Powiem szczerze, że nie pamiętam dokładnie, bo i takie rzeczy robię rzadko ( Duży uśmiech ), ale z tego co pamiętam, to jest taka możliwość. Przy wyznaczaniu wielkości partycji nie dajesz na formatuj, lecz cofasz się do partycjonowania i tam wyznaczasz kolejną partycję i formatujesz kolejno. Niestety głowy sobie teraz nie dam uciąć, że tak to właśnie wygląda. Szczerbol

A w sumie po jaką cholerę korzystać z instalatora, skoro znacznie wygodniejszych narzędzi jest cała kupa. Diabelek
A ja windy ludziom instaluje prawie hurtowo i znam instalatora na pamiec Wesoły Jest tak:
Podzielic w instalatorze mozesz na partycje dowolnie. Ale sformatowac tylko jedna. Obojetnie, ktora kazesz mu sformatowac, on formatuje, i od razu na niej ionstaluje windowsa. Pozostale formatuje sie z windy. I moim zdaniem tak jest lepiej, bo z windy szybkim formatem to trwa sekundy Wesoły
A oczywiscie do manipulacji partycjami jest masa programow Wesoły Ale jak ktos sie nie zna...Oczko
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak sformatowac wszystkie partycje narazjak sformatować wszystkie dyski narazczy można sformatować 2 partycjejak sformatowac obydwie partycjejak sformatowac obie partycje na razformatowanie wszystkich partycji narazformatowanie kilku partycji na razformatowanie dyskow narazformatowanie dwóch partycji na razmozna formatowac kilka partycji jednoczesnoe?